Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A73 5G

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A73 5G

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A73 5G. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 450€ per 128 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A73 5G:

Emri i produktit Samsung Galaxy A73 5G
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.7 inç ose 17,01 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 393 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 86,95%
Kulmi i shkëlqimit 800 cd/m2 (nit)
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 5), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 778G SM7325 (6 nm)
Procesori Octa core, 1x 2,4 GHz Cortex A78 + 3x 2,2 GHz Cortex A78 + 4x 1,9 GHz Cortex A55, 64-bit
GPU Adreno 642L
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB
Zgjerimi i memories microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12), One UI UI
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 4 kamera
Kamera kryesore
108 MP (OIS, Autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8
Kamera e dytë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
5 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
5 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video Po
Përpara 32 MP
Dizajn
Dimensionet 163,7 x 76,1 x 7,6 mm
Pesha 181,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike
Rezistenca Po; IP67
Biometrike Ka gjurmën e gjishtit në ekran
Butonat Majtas: Kontrolli i volumit, butoni i kyçjes/zhbllokimit
Celular
5G Gati për 5G
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Mungon foleja per kufje 3.5 mm
Altoparlantë Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.1
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6); Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm)
Veçoritë Karikim
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 17 mars 2022
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A73 5G
Varianti kryesor i produktit Me 8 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme
RAM 8 GB
Memorje e brendshme 256 GB