Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A22 5G

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A22 5G

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A22 5G. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 250€ per 128 GB memorie. Ka te integruar teknologjine 5G. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj. Ka vendin per kufjet.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A22 5G:

Emri i produktit Samsung Galaxy A22 5G
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.6 inç ose 16,74 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 399 PPI
Teknologjia LCD IPS
Shpejtësia e update 90 Hz
Raporti ekran/trup 82.30%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit MediaTek Dimensity 700 MT6833V (7 nm)
Procesori Octa core, 2x 2,2 GHz Cortex-A76 + 6x 2,0 GHz Cortex-A55, 64-bit
GPU Mali-G57 MC2
RAM 4 GB
Memorje e brendshme 64 GB
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11)
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0 W
Kamera
Pas Ka 3 kamera
Kamera kryesore
48 MP (autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8
Kamera e dytë
5 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 1920×1080 (Full HD) (30 fps)
Përpara 8 MP
Dizajn
Dimensionet 167,2 x 76,4 x 9,0 mm
Pesha 203,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometria Gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat Gri, e bardhë, vjollcë
Celular
5G SA, NSA
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 5 (850), 8 (900), 9 (1700)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth Po
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm)
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 03 qershor 2021
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A22 5G
Varianti kryesor i produktit Me 128 GB memorie të brendshme
Memorje e brendshme 128 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy A22 5G
Varianti kryesor i produktit Me 6 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy A22 5G
Varianti kryesor i produktit Me 8 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme
RAM 8 GB
Memorje e brendshme 128 GB