Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A71 5G

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A71 5G

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A71 5G. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 470€ per 128 GB memorie dhe nje skede SIM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A71 5G:

Emri i produktit Samsung Galaxy A71 5G
Emrat alternativë Samsung SM-A716U
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.7 inç ose 17,01 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 393 PPI
Teknologjia Super AMOLED Plus
Shpejtësia e update 60 Hz
Raporti ekran/trup 88.38%
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 3), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 765 SM7250-AA (7 nm)
Procesori Octa core, 1x 2,3 GHz Kryo 475 + 1x 2,2 GHz Kryo 475 + 6x 1,8 GHz Kryo 475, 64-bit
GPU Adreno 620
RAM 6 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 128 GB (UFS 2.1), nga e cila 104.3 GB jane në dispozicion për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1000 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12, 11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 4500 mAh
Djalë Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 4 kamera
Kamera kryesore
64 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,7 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 12 mm
Kamera e tretë
5 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4; Gjatësia fokale: 25 mm; Madhësia e sensorit: 1/5 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e katërt
5 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Regjistrim video
3840 × 2160 (4K UHD) (30 fps), 1920 × 1080 (Full HD) (240 fps), 1280 × 720 (HD) (960 fps)
Veçoritë Hyperlapse, EIS
Përpara
32 MP (HDR)
Kapja e videos 1920 × 1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 162,5 x 75,5 x 8,1 mm
Pesha 185,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Alumini
Biometrike Shkyçja me fytyrë 2D, gjurmë gishtash në ekran
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, blu
Celular
5G n2, n5, n41, n66, n71, Sub-6
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 12 (700 a), 14 (700 PS), 20 (800 DD) , 29 (700 ditë), 30 (2300 WCS), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
Lloji SIM Nano SIM
Zeri HD Po
Multimedia
Kufje Ka vendin e kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi, OTG
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, sallë (për kapakun e rrokullisjes)
Të tjera NFC, ANT +
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M4, T3
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 08 Prill 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Samsung Galaxy A71 5G
Varianti kryesor i produktit Versioni SM-A716B / DS International
LTE (FDD) Bandat 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 12 (700 a), 13 (700 c), 25 (1900+), 26 (850+ ), 66 (AWS-3)
Zgjerimi i memories Me karte memorie microSDXC
5G n41, n78, SA, NSA, Nën-6
LTE (TDD) Bandat 41 (2600+)
SIM Ka 2 SIM ku njera mund te zevendesohet me microSD
UMTS Bandat 5 (850), 8 (900), 4 (1700/2100), 2 (1900), 1 (2100)