Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Z Fold 3

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Z Fold 3

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy Z Fold 3. Ky eshte nje telefon i gjere qe paloset ne mes. Ai ka nje cmim qe shkon nga 1450€  deri 1850€. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Z Fold 3:

Emri i produktit Samsung Galaxy Z Fold 3
Ekrani
Madhesia e ekranit 7.6 inç ose 19,3 cm
Rezolucioni 2208 x 1768 piksele, raporti 22,5:18, 372 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 88.57%
Veçoritë Palosje nga brenda, Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Ekrani i përparmë 6,2 inç/15,74 cm, 2268 x 832 piksele, Super AMOLED, shpejtësia e update 120 Hz, xhami rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass Victus)
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 888 SM8350 (5 nm)
Procesori Octa core, 1x 2,84 GHz Kryo 680 + 3x 2,42 GHz Kryo 680 + 4x 1,80 GHz Kryo 680, 64-bit
GPU Adreno 660
RAM 12 GB
Memorje e brendshme 256 GB, jo e zgjerueshme
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11)
Bateria
Kapaciteti 4400 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikim i shpejtë, karikim me valë Qi, karikim i anasjellte me valë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0W; Me vale: 11.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 3 kamera
Kamera kryesore
12 MP (OIS, PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,76 ″; Madhësia e pikselit: 1.8 μm
Kamera e dytë
12 MP (telefoto, OIS, PDAF)
Specifikimet Zmadhimi optik: 2.0x; Madhësia e hapjes: F2.4; Madhësia e sensorit: 1 / 3,6 ″; Madhësia e pikselit: 1.0 μm
Kamera e tretë
12 MP (ultra-gjerë, OIS)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 12 mm; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Regjistrim video Po
Përpara
4 MP (nën ekran)
I palosur/mbyllur 10 MP
Dizajn
Dimensionet 158,2 x 128,1 x 6,4 mm
I palosur/mbyllur 158,2 x 67,1 x 14,4 mm
Pesha 271,0 g
Materiale Mbrapa: Xham; Korniza: Alumini
Rezistenca Po; IPX8
Biometrike Gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë fantazmë, jeshile fantazmë, argjend fantazmë
Celular
5G n2, n5, n25, n41, n66, n71, n260, SA, NSA, Nën-6, mmWave
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 14 (700 HP), 18 (800 Poshtë), 19 (800 Sipër), 20 (800 DD), 25 (1900+), 26 (850+), 28 (700 APT), 30 (2300 WCS), 66 ( AWS-3), 71 (600)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+), 46, 48 (3600)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 5 (850), 8 (900), 9 (1700)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A Pro Cat 20 (2000/150 Mbit/s), HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Mungon vendi i kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos, aptX, aptX-HD
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.2
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6); Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 3.2
Veçoritë Karikimi, OTG
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 11 gusht 2021
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy Z Fold 3
Varianti kryesor i produktit Me 512 GB memorie të brendshme
Memorje e brendshme 512 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy Z Fold 3
Varianti kryesor i produktit Me 2 SIM dhe eSIM
Memorje e brendshme 512 GB
Lloji SIM 2 Nano SIM + eSIM