Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A41

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A41

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A41. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 320€ per 64 GB memorie dhe 4 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A41:

Emri i produktit Samsung Galaxy A41
Emrat alternativë Samsung SM-A415F/DS
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.1 inç ose 15,49 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 431 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Shpejtësia e update 60 Hz
Raporti ekran/trup 85.82%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit MediaTek Helio P65 MT6768 (12 nm)
Procesori Octa core, 2x 2.0 GHz Cortex-A75 + 6x 2.0 GHz Cortex-A55, 64-bit
GPU Mali-G52 MC2
RAM 4 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB, nga e cila 46.9 GB jane në dispozicion për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 512 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 3500 mAh
Tipi Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Kamera
Pas Ka 3 kamera
Kamera kryesore
48 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.0; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1/2 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 12 mm; Madhësia e sensorit: 1/4 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e tretë
5 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 3840×2160 (4K UHD) (30 fps), 1920×1080 (Full HD)
Përpara
25 MP
Kapja e videos 1920×1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 149,9 x 69,8 x 7,9 mm
Pesha 152,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP68
Biometria Shkyçja me fytyrë 2D, gjurmë gishtash në ekran
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, e bardhë, blu, e kuqe
Celular
LTE (FDD) Banda 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800 DD), 28 (700 APT)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC, ANT+
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 08 Prill 2020