Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M12

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M12

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy M12. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 200€ per 64 GB memorie dhe 4 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M12:

Emri i produktit Samsung Galaxy M12
Emrat alternativë Samsung SM-M127F
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 1600 x 720 piksele, raporti 20:9, 270 PPI
Teknologjia PLS
Shpejtësia e update 90 Hz
Raporti ekran/trup 81.86%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Samsung Exynos 850 S5E3830 (8 nm)
Procesori Octa core, 8x 2.0 GHz Cortex-A55, 64-bit
GPU Mali-G52 MP1
RAM 4 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB (eMMC 5.1), nga e cila 19.5 GB jane te disponueshëm për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (10)
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0W
Kamera
Pas Ka 4 kamera
Kamera kryesore
48 MP (autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.0
Kamera e dytë
5 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
2 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 1920×1080 (Full HD) (30 fps)
Përpara
8 MP (HDR)
Kapja e videos 1920×1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 164,0 x 75,9 x 9,7 mm
Pesha 221,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometria Zhbllokimi i fytyrës 2D, Gjurmët e gishtave (sensori i prekjes)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, e bardhë, blu
Celular
LTE (FDD) Bande 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 17 (700 b), 20 (800 DD), 26 (850+), 28 (700 APT), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A Cat 7 (300/100 Mbit/s), LTE, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s, UMTS
SIM Ka 2 SIM, ku njera mund te zevendesohet me karte memorie microSD
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Po, ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlantët Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë, MirrorLink
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 b, g, n; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometri
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 11 mars 2021
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy M12
Varianti kryesor i produktit me 6 GB RAM dhe 128 GB memorie
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB