Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A22

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A22

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A22. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 300€ per 128 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj. Ka vend per kufjet.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A22:

Emri i produktit Samsung Galaxy A22
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.4 inç ose 16,25 cm
Rezolucioni 1600 x 720 piksele, raporti 20:9, 274 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Shpejtësia e update 90 Hz
Raporti ekran/trup 84.30%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit MediaTek Helio G80 MT6769T (12 nm)
Procesori Octa core, 2x 2.0 GHz Cortex-A75 + 6x 1.8 GHz Cortex-A55, 64-bit
GPU Mali G52 MC2
RAM 4 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12, 11)
Bateria
Karikimi Karikim i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0 W
Kamera
Pas Ka 4 kamera
Kamera kryesore
48 MP (OIS, Autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
2 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video
1920×1080 (Full HD)
Veçoritë OIS
Përpara 13 MP
Dizajn
Dimensionet 159,3 x 73,6 x 8,4 mm
Pesha 186,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometria Gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Ngjyrat E zezë, e bardhë, vjollcë
Celular
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 5 (850), 8 (900), 9 (1700)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm)
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 03 qershor 2021
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A22
Varianti kryesor i produktit Me 128 GB memorie të brendshme
Memorje e brendshme 128 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy A22
Varianti kryesor i produktit Me 6 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB