Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 700€ per 256 GB memorie dhe 12 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj. Ka nje tip lapsi per te shkruar ne ekran.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Note 20 Ultra:

Emri i produktit Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Emrat alternativë Samsung SM-N986U
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.9 inç ose 17,52 cm
Rezolucioni 3088 x 1440 piksele, raporti 19,3:9, 496 PPI
Teknologjia AMOLED dinamike
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 91.63%
Veçoritë Mbështetje HDR, Xham kundër gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass Victus), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 865+ SM8250-AB (7 nm)
Procesori Octa core, 1x 3,1 GHz Kryo 585 + 3x 2,42 GHz Kryo 585 + 4x 1,80 GHz Kryo 585, 64-bit
GPU Adreno 650
RAM 12 GB LPDDR5
Memorje e brendshme 128 GB, nga e cila 107 GB mund te perdoren
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1000 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12, 11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 4500 mAh
Djalë Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Qualcomm Quick Charge 2.0, Karikim i Shpejtë Adaptive Samsung, Karikim me valë Qi dhe Powermat, karikim i anasjellte me valë
Kamera
Mbrapa Ka 3 kamera
Kamera kryesore
108 MP (OIS, Laser dhe PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,33 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
12 MP (telefoto, OIS, PDAF)
Specifikimet Zmadhimi optik: 5.0x; Madhësia e hapjes: F3.0; Gjatësia fokale: 120 mm; Madhësia e pikselit: 1 μm
Kamera e tretë
12 MP (ultra-gjerë, me fokus automatik)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 13 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 2,55 ″; Madhësia e pikselit: 1.4 μm
Regjistrim video
7680 × 4320 (8K UHD) (24 fps), 3840 × 2160 (4K UHD) (60 fps), 1920 × 1080 (Full HD) (240 fps), 1280 × 720 (HD) (960 fps)
Veçoritë OIS, HDR, video me time lapse, Hyperlapse, Ndjekja e objekteve, EIS
Përpara
10 MP (PDAF, HDR)
Kapja e videos 3840 × 2160 (4K UHD)
Dizajn
Dimensionet 164,8 x 77,2 x 8,1 mm
Pesha 208,0 g
Materiale Mbrapa: Xham (Corning Gorilla Glass Victus); Korniza: çelik inox
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP68
Biometrike Shkyçja me fytyrë 2D, gjurmë gishtash me ultratinguj në ekran
Veçoritë Tip lapsi per te shkruar ne ekran
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë mistike, bronzi mistike, e bardhë mistike
Celular
5G n2, n5, n41, n66, n71, n260, n261, SA, NSA, Sub-6, mmWave
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 14 (700 HP), 18 (800 Poshtë), 19 (800 DD), 20 (800 DD), 25 (1900+), 26 (850+), 28 (700 APT), 29 (700 d), 30 ( 2300 WCS), 66 (AWS-3), 71 (600)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+), 46, 48 (3600)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A Pro Cat 20 (2000/150 Mbit/s), HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
Lloji SIM Nano SIM
Zeri HD Po
Multimedia
Kufje Mungon vendi kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë DAC 32-bit, Dolby Atmos, aptX, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6), me bandë të dyfishtë; MIMO, Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 3.2
Veçoritë Karikimi, porte per kufje, OTG, dalje video
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC, ANT +
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M3, T3
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 05 gusht 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Varianti kryesor i produktit për Evropën
Çipi i sistemit Samsung Exynos 990 (7 nm)
Procesori Octa core, 2x 2,73 GHz Exynos M5 + 2x 2,5 GHz Cortex-A76 + 4x 2,0 GHz Cortex-A55, 64-bit
GPU Mali G77 MP11
Memorje e brendshme 256 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Varianti kryesor i produktit me 512 GB memorie
Memorje e brendshme 512 GB
Çipi i sistemit Samsung Exynos 990 (7 nm)
Procesori Octa core, 2x 2,73 GHz Exynos M5 + 2x 2,5 GHz Cortex-A76 + 4x 2,0 GHz Cortex-A55, 64-bit
GPU Mali G77 MP11