Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M51

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M51

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy M51. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 300€ per 128 GB memorie, 6 GB RAM dhe 7000 mAh bateri. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga bateria, kamera etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M51:

Emri i produktit Samsung Galaxy M51
Emrat alternativë Samsung SM-M515F/DS
Ekrani
Dimensioni 6.7 inç ose 17,01 cm
Rezolucioni 2340 x 1080 piksele, raporti 20:9, 385 PPI
Teknologjia Super AMOLED Plus
Raporti ekran/trup 88.27%
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 3), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 730 SM7150-AA (8 nm)
Procesori Octa core, 2x 2,2 GHz Kryo 470 + 6x 1,8 GHz Kryo 470, 64-bit
GPU Adreno 618
RAM 6 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 128 GB, nga e cila jane në dispozicion për përdorim: 106 GB
Zgjerimi i memories Po, me microSDXC deri në 512 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 7000 mAh
Djalë Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikim i shpejtë, karikim i anasjellte
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0 W
Kamera
Pas Ka 4 kamera
Kamera kryesore
64 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,76 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
5 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
5 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 3840×2160 (4K UHD) (30 fps), 1920×1080 (Full HD)
Përpara
32 MP (HDR)
Kapja e videos 1920×1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 163,9 x 76,3 x 9,5 mm
Pesha 213,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometria Po, ka gjurmë gishtash (sensor me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë e bardhë
Celular
LTE (FDD) Bande 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 17 (700 b), 20 (800 DD), 26 (850+), 28 (700 APT), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s, UMTS
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM, Stereo, RDS
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 31 gusht 2020