Site per te pare filma falas ne internet

Nese deshironi te shikoni nje film falas mund te vizitoni faqet/sitet qe të transmetojne filma falas ne internet. Ka shumë te tilla dhe disa prej tyre arrijnë të ofrojnë përmbajtje vërtet të mirë.

E vetmja gjë që ju nevojitet për t’i përdorur ato është një shfletues/browser qe ka te instaluar Flash Player. Në shumë raste nuk është as e nevojshme të regjistroheni ose ta hapni përmes Facebook për të filluar shikimin e përmbajtjes. Për më tepër, duhet të theksohet se shumë prej këtyre shërbimeve janë gjithashtu të disponueshme në një version celular, kjo do të thotë që ju gjithashtu të mund të përdorni përmbajtjen e tyre përmes smartphone dhe tabletit tuaj.

TV PopCorn

Delta Pictures PopCorn TV është një faqe ligjore transmetimi per te pare filma falas ne internet, që ekziston prej shumë vitesh. Katalogu i tij përbëhet nga filma amerikanë (të dubluar në italisht) që u përkasin tipeve më të ndryshëm: aksion, komedi, tmerr dhe dramë. Ka edhe anime japoneze dhe telenovela të cilave PopCorn TV u kushton dy seksione ad hoc.

Titujt e disponueshëm në faqe janë pothuajse të gjithë të “nivelit të dytë”, prandaj nuk janë shumë të famshëm, por midis tyre ka disa filma interesantë që meritojnë të shihen. Për të shfletuar të gjithë filmat në katalog, të lidhur me faqen kryesore të PopCorn TV, zgjeroni menunë e Kinemasë në krye dhe zgjidhni një nga zhanret e filmave të pranishëm në të: Aksion, Komedi, Horror, Dramë, Të Pa Liruar ose Origjinal për të parë filmat në gjuha origjinale e titruar në italisht. Pastaj zgjidhni posterin e veprës që dëshironi të shihni dhe filloni ta luani duke shtypur butonin Watch Now.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Riprodhimi i filmave zhvillohet direkt nga shfletuesi: në kompjuter përmes një player të bazuar në teknologjinë HTML5. Kjo do të thotë që faqja është gjithashtu e arritshme nga smartphone dhe tablet pa pasur nevojë për aplikacione të veçanta.

VVVVID

VVVVID është një nga shërbimet më të mira video per te pare filma falas ne internet. Katalogu i tij përbëhet nga dhjetëra filma amerikanë, italianë dhe të tjerë nga pjesë të tjera të botës; Seriale dhe anime televizive japoneze (të dyja të dubluara dhe në gjuhën origjinale). Për ta përdorur atë, duhet të lidheni me faqen e tij kryesore – ose të shkarkoni aplikacionin e tij zyrtar për Android dhe iPhone/iPad – dhe të krijoni një llogari falas duke përdorur formularin e duhur të regjistrimit. Kush dëshiron ta bëjë atë së pari mund të vërtetohet edhe përmes Facebook.

Kur regjistrimi të ketë përfunduar, zgjidhni skedën Filmat që ndodhet sipër majtas dhe lokalizoni filmin për ta parë. Në të vërtetë ka diçka për të gjithë, nga “Twin Peaks: Fire Walk With Me” te “Grace’s Weed”, nga “Nightmare Detective” te “Space Battleship Yamato”, pa harruar një seri komedish gazmore me Bud Spencer dhe Terence Hill dhe shumë dokumentarë interesantë për personazhe si Michael Jackson dhe Cristiano Ronaldo.

Pasi të keni zgjedhur filmin për ta parë, së pari klikoni në posterin e tij dhe pastaj në butonin Watch për të filluar ta luani. Për të shfletuar titujt e disponueshëm në faqe, mund të përdorni shigjetat në anët e ekranit. Duke zgjedhur artikujt zgjedhura, Popular, Shtyp reja, Genres etj ju mund të renditni filmat sipas popullaritetit, datës së shtuar në VVVVID etj.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Mund te ndodh qe siti nuk hapet nga shteti juaj sepse copyright e ndalon, atehete mund te provoni nje app per vpn qe ju lejon te futeni sikur ndodheni ne shtete te tjera. Kerkoni Free Vpn ne play store.

YouTube

Ekziston dyqani zyrtar i Google nga i cili mund të blini dhe merrni me qira filma të sapo dalë në video – këtë nuk e dinë të gjithë – disa kanale që hedhin filma falas në YouTube falë autorizimeve të marra nga mbajtësit e të drejtave. Padyshim që këta nuk janë filma të nivelit të lartë, por diçka interesante mund të gjendet akoma.

Nëse doni disa shembuj praktikë, provoni të hidhni një vështrim në kanalin Movie On të YAM112003 i cili përfshin filma që i përkasin zhanreve të ndryshëm të filmit (si italianë ashtu edhe amerikanë) ose kanalin Minerva Pictures ‘Film & Clips në të cilin mund të gjeni “klipe” të filma të famshëm dhe filma të plotë, pak më pak të famshëm, për t’u parë në transmetim.

Siç kuptohet lehtë, filmat në dispozicion në YouTube nuk kërkojnë regjistrim për t’u luajtur dhe janë të arritshëm nga të gjitha pajisjet e përputhshme me portalin e famshëm të videos: PC, smartphone. tabletë, tastierë loje, Smart TV, Chromecast etj.

MyMovies Live

MyMovies Live dallon nga faqet e tjera për të parë filma falas ne internet për sistemin e tij të qasjes në përmbajtje. Shërbimi vepron si një lloj kinemaje virtuale në të cilën projektohen filma nga të gjithë festivalet më të rëndësishme të filmit (si në italisht ashtu edhe në gjuhën origjinale). Secili film shoqërohet me një “dhomë” dhe secila dhomë ka një numër të kufizuar vendesh. Kjo do të thotë që për të shikuar një film duhet të rezervoni me kohë, të shpresoni se ka akoma vende të disponueshme dhe të përdorni faqen në ditën dhe kohën e treguar për “shfaqjen” e veprës.

Për të shmangur këtë proces të lodhshëm është e mundur të regjistroheni në një pajtim të paguar në sit (duke filluar nga 1.99 €/javë), por në atë moment MyMovies Live humbet veçorinë e saj kryesore dhe bëhet një shërbim i zakonshëm me video i paguar sipas kërkesës.

Thënë kjo, për të krijuar një llogari falas në MyMovies Live thjesht lidhuni në faqen e saj kryesore dhe klikoni në butonin Aktivizo një profil falas të vendosur në të majtë lart. Pastaj duhet të shkoni në seksionin Filma të drejtpërdrejtë dhe të rezervoni shikimin e filmit që ju intereson. Faqja është e arritshme vetëm nga një kompjuter, me çdo shfletues me mbështetjen e Flash Player.

Archive.org

Archive.org është një shërbim jo-fitimprurës per te pare filma falas ne internet, që ka qëllimin ambicioz të ruajë vepra me karakter kulturor duke i ngarkuar ato në Internet dhe duke i bërë të disponueshme për të gjithë. Në seksionin e tij të kinemasë mund të gjeni qindra filma që nuk mbrohen më nga e drejta e autorit (pra mjaft e vjetër dhe në gjuhën origjinale) për t’i parë në transmetim ose për të shkarkuar drejtpërdrejt në PC tuaj falas.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Fatkeqësisht, ende nuk ka asnjë nga filmat në italisht, por nëse jeni adhurues i klasikëve të vjetër dhe “përtypni” mjaft mirë anglisht, do të gjeni shumë përmbajtje interesante (p.sh. “Nata e të vdekurve të gjallë”). Ju mund të shfletoni veprat në dispozicion në Archive.org bazuar në zhanrin e filmit ose gjuhën, thjesht përdorni opsionet e mundshme në shiritin anësor të djathtë.

Sitet për të parë transmetimin e TV

Nëse dëshironi të shikoni filma falas ne internet, mund të merrni parasysh edhe faqet e Internetit të transmetuesve televizivë, të cilët, në disa raste, ju lejojnë të shikoni drejtpërdrejt të gjitha transmetimet e transmetuara në tokësore dixhitale.

Ndër faqet më interesante nga pikëpamja kinematografike është RaiPlay i cili ju lejon të shikoni të gjithë transmetuesit dixhitalë tokësorë në transmetim të drejtpërdrejtë dhe, më e rëndësishmja, çdo javë ju lejon të shikoni disa nga filmat më të mirë të transmetuar kohët e fundit në modalitetin on-line. kërkesa. Uebfaqja e Kinema Rai është gjithashtu e disponueshme, duke  pritur dhjetra filma të pa publikuar të bërë posaçërisht për Web.

Një faqe tjetër per mos tu humbur për adhuruesit e kinemasë është Paramount Channel, një transmetues dixhital tokësor dhe satelitor falas që ofron një seri të madhe filmash të bërë në SHBA (disa prej të cilëve janë shumë të fundit) për t’u parë në modalitetin e kërkesës pa bërë regjistrime. Faqja është gjithashtu e arritshme nga pajisjet mobile dhe gjithashtu ju lejon të shikoni të gjitha transmetimet e kanalit në transmetim të drejtpërdrejtë.

Faqet e Mediaset, La7, TV8 dhe Cielo, të cilat ju lejojnë të shikoni transmetim të drejtpërdrejtë nga stacionet e tyre televizive, gjithashtu meritojnë të merren parasysh.

Shërbime video të paguara sipas kërkesës

Nëse filmat e disponueshëm në shërbimet e transmetimit falas nuk duken mjaft të “freskëta” ose interesant, mund të provoni një nga shërbimet e paguara video të kërkesës që ofrojnë një periudhë prove falas për pajtimtarët e rinj pa asnjë kufizim në rinovimin. Këtu janë ato më interesante.

  • Netflix – ka pak për të thënë. Eshtë shërbimi më i popullarizuar per te pare video dhe filma falas ne internet. Cilësia e transmetimit është mbi konkurrencën e saj. Abonimi kushton 11,99 euro/muaj nëse doni të përdorni përmbajtjen në HD (përndryshe 7,99 euro/muaj për atë bazë që jep mundësinë e përdorimit të përmbajtjes në SD ose 15,99 euro/muaj për pajtimin me qasje në përmbajtjen 4K). Në varësi të periudhave promovuese, mund të jepet një provë fillestare prej 14-30 ditësh.
  • Mediaset Infinity – ishte shërbimi i parë i madh streaming që debutoi në Itali. Aktualisht është ai që ofron raportin më të mirë midis çmimit dhe numrit të filmave në dispozicion. Abonentët e rinj mund ta provojnë falas për 30 ose 60 ditë, pas së cilës pajtimi kushton 5,99 euro/muaj ose 7,99 euro/muaj në varësi të promovimeve aktuale.
  • Now TV – është shërbimi video sipas Sky Italia sipas kërkesës. Oferta e saj është e ndarë në pako, ajo me filma (bileta e Kinemasë) kushton 9,99 euro/muaj por mund ta provoni falas për 14 ditë (së bashku me ato për Serialet TV dhe Argëtimet).
  • Amazon Prime Video – ky është një shërbim video sipas kërkesës i përfshirë në pajtimin në Amazon Prime (i cili aktualisht kushton 36 euro/vit ose 4.99 euro/muaj). Ai zbarkoi në Itali në Dhjetor 2016 dhe aktualisht katalogu i tij është mjaft i zhveshur në krahasim me atë të Netflix ose Infinity, megjithatë nuk ka mungesë të titujve interesantë dhe ka edhe disa seri ekskluzive.

Nese doni te gjeni nje menyre alternative argetimi, mund te lexoni artikullin per te gjetur lojrat me te mira falas ne interntet, duke klikuar ketu.