Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S21 FE

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S21 FE

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy S21 FE. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 770€ per 128 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij modeli, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S21 FE:

Emri i produktit Samsung Galaxy S21 FE
Emrat alternativë Samsung Galaxy S21 Fan Edition
Ekrani
Dimensioni 6.4 inç ose 16,25 cm
Rezolucioni 2340 x 1080 pixel, 403 PPI
Teknologjia AMOLED dinamike
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 86.77%
Veçoritë Mbështetje HDR, Xham kundër gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass Victus), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 888 SM8350 (5 nm)
Procesori Octa core, 2840 MHz, Kryo 680 Prime, 64-bit
GPU Adreno 660
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11)
Bateria
Kapaciteti 4500 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi me valë Qi, Karikimi i anasjellte me valë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0W; Me vale: 15.0 W
Kamera
Pas Ka 3 kamera
Kamera kryesore
12 MP (OIS, PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm
Kamera e dytë
8 MP (telefoto, OIS, fokusim automatik)
Specifikimet Zmadhimi optik: 3.0x; Madhësia e hapjes: F2.4; Gjatësia fokale: 76 mm
Kamera e tretë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 13 mm
Regjistrim video 3840×2160 (4K UHD) (60 fps)
Përpara 32 MP
Dizajn
Dimensionet 155,7 x 74,5 x 7,9 mm
Pesha 170,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Metal
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP68
Biometria Shkyçja me fytyrë 2D, gjurmë gishtash ultratinguj në ekran
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Celular
5G Gati për 5G
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM, eSIM
Multimedia
Kufje Mungon vendi i kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM, Stereo, RDS
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6); Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 3.2
Veçoritë Karikimi, OTG
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, sallë (për kapakun e rrokullisjes)
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 04 janar 2022
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy S21 FE
Varianti kryesor i produktit Me 8 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme
RAM 8 GB
Memorje e brendshme 256 GB