Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Z Fold 2

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Z Fold 2

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy Z Fold 2. Ky eshte nje telefon i gjere qe paloset ne mes, me nje cmim qe shkon rrotull 800€. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Z Fold 2:

Emri i produktit Samsung Galaxy Z Fold 2
Emrat alternativë Samsung SM-F916U
Ekrani
Dimensioni 7.6 inç ose 19,3 cm
Rezolucioni 2208 x 1768 piksele, 372 PPI
Teknologjia AMOLED dinamike
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 89,00%
Veçoritë Paloset nga brenda, mbështetje HDR, Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Ekrani i përparmë 6,2 inç/15,74 cm, 2260 x 816 piksele, AMOLED, xhami rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass)
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 865+ SM8250-AB (7 nm)
Procesori Octa core, 1x 3,1 GHz Kryo 585 + 3x 2,42 GHz Kryo 585 + 4x 1,80 GHz Kryo 585, 64-bit
GPU Adreno 650
RAM 12 GB LPDDR5
Memorje e brendshme 256 GB (UFS 3.1), nga e cila 220.5 GB eshte e disponueshme për përdorim. Memoria nuk zgjerohet me shume.
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 4500 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karkimi Qualcomm Quick Charge 2.0, Karikim i Shpejtë Adaptive Samsung, Karikim me valë Qi dhe Powermat, karikim i anasjellte me valë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0W; Me vale: 11.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 3 kamera
Kamera kryesore
12 MP (OIS, PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,76 ″; Madhësia e pikselit: 1.8 μm
Kamera e dytë
12 MP (telefoto, OIS, PDAF)
Specifikimet Zmadhimi optik: 2.0x; Madhësia e hapjes: F2.4; Gjatësia fokale: 52 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 3,6 ″; Madhësia e pikselit: 1 μm
Kamera e tretë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Regjistrim video
3840 × 2160 (4K UHD) (60 fps), 1920 × 1080 (Full HD) (240 fps), 1280 × 720 (HD) (960 fps)
Veçoritë HDR, fokusim automatik i vazhdueshëm, EIS
Përpara
10 MP (EIS, HDR)
I mbyllur/palosur 10 MP
Kapja e videos 3840 × 2160 (4K UHD) (60 fps)
Dizajn
Dimensionet 159,2 x 128,2 x 6,9 mm
Palosur/Mbyllur 159,2 x 68 x 16,8 mm
Pesha 282,0 g
Materiale Mbrapa: Xham; Korniza: Alumini
Biometrike Zhbllokimi i fytyrës 2D, ka gjurmët e gishtave (sensori i prekjes)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë mistike, bronzi mistike
Celular
5G SA, NSA, sub-6, mmWave
LTE (FDD) Bandat 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 18 (800 më të ulët) , 19 (800 Superior), 20 (800 DD), 26 (850+), 28 (700 APT), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+), 46, 48 (3600)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A Pro Cat 20 (2000/150 Mbit/s), HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM, eSIM
Multimedia
Kufje Mungon vendi i kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë DAC 32-bit, Dolby Atmos, aptX-HD, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6), me bandë të dyfishtë; MIMO, Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 3.1
Veçoritë Karikimi, porte per kufjet, OTG, dalje video
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, ID celulare, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC, ANT +
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 05 gusht 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy Z Fold 2
Varianti kryesor i produktit Thom Browne Edition
Ngjyrat Gri