Te dhenat teknike te Samsung Galaxy XCover 6 Pro

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy XCover 6 Pro

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy XCover 6 Pro. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 600€ per 128 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera etj. Ka vend kufjesh dhe teknologji NFC.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy XCover 6 Pro:

Emri i produktit Samsung Galaxy XCover 6 Pro
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.6 inç ose 16,76 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 399 PPI
Teknologjia IPS LCD
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 77.82%
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass Victus +), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 778G SM7325
Procesori Octa core, 4x 2,4 GHz Kryo 670 + 4x 1,8 GHz Kryo 670
GPU Adreno 642L
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB
Zgjerimi i memories Me microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12)
Bateria
Kapaciteti 4050 mAh
Tipi E zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikim i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0W
Kamera
Mbrapa Kamera e dyfishtë
Kamera kryesore
50 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Madhësia e sensorit: 1/4 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Regjistrim video Po
Përpara 13 MP
Dizajn
Dimensionet 168,8 x 79,9 x 9,9 mm
Pesha 235,0 g
Rezistenca Po; IP68; Çertifikuar MIL-STD-810
Biometrike Ka gjurmë gishtash (sensor me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Celular
5G n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n40, n41, n78, SA, NSA
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 17 (700 b), 20 (800 DD), 26 (850+), 28 (700 APT), 32 (1500 brez L), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit / s
Lloji SIM Ka 2 Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.2
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6); Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 3.2
Veçoritë Karikim, OTG
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, QZSS, ID Cell, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 29 qershor 2022