Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A03

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A03

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A03. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 150€ per 64 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj. Ky eshte nje telefon jo shume performues per ata qe kerkojne shpejtesi dhe cilesi imazhesh.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A03:

Emri i produktit Samsung Galaxy A03
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 1600 x 720 piksele, raporti 20: 9, 270 PPI
Teknologjia IPS LCD
Shpejtësia e update 60 Hz
Raporti ekran/trup 81.86%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Procesori Octa core, 1600 MHz, 64-bit
GPU Po
RAM 3 GB
Memorje e brendshme 32 GB
Zgjerimi i memories Po, me microSDXC
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Kamera
Mbrapa Ka 2 kamera
Kamera kryesore
48 MP (autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8
Kamera e dytë
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video Po
Përpara 5 MP
Dizajn
Dimensionet 164,2 x 75,9 x 9,1 mm
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometrike Ka gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, blu, e kuqe
Celular
Shpejtësia e të dhënave LTE Cat 4 (150/50 Mbit / s), HSDPA + (4G) 42,2 Mbit / s
SIM e dyfishtë Po, por e ndarë me microSD
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.1
Wifi 802.11 b, g, n; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
microUSB
Veçoritë Karikim
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometri