Skuter elektrik me te mire

Ne kete udhezues do ju flasim per skuter elektrik me te mire qe shiten ne treg. Te quajtur ndryshe, scooter ose monopattino, keto jane bere nje nga mjetet me te perdorura dhe te shpejta, per te levizur neper qendrat e qyteteve, duke evituar trafikun dhe duke u futur edhe ne vende qe makina nuk mund te kaloje. Ato funksionojne me bateri dhe ju kursejne shume para ne krahasim me mjetet e tjera me karburant.

Permbajtja

Skuter elektrik me te mire sipas cmimit

Le të fillojmë menjëherë me një listë të skuterëve elektrikë më interesantë të disponueshëm ne treg. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për skuterët më të mirë por te lire (prsh nën 300 euro), apo skuterët më të mirë nën 500 euro (dmth niveli i mesëm i tregut) ose modelet që e tejkalojnë këtë cmim (dmth modelet me te mira), atehere do i gjeni me poshte.

Skuter elektrik me te mire: Ducati Pro-II Plus

Skuter elektrik me te mire

Ducati Pro-II Plus është një skuter elektrik që ofron një kombinim të shkëlqyer të fuqisë, sigurisë dhe komoditetit për udhëtimet ne qytet. Motori i tij 350 W ju lejon të udhëtoni në rruge me pjerrtesi maksimale prej 15%.

Një element i dukshëm i këtij skuteri është siguria e tij. Ai ka frena te dyfishta të pavarura, elektronike përpara dhe pas disk, sigurojnë ndalim të sigurt në çdo situatë. Për më tepër, Ducati Pro-II Plus është i pajisur me shigjeta të integruara të drejtimit që rrisin dukshmërinë dhe i bëjnë lëvizjet edhe më të sigurta.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Autonomia e skuterit elektrik garantohet nga bateria e tij 36V, e cila ju lejon të udhëtoni deri në 25 km pa shqetësime. Koha e karikimit është vetëm 5 orë, falë karikuesit të përfshirë në paketë.

Komoditeti është një tjetër pikë e fortë e Ducati Pro-II Plus. Amortizatori i pasmë thith shumicën e goditjeve, ndërsa gomat 10″ Tubeless minimizojnë rrezikun e shpimeve edhe në rrugë te prishura. Për më tepër, prania e LED 3.5″ ju lejon të vendosni parametrat e skuterit, të tilla si marshin dhe kontrollin e udhetimit, dhe për të parë informacionin mbi shpejtësinë aktuale dhe kilometrazhin e përshkuar.

Aplikacioni Ducati Urban e-Mobility rrit më tej nivelin e personalizimit dhe kontrollit të skuterit. Me të është e mundur të menaxhoni funksionet e ndryshme të automjetit nga distanca përmes smartfonit tuaj, për ta bërë çdo përvojë drejtimi edhe më të këndshme dhe të përshtatshme për nevojat tuaja.

Ducati Pro-II Plus është bërë nga lidhje magnezi dhe peshon 15,5 kg. Struktura e tij e lehtë dhe e fortë e bën atë të përshtatshëm për përdorim të përditshëm në zonat urbane. Kapaciteti maksimal i ngarkesës është 100 kilogramë, duke e bërë atë të përshtatshëm si për të rritur ashtu edhe për adoleshentë.

VR46 Kiddy

Skuter elektrik me te mire

Modeli VR46 Electric Scooter Kiddy nga Valentino Rossi është një opsion i vlefshëm për të rinjtë që duan të argëtohen. Me peshë vetëm 9,4 kilogramë, ky skuter është i lehtë për t’u transportuar dhe ju lejon të trasportoni peshe maksimale prej 45 kg.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

E bërë nga metali dhe hekuri i fortë, VR46 Kiddy krenohet me një dizajn të verdhë-blu tërheqës. Skuteri ka dy rrota dhe ka përmasa 76 cm i gjate, 76 cm i thelle dhe 92 cm i larte, duke e bërë atë të përshtatshëm për fëmijët e moshës 6 deri në 10 vjeç. Për të siguruar rruge të sigurte, rekomandohet përdorimi i mjeteve mbrojtëse gjatë ngasjes.

Falë motorit të tij të fuqishëm 120 W, VR46 Kiddy ofron një distancë deri në 10 km, duke ju lejuar të shijoni shëtitjet e gjata në kohën tuaj të lirë. Bateria litium-jon e përfshirë në skuter është e besueshme dhe garanton qëndrueshmëri të shkëlqyer me kalimin e kohës. 

Një nga veçoritë kryesore të këtij skuteri elektrik është lehtësia e përdorimit të tij, i përshtatshëm për fëmijët që duan të mësojnë të ngasin të sigurt. Shpejtësia maksimale e lejuar për përdorimin e produktit është 20 km/h, një kufi që ju lejon të udhëtoni në mënyrë të kontrolluar dhe të sigurt.

Modeli Kiddy Scooter Elektrik VR46 është një zgjedhje e shkëlqyer për të gjithë ata që kërkojnë një alternativë argëtuese dhe të qëndrueshme ndaj biçikletave ose mjeteve të tjera të transportit për fëmijë. Me markën Valentino Rossi dhe cilësinë e markës VR46, ky skuter elektrik përfaqëson një investim të sigurt per të vegjlit.

Skuter elektrik me te mire: Razor power core E90

Skuter elektrik me te mire

Razor Power Core E90 Green Single është një skuter elektrik me cilësi të lartë, ideal për ata që kërkojnë një mjet transporti urban të shpejte dhe të lehtë për t’u përdorur. Ky skuter shquhet për dizajnin e tij tërheqës në ngjyrën e gjelbër dhe strukturën e tij të fortë të bërë nga çeliku.

Një nga veçoritë kryesore të Razor Power Core E90 është teknologjia inovative Power Core, e cila përfshin një motor qendror 85 vat pa nevoje mirëmbajtje. Kjo ju lejon të arrini një shpejtësi maksimale prej 16 km/h.

Bateria e ringarkueshme me acid plumbi prej 12V siguron një autonomi, me deri në 80 minuta përdorim të vazhdueshëm, duke ju lejuar të kaloni distanca të gjata pa u shqetësuar se duhet të rikarikoni skuterin. Për më tepër, Razor Power Core E90 terheq me rroten e pasme, e cila ofron kontroll më të mirë të ekuilibrit dhe tërheqje më të mirë për një udhëtim më të sigurt dhe më të qëndrueshëm.

Trupi dhe piruni i skuterit janë bërë tërësisht prej çeliku, duke siguruar një strukturë të lehtë, por në të njëjtën kohë rezistente dhe të qëndrueshme. Goma e pasme pa ajër dhe rrotat poliuretani ndihmojnë për ta bërë udhëtimin më të rehatshëm në lloje të ndryshme terreni.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Razor Power Core E90 ka një kufi maksimal të peshës së shoferit prej 54 kilogramësh. Dimensionet e artikullit janë 84.5 x 20.5 x 43 cm.

RCB R13

Skuter elektrik me te mire

Skuteri Elektrik RCB R13-Black është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që kërkojnë një mjet transporti urban të shpejtë, të përshtatshëm dhe të lehtë për t’u përdorur. I projektuar për të rritur, ky skuter elektrik ka një kufi peshë prej 100 kg dhe mund të arrijë një shpejtësi maksimale prej 25 km/h, duke ofruar një mundësi tërheqëse lëvizshmërie për të lëvizur nëpër qytet.

Skuteri është i pajisur me një motor bakri të pastër i cili siguron efikasitet të lartë të energjisë dhe një jetë të gjatë shërbimi. Bateria 6.6Ah lejon një udhëtim ditor prej rreth 18-20 km, në varësi të kushteve dhe peshës së përdoruesit.

Një nga veçoritë më interesante të këtij skuteri elektrik është përputhshmëria e tij me APP për pajisjet Android dhe iPhone, i cili ju lejon të keni navigim të detajuar dhe të monitoroni të gjitha informacionet që lidhen me automjetin, si kilometrazhin, shpejtësinë dhe statusin e baterisë.

Sistemi inteligjent i menaxhimit të baterisë BMS siguron një sërë mbrojtjesh për baterinë, duke përfshirë mbrojtjen e temperaturës, mbrojtjen nga qarku i shkurtër dhe mbrojtjen nga mbingarkesa. Falë këtyre funksioneve, skuteri elektrik do të jetë gjithmonë i sigurt dhe efikas.

Kontrolli inteligjent i udhetimit dhe amortizimi i përditësuar e bëjnë këtë skuter veçanërisht të këndshëm për të ngarë, duke reduktuar ndjeshëm lodhjen. Gomat 8,0 inç ofrojnë një përvojë të rehatshme, duke thithur goditjet dhe dridhjet edhe në sipërfaqe të crregullta.

Me peshë vetëm 12,11 kg, skuteri RCB R13-Black është i lehtë për t’u transportuar, falë edhe materialit që rrit forcën dhe qëndrueshmërinë e tij.

Shërbimi pas shitjes i ofruar nga RCB është i një standardi të lartë dhe garanton mbështetje të plotë për çdo riparim dhe pjesë këmbimi. 

NIU KQi2 Pro

Skuter elektrik me te mire

Skuteri elektrik NIU KQi2 Pro është një zgjidhje ideale për udhëtimet e përditshme në qytet, falë kombinimit të fuqisë, autonomisë dhe prakticitetit. Motori 300 W ju lejon të arrini një shpejtësi maksimale prej 25 km/h, ndërsa bateria e litiumit 365 Wh siguron një autonomi prej 40 km.

Performanca është e jashtëzakonshme, veçanërisht falë sistemit të patentuar NIU BMS, i cili monitoron mbi 14 funksione të baterisë dhe siguron menaxhim optimal të energjisë.

Komoditeti i drejtimit garantohet nga gomat 10″, të cilat ofrojnë amortizim të nivelit të lartë. Përveç kësaj, siguria sigurohet nga sistemi i frenimit të dyfishtë, i përbërë nga një fren me tambur të përparme dhe një fren elektrike mbrapa, i cili ofron përgjigje efektive dhe të qëndrueshme në çdo situatë.

Dizajni i KQi2 Pro është inovativ, me një fren me tambur të reduktuar me 25% për sa i përket volumit, pa kompromentuar performancën. Përveç kësaj, instalimet elektrike të integruara rritin ndjeshëm jetën e komponentit dhe mbrojtjen nga dëmtimet e jashtme.

Skuteri elektrik NIU KQi2 Pro përmban gjithashtu veçori inteligjente të jashtëzakonshme, falë lidhjes Bluetooth me aplikacionin NIU dhe ekranit LED. Ndër funksionet e ofruara, është e mundur të kyçni skuterin nga distanca, të monitoroni statistikat e drejtimit dhe të personalizoni shpejtësinë.

Përvoja e përdoruesit përmirësohet më tej nga aftësia për të personalizuar vendin e kembeve me një tapet NIU të zëvendësueshëm, për të shtuar një stil unik në skuterin tuaj.

Skuteri elektrik NIU KQi2 Pro është i certifikuar CE, një dëshmi e cilësisë dhe besueshmërisë së tij. Përveç kësaj, NIU ofron një garanci 2-vjeçare për disa komponentë, si dhe mbështetje lokale pas shitjes.

Skuter elektrik me te mire për fëmijë

Nëse fëmija juaj dëshiron një skuter elektrik, ka disa modele që mund ta kënaqin atë dhe qe kane një kosto të ulët. Siç mund të kuptohet lehtësisht, skuterat elektrike për fëmijë ndryshojnë nga ato për të rriturit jo vetëm në dizajn, por edhe në peshën maksimale qe mbajne (përgjithësisht më të ulët) dhe në dimensionet dhe peshën e tyre.

Skuter elektrik me te mire: Skuter elektrik RCB

Skuter elektrik me te mire

Skuteri Elektrik për Fëmijë RCB është një zgjedhje e shkëlqyer për të rinjtë. I përshtatshëm për fëmijët e moshës 8 deri në 16 vjeç, ky skuter elektrik ofron një sërë veçorish që e bëjnë të sigurt, të besueshëm dhe të lehtë për t’u përdorur.

Një nga karakteristikat kryesore të Skuterit Elektrik për Fëmijë RCB është struktura e tij e palosshme, e cila e lejon atë të transportohet lehtësisht kur nuk përdoret. Me peshë vetëm 8 kg, ky skuter është i lehtë dhe i manovrueshëm, duke e bërë atë ideal për udhëtimet e përditshme ose udhëtimet në qytet.

Skuteri është i pajisur me një motor të fuqishëm 250 W, i cili e lejon atë të arrijë një shpejtësi maksimale prej 20 km/h. Autonomia varion nga 12 deri në 16 kilometra, në varësi të kushteve të rrugës, shpejtësisë dhe peshës së përdoruesit. Falë sistemit të tij të frenimit elektronik dhe mekanik, skuteri siguron një udhëtim të sigurt dhe të qëndrueshëm.

Për të garantuar më tej sigurinë e fëmijëve, Skuteri Elektrik RCB për Fëmijë është i pajisur me ngjitëse reflektuese në parakolp dhe timonë që nuk rrëshqasin. Përveç kësaj, lartësia e skuterit mund të rregullohet midis 84 dhe 104 cm, duke e bërë atë të përshtatshëm për fëmijë dhe adoleshentë me forma të ndryshme trupore, që variojnë në lartësi nga 100 deri në 170 cm.

Skuteri elektrik RCB është bërë nga materiale të cilësisë së lartë, si trupi metalik dhe rrotat 5,5 inç. Paketa përfshin gjithashtu një çelës 4 mm, një karikues dhe një manual përdorimi për të siguruar një përvojë të plotë dhe të kënaqshme.

SmooSat E9 PRO

SmooSat E9 PRO është një skuter elektrik i krijuar posaçërisht për fëmijët, me një dizajn të lehtë dhe të palosshëm që e bën të lehtë transportin dhe ruajtjen. Karakteristika kryesore e këtij skuteri janë dritat e tij të ndritshme LED ylber, të cilat e bëjnë atë jo vetëm argëtues dhe tërheqës për fëmijët, por edhe më të sigurt kur ngasin natën.

Për sa i përket performancës, SmooSat E9 PRO ofron 3 shpejtësi të ndryshme, të zgjidhshme nëpërmjet një butoni të thjeshtë dhe një ekran LED që tregon nivelin e baterisë, modalitetin dhe shpejtësinë e kalimit. Lartësia e timonit mund të rregullohet në tre nivele të ndryshme, duke e lejuar atë të përshtatet me lartësinë e fëmijës.

Për të garantuar siguri dhe qëndrueshmëri, skuteri është ndërtuar me një trup të fortë dhe të qëndrueshme alumini dhe rrota të përforcuara gome që nuk rrëshqasin. Për më tepër, motori ndizet vetëm kur shpejtësia arrin 4.8 km/h, duke shmangur ndezjet aksidentale. Frenat e parafangos së pasme ofrojnë frenim të sigurt dhe të shpejtë, duke kontribuar më tej në siguri.

SmooSat E9 PRO ka një motor 130W dhe një bateri të ringarkueshme 54Wh, duke ofruar fuqi lëvizëse që mund të rivalizojë skuterët për të rritur në treg. Me një karikim të plotë, skuteri elektrik mund të përshkojë 8 km dhe të zgjasë nga 40 deri në 60 minuta përdorim, duke e bërë udhëtimin edhe më argëtues për fëmijët.

Skuter elektrik me te mire: SmooSat E9 PRO

Skuteri Elektrik për Fëmijë SmooSat E9 PRO është një skuter elektrik i krijuar posaçërisht për të vegjlit, me një dizajn tërheqës rozë dhe një sërë veçorish që e bëjnë atë të përsosur për përdorim të përditshëm. Një nga veçoritë e tij më interesante është prania e dritave LED ylber, të cilat do ta bëjnë çdo udhëtim edhe më argëtues dhe më të sigurt, duke tërhequr vëmendjen automjeteve pas qe të mbajnë distancën e tyre.

Skuteri ofron 3 shpejtësi të zgjidhshme nëpërmjet butonit të ndezjes, me një shpejtësi maksimale prej 16 km/h, i përshtatshëm si për fillestarë ashtu edhe për me përvojë. Ekrani praktik LED tregon nivelin e baterisë, mënyrën dhe shpejtësinë e drejtimit, duke ju lejuar të mbani gjithmonë nën kontroll statusin e mjetit.

Një aspekt tjetër i rëndësishëm është lartësia adaptive me 3 nivele. Timoni mund të rregullohet në 71 cm, 81 cm ose 91 cm sipas gjatësisë së fëmijës dhe një moshë të rekomanduar 8 vjeç e lart. Pesha maksimale e mbështetur është 60 kg.

Për sa i përket sigurisë, trupi i aluminit siguron forcë dhe rezistencë, ndërsa motori ndizet vetëm kur shpejtësia arrin 4.8 km/h për të shmangur ndezjen aksidentale. Rrotat e përforcuara të gomës që nuk rrëshqasin dhe frenat e parafangos së pasme sigurojnë frenim të sigurt dhe të shpejtë.

Së fundi, skuteri është i pajisur me një motor të fuqishëm 130 W dhe një bateri të ringarkueshme 54 Wh, të cilat ju lejojnë të udhëtoni 8 km me një karikim të plotë dhe garantojnë 40-60 minuta përdorim. Dizajni i palosshëm e bën të lehtë transportimin dhe ruajtjen kur nuk përdoret.

Skuter elektrik për fëmijë VR46

Skuteri Elektrik VR46 Kiddy, modeli Kiddy, është një skuter elektrik ideal për adhuruesit e rinj të Valentino Rossi. Ky skuter me një dizajn tërheqës dhe ngjyra të verdhë dhe blu ofron një përvojë të sigurt dhe argëtuese ngarje për fëmijët.

Skuteri Kiddy është bërë me materiale të cilësisë së lartë, si trupi metalik dhe rrotat e gomës, të cilat garantojnë rezistencë dhe qëndrueshmëri me kalimin e kohës. Pesha e artikullit është 9.4 kilogramë, ndërsa kufiri i peshës së rekomanduar për përdoruesin është 8 kilogramë. Dimensionet e skuterit janë 76 x 76 x 92 cm, me dy rrota që sigurojnë qëndrueshmëri gjatë ecjes.

Ndër veçoritë kryesore të Skuterit Elektrik për Fëmijë VR46 gjejmë motorin 120 W, i cili e lejon atë të arrijë një shpejtësi maksimale prej 12 km/h, duke garantuar kështu argëtimin pa cenuar sigurinë e të vegjëlve. Autonomia e skuterit është deri në 10 km, duke i lejuar fëmijët të shijojnë shëtitjet e gjata në ajër të pastër.

Ai ka ngjyrat blu dhe të verdha, të kombinuara me numrin legjendar 46 dhe logon shumëngjyrëshe Valentino Rossit. Mosha e rekomanduar për përdorimin e këtij skuteri elektrik është nga 6 deri në 10 vjeç.

Skuter elektrik Aovopro

Skuteri Elektrik Aovopro është një revolucion autentik në sektorin e transportit urban për më të rinjtë. Projektuar posaçërisht për fëmijët e moshës 6 deri në 15 vjeç, ky skuter elektrik kombinon sigurinë, prakticitetin dhe argëtimin në një produkt të vetëm me cilësi të lartë.

Zemra mekanike e këtij skuteri është motori 130 W, i aftë për të ofruar çift rrotullues të mjaftueshëm për të përballuar pa vështirësi pjerrësi deri në 10 gradë. Por forca e vërtetë e këtij mjeti janë rrotat e tij, te cilat falë gomave të gjera 6.5″ përpara dhe 5.5″ të pasme, sigurojne një udhëtim të qetë dhe të rehatshëm në çdo sipërfaqe.

Një nga veçoritë që e bën këtë skuter të përsosur për të vegjlit është lehtësia dhe lëvizshmëria e tij ekstreme. Ai peshon vetëm 8 kg dhe është plotësisht i palosshëm, duke e lejuar atë të transportohet lehtësisht në çdo situatë. Pavarësisht nga përmasat e tij të vogla, ai është i aftë të arrijë një shpejtësi maksimale prej 15 km/h dhe një distancë prej 5-8 km, duke siguruar argëtim dhe aventurë për femijet.

Bateria me tension të lartë është një tjetër pikë e fortë e Skuterit Elektrik Aovopro, pasi rimbushet plotësisht në vetëm 2-3 orë dhe ju lejon të udhëtoni një distancë midis 5 dhe 8 km.

Një nga detajet më tërheqëse të këtij skuteri është ndriçimi shumëngjyrësh LED i integruar, duke e bërë udhëtimin natën më të sigurt.