Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A12

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A12

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A12. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 220€ per 64 GB memorie dhe 4 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj. Ka dy skeda SIM.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A12:

Emri i produktit Samsung Galaxy A12
Emrat alternativë Samsung SM-A125
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 1600 x 720 piksele, raporti 20:9, 270 PPI
Teknologjia LCD
Raporti ekran/trup 85,80%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Mediatek Helio P35 MT6765 (12 nm)
Procesori Octa core, 4x 2,3 GHz Cortex-A53 + 4x 1,8 GHz Cortex-A53, 64-bit
GPU PowerVR GE8320
RAM 4 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB (eMMC 5.1), nga e cila 48.2 GB eshte e disponueshme për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (10), UI Samsung One
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0W
Kamera
Pas Ka 4 kamera
Kamera kryesore
48 MP (autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.0; Gjatësia fokale: 26 mm
Kamera e dytë
5 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
2 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 1920×1080 (Full HD) (30 fps)
Përpara 8 MP
Dizajn
Dimensionet 164 x 75,8 x 8,9 mm
Pesha 205,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometria Gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, e bardhë, blu, e kuqe
Celular
LTE (FDD) Banda 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800 DD), 28 (700 APT)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë, MirrorLink
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 b, g, n; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometri
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 24 nëntor 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A12
Varianti kryesor i produktit Me 32 GB memorie të brendshme
RAM 3 GB
Memorje e brendshme 32 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy A12
Varianti kryesor i produktit Me 128 GB memorie të brendshme
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB