Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M31

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M31

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy M31. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 250€ per 64 GB memorie dhe 6 GB RAM. Ka 2 SIM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy M31:

Emri i produktit Samsung Galaxy M31
Emrat alternativë Samsung SM-M315F / DS
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.4 inç ose 16,25 cm
Rezolucioni 2340 x 1080 piksele, raporti 19,5: 9, 403 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Raporti ekran/trup 83,97%
Kulmi i shkëlqimit 420 cd / m2 (nit)
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 3), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Exynos 9611 (10 nm)
Procesori Octa core, 4x 2,3 GHz Cortex-A73 + 4x 1,7 GHz Cortex-A53, 64-bit
GPU Mali-G72 MP3
RAM 6 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB (UFS 2.1), nga e cila 49 GB jane në dispozicion për përdorim
Zgjerimi i memories Po, microSDXC deri në 512 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 6000 mAh
Tipi Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 4 kamera
Kamera kryesore
64 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,7 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 12 mm; Madhësia e sensorit: 1/4 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e tretë
5 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 25 mm; Madhësia e sensorit: 1/5 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e katërt
5 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Regjistrim video
3840 × 2160 (4K UHD) (30 fps), 1920 × 1080 (Full HD), 1280 × 720 (HD) (240 fps)
Veçoritë Hyperlapse, EIS
Përpara
32 MP (HDR, video me lëvizje të ngadaltë)
Kapja e videos 1920 × 1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 159,2 x 75,1 x 8,9 mm
Pesha 191,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometrike Zhbllokimi i fytyrës 2D, ka gjurmët e gishtave (ka sensor prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat Blu, e zezë, e kuqe
Celular
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 17 (700 b), 20 (800 DD), 26 (850+), 28 (700 APT), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
VoLTE Po
Multimedia
Kufje Ka vendin e kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 25 shkurt 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy M31
Varianti kryesor i produktit me 128 GB memorie
Memorje e brendshme 128 GB