Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A03s

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A03s

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A03s. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rreth 156€ per 32 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A03s:

Emri i produktit Samsung Galaxy A03s
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 1600 x 720 piksele, raporti 20:9, 270 PPI
Teknologjia IPS LCD
Shpejtësia e update 60 Hz
Raporti ekran/trup 81.86%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit MediaTek Helio P35 MT6765 (12 nm)
Procesori Octa core, 2300 MHz, Cortex-A53, 64-bit
GPU PowerVR GE8320
RAM 3 GB
Memorje e brendshme 32 GB (eMMC 5.1)
Zgjerimi i memories Po, me microSDXC
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12, 11)
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Litium, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0W
Kamera
Mbrapa Ka 3 kamera
Kamera kryesore
13 MP (autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e dytë
2 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e tretë
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 1920 × 1080 (Full HD) (30 fps)
Përpara 5 MP
Dizajn
Dimensionet 164,2 x 75,9 x 9,1 mm
Pesha 196,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometrike Po, gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, blu, e bardhë
Celular
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800 DD), 28 (700 APT)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit / s
Ka 2 SIM Vend i ndarë me karte memorien microSD
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 b, g, n; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikim
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometri
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A03s
Varianti kryesor i produktit Me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme
RAM 4 GB
Memorje e brendshme 64 GB