Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A52 5G

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A52 5G

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A52 5G. Ky eshte nje telefon me nje cmim rrotull 450€ per 128 GB memorie dhe 6 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj. Ka 2 Nano SIM dhe vend kufjesh.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A52 5G:

Emri i produktit Samsung Galaxy A52 5G
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20: 9, 405 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 84.79%
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 5), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 750G SM7225 (8 nm)
Përpunues Octa core, 2x 2,2 GHz Kryo 570 + 6x 1,8 GHz Kryo 570, 64-bit
GPU Adreno 619
RAM 6 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 128 GB
Zgjerimi i memories Po, me microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12, 11), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 4500 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Qualcomm Quick Charge 2.0
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 4 kamera
Kamera kryesore
64 MP (OIS, Autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,7 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e tretë
5 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e katërt
5 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Regjistrim video
3840 × 2160 (4K UHD) (30 fps), 1920 × 1080 (Full HD) (60 fps)
Veçoritë Fokus automatik i vazhdueshëm, ben fotografi gjatë regjistrimit të videos
Përpara
32 MP
Ben video 3840 × 2160 (4K UHD) (30 fps)
Dizajn
Dimensionet 159,9 x 75,1 x 8,4 mm
Pesha 189,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP67
Biometrike Shkyçja me fytyrë 2D, gjurmë gishtash në ekran
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Celular
5G n1, n2, n3, n4, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n66
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 17 (700 b), 20 (800 DD), 26 (850+), 28 (700 APT), 32 (1500 brez L), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s, UMTS
SIM i dyfishtë E ndarë me karte memorien microSD
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi, Vend per kufjet, OTG
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, sallë (për kapakun e rrokullisjes)
Të tjera NFC
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M3, T3
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 17 mars 2021
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A52 5G
Varianti kryesor i produktit Me 8 GB RAM
RAM 8 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy A52 5G
Varianti kryesor i produktit Me 8 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme
RAM 8 GB
Memorje e brendshme 256 GB