Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A21s

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A21s

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A21s. Ka nje cmim qe shkon afer 300€ per 32 GB memorie, 3 GB RAM dhe bateri 5000mAh. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A21s:

Emri i produktit Samsung Galaxy A21s
Emrat alternativë Samsung SM-A217F / DS
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 1600 x 720 piksele, raporti 20:9, 270 PPI
Teknologjia TFT
Raporti ekran/trup 82.94%
Veçoritë Sensor afërsije
Hardware
Çipi i sistemit Samsung Exynos 850
Procesori Octa core, 8x 2.0 GHz Cortex-A55, 64-bit
GPU Mali-G76
RAM 3 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 32 GB (eMMC 5.1), nga e cila 19.5 GB jane te disponueshëm për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 512 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Djalë Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Kamera
Mbrapa Ka 4 kamera
Kamera kryesore
48 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.0; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1/2 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Madhësia e sensorit: 1/4 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e tretë
2 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 1920 × 1080 (Full HD) (30 fps)
Përpara
13 MP
Kapja e videos 1920 × 1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 163,7 x 75,3 x 8,9 mm
Pesha 192,0 g
Biometrike Zhbllokimi me fytyrë 2D, me gjurmë gishtash (sensori i prekjes)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, e bardhë, blu, e kuqe
Celular
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800 DD), 28 (700 APT)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vendin e kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 15 maj 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A21s
Varianti kryesor i produktit me 4 GB RAM
RAM 4 GB
Memorje e brendshme 64 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy A21s
Varianti kryesor i produktit me 6 GB RAM
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 64 GB