Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A52s

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A52s

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A52s. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon nga 330€ deri 470€ per 128 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj. Duhet thene se ky eshte nje telefon i mire, me 2 SIM (njera nga SIM mund te zevendesohet me karte memorie microSD) dhe ka vend kufjesh.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A52s:

Emri i produktit Samsung Galaxy A52s
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 405 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 84.79%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 778G SM7325 (6 nm)
Procesori Octa core, 2400 MHz, Kryo 670, 64-bit
GPU Adreno 642L
RAM 6 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 128 GB
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 4500 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Qualcomm Quick Charge 2.0
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 4 kamera
Kamera kryesore
64 MP (OIS, Autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,7 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e tretë
5 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e katërt
5 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Regjistrim video
3840 × 2160 (4K UHD) (30 fps), 1920 × 1080 (Full HD) (60 fps)
Veçoritë Fokus automatik i vazhdueshëm, berja e fotografive gjatë regjistrimit të videos
Përpara
32 MP
Berja e videos 3840 × 2160 (4K UHD) (30 fps)
Dizajn
Dimensionet 159,9 x 75,1 x 8,4 mm
Pesha 189,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP67
Biometrike Shkyçja me fytyrë 2D, gjurmë gishtash në ekran
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat Mente, vjollcë, e bardhë, e zezë
Celular
5G n1, n3, n5, n7, n8, n28, n40, n41, n66, n78
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 3 (1800), 7 (2600), 32 (1500 breza L)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 41 (2600+)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s, UMTS
Ka dy SIM 1 vend SIM perdoret edhe per karte memorie microSD
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlantët Kufje, altoparlant
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi, Porte per  kufje, OTG
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M3, T3
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A52s
Varianti kryesor i produktit Me 8 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme
RAM 8 GB
Memorje e brendshme 256 GB