Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M21

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M21

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy M21. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 270€ per 64 GB memorie dhe 4 GB RAM. Bateria eshte 6000mAh. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga bateria, kamera etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M21:

Emri i produktit Samsung Galaxy M21
Emrat alternativë Samsung SM-M215F / DS
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.4 inç ose 16,25 cm
Rezolucioni 2340 x 1080 piksele, raporti 19,5:9, 403 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Raporti ekran/trup 84.11%
Kulmi i shkëlqimit 420 cd / m2 (nit)
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 3), Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Exynos 9611 (10 nm)
Procesori Octa core, 4x 2,3 GHz Cortex-A73 + 4x 1,7 GHz Cortex-A53, 64-bit
GPU Mali-G72 MP3
RAM 4 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB, nga e cila 49 GB jane në dispozicion për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 512 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 6000 mAh
Djalë Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Kamera
Mbrapa Ka 3 kamera
Kamera kryesore
48 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.0; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1/2 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 12 mm; Madhësia e sensorit: 1/4 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e tretë
5 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Regjistrim video
3840 × 2160 (4K UHD) (30 fps), 1920 × 1080 (Full HD), 1280 × 720 (HD) (240 fps)
Veçoritë EIS
Përpara
20 MP (HDR)
Kapja e videos 1920 × 1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 159,0 x 75,1 x 8,9 mm
Pesha 188,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometrike Zhbllokimi me fytyrë 2D, Gjurmët e gishtave (sensori i prekjes qe ndodhet pas)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat Blu, zezë
Celular
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800 DD)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vendin e kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 18 mars 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy M21
Varianti kryesor i produktit me 128 GB memorie
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB