Te dhenat teknike te Samsung Galaxy XCover Pro

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy XCover Pro

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy XCover Pro. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon nga 330€ te 530 € per 64 GB memorie dhe 4 GB RAM. Ka te integruar teknologjine NFC. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy XCover Pro:

Emri i produktit Samsung Galaxy XCover Pro
Emrat alternativë Samsung SM-G715U
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.3 inç ose 16 cm
Rezolucioni 2340 x 1080 piksele, raporti 19,5:9, 409 PPI
Teknologjia LCD IPS
Raporti ekran/trup 79.37%
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 5), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Samsung Exynos 9611 (10 nm)
Procesori Octa core, 2300 MHz, ARM Cortex-A73 dhe ARM Cortex-A53, 64 bit
GPU Mali-G72 MP3
RAM 4 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB, nga te cilat 48,5 GB jane në dispozicion për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 512 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 4050 mAh
Tipi E zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikim i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0W
Kamera
Pas Ka 2 kamera
Kamera kryesore
25 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.7; Gjatësia fokale: 26 mm
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 13 mm; Madhësia e sensorit: 1/4 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Regjistrim video 1920×1080 (Full HD) (30 fps), 1280×720 (HD) (480 fps)
Përpara
13 MP (HDR)
Kapja e videos 1920×1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 159,9 x 76,7 x 9,9 mm
Pesha 220,0 g
Rezistenca Uji, Pluhuri, Shoku; IP68; Çertifikuar MIL-STD-810
Biometria Gjurmë gishtash (ka sensor me prekje)
Veçoritë Ka drite paralajmëruese / drite qe tregon se erdhi njoftim
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë
Celular
LTE (FDD) Bande 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 12 (700 a), 13 (700 c), 14 (700 PS) , 20 (800 DD), 28 (700 APT), 29 (700 d), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+), 48 (3600)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend per kufjet 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC, ANT+
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M3, T3
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 12 janar 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy XCover Pro
Varianti kryesor i produktit Versioni SM-G715FN / DS International
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800 DD), 28 (700 APT)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 5 (850), 8 (900), 2 (1900), 1 (2100)