Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A11

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A11

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A11. Shitet USA. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 200€ per 32 GB dhe 2 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te tij, duke filluar nga ekrani, kamera etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A11:

Emri i produktit Samsung Galaxy A11
Emrat alternativë Samsung SM-A115U
Ekrani
Dimensioni 6.4 inç ose 16,25 cm
Rezolucioni 1560 x 720 piksele, raporti 19,5:9, 268 PPI
Teknologjia IPS LCD
Shpejtësia e update 60 Hz
Raporti ekran/trup 80.92%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 450 SDM450 (14 nm)
Procesori Octa core, 8x 1,8 GHz Cortex-A53, 64-bit
GPU Adreno 506
RAM 2 GB LPDDR3
Memorje e brendshme 32 GB, nga e cila 20.3 GB jane në dispozicion për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me microSDXC deri në 512 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10)
Bateria
Kapaciteti 4000 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 3 kamera
Kamera kryesore
13 MP (autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 27 mm
Kamera e dytë
5 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 1920 × 1080 (Full HD) (30 fps)
Përpara
8 MP
Kapja e videos 1920 × 1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 163,1 x 76,3 x 8,0 mm
Pesha 177,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometrike Zhbllokimi i fytyrës 2D, ka gjurmët e gishtave (ka sensor prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E bardhë, e kuqe, e zezë, blu
Celular
LTE (FDD) Bandat 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 12 (700 a), 13 (700 c), 20 (800 DD), 28 (700 APT ), 66 (AWS-3)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A Cat 6 (300/50 Mbit/s), HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
Lloji SIM Nano SIM
Zeri HD Po
VoLTE Po
Multimedia
Kufje Ka vend per kufje 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 4.2
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometri
Të tjera UMA (i quajtur Wi-Fi)
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M4, T3
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 13 mars 2020