Sobat me te mira me mikrovale

Sobat me te mira me mikrovale

Ne kete udhezues do ju flasim per furrat – sobat me te mira me mikrovale. Një furrë e mirë me mikrovalë mund të “zëvendësojë” furrën normale me rezistenca, duke ju kursyer shume kohë ne gatim dhe shpenzuar me pak korent. Me poshte do te gjeni nje liste me soba si dhe karakteristikat e tyre kryesore.

Permbajtja

Sobat me te mira me mikrovale: Beko Moc201103S

Sobat me te mira me mikrovale

Soba me mikrovalë Beko Moc201103S është një pajisje me kapacitet prej 20 litrash dhe një dizajn modern dhe kompakt. E bërë prej çeliku inox dhe xhami, kjo furrë me mikrovalë është elegante dhe funksionale, e përshtatshme për çdo ambient.

Motori i fuqishëm 700 vat siguron rezultate optimale dhe një funksion efektiv shkrirjeje. Falë dritës së brendshme, ju mund të shikoni ushqimet dhe të parandaloni derdhjet ose tejmbushjet.

Komoditeti vjen i pari me kohëmatësin dixhital 30-minutësh, i cili e bën programimin dhe kontrollin e kohës së gatimit të thjeshtë. Pjata rrotulluese 24,5 cm siguron gatim uniform, ndërsa 5 nivelet e fuqisë ofrojnë fleksibilitet më të madh në kuzhinë.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Përgatitja e kokoshkave, gatimi i picës apo patateve nuk do të jetë më problem, falë funksioneve speciale të dedikuara. Gjithashtu ideale për shkrirjen e lehtë të ushqimit, duke përdorur funksionin special të shkrirjes/defrost.

Kjo furrë me mikrovalë vendoset mbi tavolinë, që do të thotë se përshtatet lehtësisht me paraqitjen e kuzhinës tuaj dhe mund të zhvendoset ose ripozicionohet me lehtësi. Këmbët që nuk rrëshqasin sigurojnë stabilitet dhe siguri më të madhe kur e përdorni.

E bërë me materiale të cilësisë së lartë, kjo furrë me mikrovalë kombinon estetikën dhe funksionalitetin në një produkt të vetëm. Sipërfaqja e çelikut inox është e qëndrueshme dhe e lehtë për t’u pastruar, ndërsa pjata rrotulluese prej xhami siguron lehtësi në përdorim.

Whirlpool JT 479 IX Chef Premium

Sobat me te mira me mikrovale

Whirlpool JT 479 IX Chef Premium është një furrë me mikrovalë me ventilator që ofron performancë të jashtëzakonshme dhe një shumëllojshmëri të gjerë funksionesh. Dizajni inox i jep produktit një elegance dhe rezistencë, ndërsa kapaciteti prej 33 litrash e bën atë të përshtatshëm për përgatitjen e pjatave të shijshme si për familjet ashtu edhe për beqarët.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Funksionet e gatimit të disponueshme përfshijnë mikrovalë, skarë, ventilator, avull dhe të freskët. Falë teknologjisë Dual Crisp, është e mundur të arrihet një skuqje e përsosur dhe krokante si në sipërfaqen e sipërme ashtu edhe në atë të poshtme të ushqimit. Për të shkrirë shpejt ushqimin, furra me mikrovalë ofron funksionin Jet Frost, i cili vepron në kohë rekord.

Për më tepër, furra me mikrovalë Whirlpool JT 479 IX është e pajisur me teknologjinë Dual Power, një sistem i patentuar për shpërndarjen tredimensionale të mikrovalëve që përmirëson uniformitetin e shkrirjes, ngrohjes dhe gatimit të ushqimit. Rezultati është gatim më uniform dhe ruajtje më e mirë e vetive ushqyese të ushqimit.

Për të garantuar pjekje të saktë dhe të përshtatshme për nevojat e çdo pjate, JT 479 IX është i pajisur me sensorë 6 Sense të cilët vendosin automatikisht fuqinë dhe kohën bazuar në llojin dhe sasinë e ushqimit të vendosur në furrë. Përveç kësaj, funksioni Steam ju lejon të gatuani me avull shpejt dhe në mënyrë të shëndetshme, duke përdorur një enë të krijuar posaçërisht dhe cilësime të para-programuara.

Paneli i kontrollit me prekje e bën përdorimin e furrës me mikrovalë të thjeshtë dhe intuitiv, ndërsa funksioni Jet Reheat siguron ngrohje të shpejtë të ushqimit. Për ata që e duan bukën e freskët, funksioni Bread Defrost shkrin shpejt bukën, duke ruajtur strukturën dhe shijen e saj.

Ajo përfshin aksesorë të shumtë, si pjatë + dorezë Crisp, raft i lartë, avullore dhe raft i ulët. Me një fuqi prej 1000 watts dhe një tension prej 230 volt, kjo pajisje është efikase dhe e fuqishme, duke garantuar rezultate të shkëlqyera për sa i përket gatimit dhe ngrohjes së ushqimit.

Candy CMXG20DR

Sobat me te mira me mikrovale

Soba Candy CMXG20DR është një mikrovalë me skarë dhe aplikacion Cook-in, ideal për këdo që kërkon një pajisje të gjithanshme dhe funksionale për kuzhinën e tyre. Ky model ka një kapacitet prej 20 litrash dhe një fuqi prej 700 vat, duke garantuar performancë të shkëlqyer si në pjekje ashtu edhe në ngrohjen e ushqimit.

Një nga veçoritë kryesore të Candy CMXG20DR është prania e 40 programeve automatike, të cilat ju lejojnë të përgatisni me lehtësi një gamë të gjerë recetash, duke plotësuar kështu nevojat e të gjithë anëtarëve të familjes. Falë kombinimit të mikrovalës dhe skarës, ushqimi mund të piqet, skuqet, ngrohet dhe shkrihet shpejt dhe në mënyrë të barabartë.

Funksioni i shkrirjes është veçanërisht i dobishëm për ata që duan të kursejnë kohë në kuzhinë. Thjesht zgjidhni peshën e ushqimit ose kohën e shkrirjes dhe mikrovala do të kujdeset për gjithçka, duke garantuar rezultate perfekte. Për më tepër, funksioni Start Express ju lejon të vendosni automatikisht furrën në fuqinë maksimale për 30 sekonda, ideale për të ngrohur shpejt ushqimin.

Dizajni është modern dhe tërheqës, me një ngjyrë të kuqe që përshtatet lehtësisht me çdo stil mobiljesh. Dimensionet e produktit (35,7 x 44 x 25,9 cm) e bëjnë atë të përshtatshëm edhe për dhoma te vogla, ndërsa pozicionimi i lire lejon vendosjen e lehtë brenda kuzhinës.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

E bërë nga çelik inox, kjo mikrovalë grill është e fortë dhe e qëndrueshme. Paneli i kontrollit me buton e bën përdorimin e pajisjes të thjeshtë dhe intuitiv, duke ju lejuar të zgjidhni shpejt funksionet dhe programet e ndryshme.

Për të garantuar siguri maksimale në kuzhinë, Candy CMXG20DR është i pajisur me një funksion bllokimi sigurise, i cili parandalon përdorimin aksidental dhe ndezjen nga fëmijët. 

Sobat me te mira me mikrovale: Candy CMW2070DW

Sobat me te mira me mikrovale

Candy CMW2070DW është një mikrovalë me një dizajn modern dhe kompakt, ideale për ata që kërkojnë një pajisje praktike dhe funksionale për kuzhinën e tyre. Ky model ka një ekran elektronik dhe një çelës që ju lejojnë të zgjidhni me lehtësi opsionet e ndryshme të gatimit.

Kapaciteti prej 20 litrash dhe fuqia 700 vat e bëjnë Candy CMW2070DW të përshtatshme për nevoja të ndryshme kulinarie, duke garantuar kohë gatimi të shpejta dhe rezultate optimale. Pjata qe rrotullohet prej xhami, me diametër 24,5 cm, siguron shpërndarje të barabartë të nxehtësisë brenda furrës.

Ndër veçoritë kryesore të kësaj mikrovale gjejmë funksionin e shkrirjes, i cili ju lejon të shkrini shpejt ushqimin pa ndryshuar cilësinë e tij. Për më tepër, 6 nivelet e fuqisë dhe 13 programet e paracaktuara ofrojnë një gamë të gjerë mundësish për gatimin, ringrohjen dhe shkrirjen e ushqimeve të ndryshme, duke plotësuar çdo nevojë në kuzhinë.

Ajo është gjithashtu i pajisur me funksionin Start Express, i cili ju lejon të filloni menjëherë pjekjen me fuqinë maksimale me vetëm një prekje. Për të garantuar sigurinë e të vegjëlve, mikrovala është e pajisur me funksionin Child Lock, i cili parandalon aktivizimin aksidental të furrës.

Kontrollet Easy Touch e bëjnë përdorimin e mikrovalës të thjeshtë dhe intuitiv, duke ju lejuar të zgjidhni opsionet e ndryshme me lehtësi. Dizajni i bardhë dhe përmasat kompakte (33,5 x 45,2 x 26,2 cm) përshtaten në mënyrë perfekte me çdo mjedis, ndërsa mundësia e instalimit te lire e bën atë të gjithanshëm dhe të përshtatshëm edhe për hapësira të vogla.

Whirlpool MWP 304 M

Sobat me te mira me mikrovale

Soba Whirlpool MWP 304 M është një furrë me mikrovalë e cilësisë së lartë, me një kapacitet prej 30 litrash dhe një fuqi prej 900 W për mikrovalën dhe 1050 W për grilën. Kjo furrë me mikrovalë ka një dizajn elegant prej çeliku gri dhe vendoset pa probleme në çdo kuzhinë falë përmasave të saj kompakte prej 53,9 cm x 39,8 cm x 30,0 cm.

Një nga veçoritë kryesore të Whirlpool MWP 304 M është prania e 29 programeve automatike, të cilat ju lejojnë të përgatisni me lehtësi një gamë të gjerë recetash të shijshme. Për më tepër, funksioni i nisjes së shpejtë ju lejon të filloni pjekjen menjëherë pa pasur nevojë të vendosni manualisht kohën dhe fuqinë.

Whirlpool MWP 304 M ofron gjithashtu një funksion praktik të avullit, ideal për zierjen e perimeve, peshkut dhe ushqimeve të tjera në avull, duke mbajtur të paprekur lëndët ushqyese dhe shijen e tyre. Funksioni Steam and Boil ju lejon të merrni rezultate optimale për sa i përket gatimit dhe shijes.

Një funksion tjetër interesant është Soft-Melt, i cili ju lejon të shkrini ngadalë ushqimet e ngrira si akullorja, gjalpi, çokollata dhe djathi. Falë këtij funksioni, është e mundur të kaloni nga ngrirja në tryezë në pak minuta, pa cenuar cilësinë dhe shijen e ushqimit.

Ajo ofron gjithashtu funksione shtesë si aftësinë për të te bere bukën qe te vije (fryhet nga majaja/soda) dhe ëmbëlsirat dhe përgatitjen e kosit të bërë në shtëpi.

Hapesira e brendshme XXL e furrës me mikrovalë Whirlpool MWP 304 M ju lejon të futni pjata më të mëdha se furrat me mikrovalë standarde, duke e bërë këtë pajisje jashtëzakonisht të gjithanshme dhe të përshtatshme për të përmbushur të gjitha nevojat e kuzhinës.

G3 Ferrari G10155

Sobat me te mira me mikrovale

Mikrovala dixhitale e kombinuar G3 Ferrari G10155 Vintage është një pajisje që kombinon dizajnin retro dhe funksionalitetin modern, ideale për ata që kërkojnë një prekje stili në kuzhinë pa sakrifikuar performancën. Kjo mikrovalë e kombinuar ofron një kapacitet prej 20 litrash dhe një fuqi prej 1150 W, duke garantuar rezultate optimale në pjekje dhe ringrohjen e ushqimit.

Një nga veçoritë kryesore të G3 Ferrari G10155 është paneli i tij elektronik i kontrollit me ekran LED, i cili ju lejon të zgjidhni lehtësisht midis mënyrave të ndryshme të gatimit në dispozicion: mikrovalë, skarë, të kombinuara dhe shkrirje. Për më tepër, ka 8 programe të paracaktuara për të lehtësuar përgatitjen e pjatave të ndryshme, duke e bërë këtë mikrovalë jashtëzakonisht të gjithanshme dhe të përshtatshme për të kënaqur çdo nevojë kulinare.

Fuqia e mikrovalës është 700W, ndërsa ajo e skarës arrin 800W. Falë frekuencës së mikrovalës prej 2450 MHz, shpërndarja e nxehtësisë brenda furrës është uniforme, duke siguruar gatim uniform. Kohëmatësi i integruar, me një kohëzgjatje maksimale prej 60 minutash, ju lejon të vendosni kohën e dëshiruar të gatimit, ndërsa ora dixhitale dhe llamba e brendshme ofrojnë praktike të mëtejshme gjatë përdorimit.

Ndër aksesorët e përfshirë në G3 Ferrari G10155, gjejmë një skarë, një pjatë xhami me diametër 24,5 cm dhe një unazë me rrota, të cilat lehtësojnë pjekjen dhe ngrohjen e ushqimit. Mikrovala është bërë nga materiali me cilësi të lartë, qe garanton rezistencë dhe qëndrueshmëri në kohë.

Dizajni vintage i G3 Ferrari G10155 reflektohet edhe në ngjyrën e tij të kuqe, e cila i jep kuzhinës një prekje elegance dhe origjinaliteti. Dimensionet e produktit janë 26P x 45.5W x 34H cm, ndërsa pesha është 10.7 kg, duke e bërë atë kompakt dhe të lehtë për tu vendosur në çdo hapësirë.

Sobat me te mira me mikrovale: Panasonic NN-E20JWMEPG

Soba Panasonic NN-E20JWMEPG është një furrë me mikrovalë praktike dhe funksionale, e përkryer për ata që kërkojnë një pajisje të thjeshtë në përdorim, por efikase dhe të besueshme. Me kapacitetin e saj prej 20 litrash dhe fuqinë 800 vat, kjo furrë me mikrovalë Panasonic ofron mundësinë e ngrohjes dhe shkrirjes së ushqimit shpejt dhe në mënyrë uniforme, falë edhe pjates së rrumbullakët prej xhami të përfshirë. Është e rëndësishme të theksohet se ky është një model pa funksion grill, prandaj ideal për ata që nuk kanë nevojë për këtë funksion.

Dizajni i Panasonic NN-E20JWMEPG është elegant dhe modern, me një ngjyrë të bardhë që përshtatet lehtësisht në çdo stil kuzhine. Dimensionet kompakte (34D x 44.3W x 25.8H cm) ju lejojnë të vendosni furrën me mikrovalë në tavolinën pa zënë shumë hapësirë. Për më tepër, instalimi i tij është i lirë, duke e bërë edhe më të lehtë vendosjen dhe pozicionimin në kuzhinë.

E veçanta e kësaj furre me mikrovalë Panasonic është prania e dy celsave mekanike, të cilat lejojnë kontroll të thjeshtë dhe intuitiv të funksioneve të ndryshme të pajisjes, si rregullimi i fuqisë dhe kohës së gatimit. Për më tepër, modeli NN-E20JWMEPG është i pajisur me 5 nivele fuqie për t’u përshtatur me nevojat e ndryshme të gatimit dhe ngrohjes së ushqimit.

Një nga veçoritë që e dallon Panasonic NN-E20JWMEPG është zhurma e ulet. Me një nivel zhurme prej vetëm 46 decibel, kjo furrë me mikrovalë ju lejon të ngrohni ushqimin pa shqetësuar anëtarët e tjerë të familjes ose fqinjët.

Materiali metalik i strukturës siguron qëndrueshmëri dhe rezistencë ndaj konsumit, dhe hapesira e brendshme akrilike e bën të lehtë pastrimin. Së fundi, ekziston edhe fikja automatike, thelbësore për garantimin e sigurisë dhe kursimit të energjisë gjatë përdorimit.

LG MH6535GDS

Soba LG MH6535GDS është një furrë me mikrovalë me teknologji Smart Inverter dhe Grill, që ofron një gamë të gjerë funksionesh dhe programesh për një përvojë gatimi të gjithanshme dhe të personalizuar. Me një kapacitet prej 25 litrash dhe një fuqi prej 1000W për mikrovalën dhe 900W për skarë, kjo pajisje është ideale për familjet dhe mjediset e punës.

Pika e fortë e kësaj furre me mikrovalë është teknologjia Smart Inverter, e cila ju lejon të ngrohni, shkrini dhe piqni ushqimin duke kursyer kohë dhe energji falë kontrollit të energjisë. Për më tepër, kompleti i përfshirë i gatimit me avull ju lejon të përgatisni gatime të shëndetshme dhe të shijshme në një kohë të shkurtër.

Paneli i kontrollit të LG MH6535GDS ju lejon të rregulloni temperaturën sipas nevojave tuaja, duke siguruar gatim uniform nga sipërfaqja në zemër të ushqimit. Ajo ka gjithashtu 28 programe automatike për ta bërë gatimin edhe më të lehtë dhe më të shpejtë.

Një nga veçoritë më interesante të kësaj furre është aftësia e saj për të garantuar gatim të shëndetshëm falë funksioneve Skuqje e shëndetshme/Healthy Fry dhe Pjekje e shëndetshme/Healthy Roasting. Këto opsione, ju lejojnë të merrni receta të lehta dhe të shijshme, me një reduktim 72% të yndyrës në krahasim me gatimet tradicionale.

Mundësitë e gatimit të LG janë vërtet të gjithanshme: mund të ngrohni, shkrini, piqni, skuqni dhe piqni në skarë pa kufizuar kreativitetin tuaj në kuzhinë. Kombinimi i mikrovalës dhe skarës, së bashku me kontrollin e energjisë, ju ofrojnë mundësinë për të përgatitur çdo pjatë sipas dëshirës tuaj.

Për sa i përket dizajnit, LG MH6535GDS vjen me një dekor elegant të zi dhe me një ekran të integruar LED për shikueshmëri optimale të cilësimeve. Drita e brendshme ju lejon të monitoroni lehtësisht gatimin dhe kohëmatësi siguron që oraret të respektohen gjithmonë.

Së fundi, kjo furrë me mikrovalë është e pajisur me një funksion praktik të bllokimit për fëmijët, i cili parandalon që furra të aktivizohet aksidentalisht kur nuk është e nevojshme.

Girimi Fm21

Girmi FM21 është një furrë me mikrovalë e kombinuar me një dizajn vintage që shquhet për performancën dhe estetikën. Ky model, i disponueshëm në ngjyrë kremi, ofron një kapacitet prej 20 litrash, ideal për të plotësuar nevojat ditore të gatimit të një familjeje.

Fuqia në vat e Girmi FM21 është 700 vat për mikrovalën dhe 800 vat për skarë. Ky kombinim ju lejon të piqni, ngrohni dhe shkrini ushqimin shpejt dhe me efikasitet. Materiali kryesor i përdorur për prodhimin e produktit është xhami, i cili garanton forcë dhe qëndrueshmëri.

Një nga veçoritë më të vlerësuara të Girmi FM21 jane mënyrat e gatimit në dispozicion: mikrovalë, skarë dhe i kombinuar. Kjo ju lejon të përgatisni një gamë të gjerë pjatash, nga kokoshkat e thjeshta deri te recetat më të përpunuara dhe lazanjat. Për më tepër, lloji i kontrolluesit mekanik të dorezës e bën përdorimin e furrës jashtëzakonisht intuitiv dhe të thjeshtë, edhe për ata që nuk janë të njohur me këtë lloj pajisjeje.

Dimensionet e Girmi FM21 janë 45.5 cm të thella, 26 cm të gjera dhe 34 cm të larta, gjë që e bën atë të përshtatshëm për çdo ambient shtëpie, qoftë edhe më të vogël. Instalimi i lire, do të thotë se mund të vendoset në cdo vend pa asnjë problem.

Furra me mikrovalë e kombinuar Girmi FM21 vjen me disa aksesorë të dobishëm, duke përfshirë një pjatë xhami dhe një skarë. Këta përbërës shtesë ju lejojnë të shfrytëzoni në maksimum funksionet e furrës dhe të merrni rezultate të shkëlqyera në gatimin e ushqimit.

Sobat me te mira me mikrovale: Samsung MG23T5018AK/ET

Soba Samsung Crispy me dizajn xhami është një pajisje me cilësi të lartë që ofron një gamë të gjerë funksionesh për të përmbushur nevojat tuaja të përditshme të kuzhinës. Me një kapacitet prej 23 litrash, kjo furrë me mikrovalë është ideale për familje dhe hapësira të vogla. Fuqia e saj e kombinuar prej 800 W për mikrovalën dhe 1100 W për skarën garanton rezultate të shkëlqyera dhe shpejt.

Një nga veçoritë më tërheqëse të kësaj furre me mikrovalë është dizajni i saj prej xhamit. Paneli i kontrollit Glass Touch përmban vetëm 6 butonat thelbësorë, të cilët mund të përdoren me një prekje dhe integrohen në mënyrë të përkryer me pjesën e përparme të furrës dhe derën, duke krijuar një pamje elegante.

Funksioni Home Dessert ju lejon të shijoni të gjitha të mirat e një ëmbëlsirë të bërë vetë pa humbur kohë duke e ngrohur paraprakisht furrën. Thjesht kombinoni përbërësit dhe zgjidhni opsionin Home Dessert për të krijuar ëmbëlsirën perfekte për çdo rast.

Përveç kësaj, pjekja automatike ofron mundësi të ndryshme për pjatat e përgatitura më shpesh. Duke zgjedhur llojin e ushqimit dhe peshën e tij, furra do të propozojë mënyrën optimale të gatimit, kohën dhe temperaturën, duke garantuar rezultate perfekte çdo herë.

Një funksion tjetër i dobishëm është shkrirja e shpejtë, e cila llogarit automatikisht kohën optimale të shkrirjes bazuar në llojin e ushqimit dhe peshën e tij. Kjo e bën më të shpejtë përgatitjen e përbërësve dhe ruan lëndët ushqyese.

Samsung Baking Crispy është bërë me materiale të cilësisë së lartë, si xhami, çelik inox dhe qeramika, të cilat garantojnë qëndrueshmëri dhe rezistencë me kalimin e kohës. Ngjyra e saj e zezë e bën atë të përshtatshëm për çdo stil kuzhine.