Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S20 FE

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S20 FE

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy S20 FE. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon nga 420€ te 770€ per 128 GB memorie dhe 6 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S20 FE:

Emri i produktit Samsung Galaxy S20 FE
Emrat alternativë Samsung Galaxy S20 Fun edition, Samsung SM-G781U
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 405 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 85,79%
Veçoritë Mbështet HDR, xhami rezistent ndaj gërvishtjeve, Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 865 SM8250 (7 nm)
Procesori Octa core, 1x 2,84 GHz Kryo 585 + 3x 2,42 GHz Kryo 585 + 4x 1,80 GHz Kryo 585, 64-bit
GPU Adreno 650
RAM 6 GB LPDDR5
Memorje e brendshme 128 GB (UFS 3.1), nga e cila 103.4 GB jane në dispozicion për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1000 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 4500 mAh
Tipi Jon litium, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Qualcomm Quick Charge 2.0, USB Powered, Samsung Adaptive Fast Charge, Qi Wireless Charge, Reverse Wire Charge, Karikim i shpejte
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0W; Me vale: 15.0 W
Kamera
Pas Ka 3 kamera
Kamera kryesore
12 MP (OIS, PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,76 ″; Madhësia e pikselit: 1.8 μm
Kamera e dytë
8 MP (telefoto, OIS, PDAF)
Specifikimet Zmadhimi optik: 3.0x; Madhësia e hapjes: F2.4; Gjatësia fokale: 76 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 4,4 ″; Madhësia e pikselit: 1 μm
Kamera e tretë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 13 mm; Madhësia e sensorit: 1/3 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Regjistrim video
3840×2160 (4K UHD) (60 fps), 1920×1080 (Full HD) (240 fps), 1280×720 (HD) (960 fps)
Veçoritë Eis
Përpara
32 MP (Eis, HDR)
Kapja e videos 3840×2160 (4K UHD) (60 fps)
Dizajn
Dimensionet 159,8 x 74,5 x 8,4 mm
Pesha 190,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Alumini
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP68
Biometria Ka gjurmët e gishtave në ekran
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat Re e kuqe, Re portokalli, Re livando, Re detare, Re e bardhë
Celular
5G SA, NSA, Sub-6, mmWave
LTE (FDD) Bande 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 14 (700 PS), 20 (800 DD), 25 (1900+), 26 (850+), 28 (700 APT), 30 (2300 WCS), 66 (AWS-3), 71 (600)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+), 46
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A Pro Cat 20 (2000/150 Mbit/s), HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s, UMTS
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Mungon vendi i kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë DAC një 32 bit, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës, regjistrimin video
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6), me bandë të dyfishtë; MIMO, Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 3.2
Veçoritë Karikimi, porte per kufje, OTG, dalje video
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M4, T3
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 23 shtator 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy S20 FE
Varianti kryesor i produktit me 256 GB memorie
Memorje e brendshme 256 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy S20 FE
Varianti kryesor i produktit variant jo-5G
Memorje e brendshme 256 GB
LTE (FDD) Bande 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 12 (700 a), 25 (1900+), 26 (850+), 66 (AWS- 3), 71 (600)
Sistemi operativ Android (11)
Çipi i sistemit Samsung Exynos 990 (7 nm)
5G n2, n4, n5, n13, n66
Procesori Octa core, 27300 MHz, ARM Cortex-A76 dhe ARM Cortex-A55, 64 bit
UMTS Bandat 5 (850), 8 (900), 2 (1900), 1 (2100)
GPU Mali G77 MP11
SIM Ka 2 SIM por njera mund te zevendesohet me karte memorie microSD
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+)