Fshesa me korent me te mira

Ne kete udhezues do ju flasim per fshesa me korent me te mira qe shiten ne treg. Me poshte do të gjeni të shpjeguar ne detaje karakteristikat kryesore te fshesave qe kane nje depozite per pluhurat e cila shkarkohet dhe rivendoset ose atyre qe kane nje qeske e cila do zevendesuar pasi mbushet. Per me shume informacione, vazhdoni te lexoni me poshte.

Permbajtja

Fshesa me korent me te mira: Rowenta RO3950 Compact Power

Fshesa me korent me te mira

Fshesa me korrent Rowenta RO3950 Compact Power është një zgjedhje e shkëlqyer për këdo që kërkon një pajisje pastrimi efikase dhe të lehtë për t’u përdorur. Kjo fshesë me korrent dallohet për performancën e lartë, filtrimin e shkëlqyer dhe konsumin e vogel te korentit.

Një nga veçoritë kryesore të Rowenta RO3950 është furça e saj e fuqishme thithëse me efikasitet të lartë, e cila garanton rezultate të shkëlqyera në dysheme të forta. Për më tepër, dizajni i saj kompakt dhe i lehtë e bën të lehtë për t’u trajtuar dhe transportuar, duke ju lejuar ta ruani lehtësisht në një dollap pa zënë shumë hapësirë.

Filtrimi është një tjetër pikë e fortë e kësaj fshesë me korrent. Falë filtrit të shkumës të vendosur përpara motorit dhe filtrit specifik me efikasitet të lartë që ndodhet pikërisht përballë daljes së ajrit, ajo arrin të kapë edhe grimcat më të vogla të pluhurit të emetuara nga motori. Në këtë mënyrë, pjesa më e madhe e pluhurit të pastruar filtrohet, duke siguruar një mjedis më të pastër dhe më të shëndetshëm.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Motori i saj 750 W ofron performancë pastrimi të barabartë me atë të një motori 2000 W, duke optimizuar kështu konsumin e energjisë. Pavarësisht fuqisë së saj, ajo ruan një kapacitet prej 3 litrash, duke ofruar një ekuilibër të mirë midis madhësisë dhe funksionalitetit.

Doreza mbajtëse ergonomike e bën edhe më të lehtë lëvizjen e fshesës me korrent nga dhoma në dhomë, duke e bërë më të lehtë procesin e pastrimit. Për më tepër, ngjyra blu e hapur shton një prekje stili në dizajnin e produktit.

Amazon Basics Aspirapolvere a Cilindro con Sacchetto

Fshesa me korent me te mira

Fshesë me korrent me cilinder të fuqishëm Amazon Basics është një pajisje pastrimi shumë efikase dhe e besueshme, ideale për dysheme të forta dhe qilima. Kjo fshesë me korrent me qese ofron një fuqi prej 700 W dhe garanton performancë cilësore AAA për sa i përket pastrimit dhe efikasitetit të energjisë, me një konsum vjetor prej vetëm 27 kWh.

Një nga karakteristikat kryesore të këtij produkti është gryka e saj me veprim të trefishtë, e cila thith plotësisht grimcat e imta dhe të trashë të papastërtive. Falë dorezës së rregullueshme, ju mund ta përshtatni lehtësisht thithjen në sipërfaqe dhe lloje të ndryshme papastërtie, duke garantuar gjithmonë rezultate optimale.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Fshesa me korrent Amazon Basics përmban një filtër HEPA 12 të lashem, i cili kap mbi 99.5% të grimcave, duke ndihmuar në mbajtjen e ajrit që del më i pastër dhe më i shëndetshëm. Kjo veçori e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për ata që vuajnë nga alergjitë ose me nevoja specifike për sa i përket higjienës dhe pastërtisë në shtëpi.

Me një kapacitet prej 3 litrash, qesja e fshesës me korrent ju lejon të grumbulloni një sasi të madhe papastërtie përpara se të keni nevojë për zëvendësim, duke ulur kështu frekuencën e mirëmbajtjes dhe kostot që lidhen me blerjen e qeseve zëvendësuese.

Dizajni kompakt dhe i lehtë e bën të lehtë manovrimin dhe ruajtjen, edhe në hapësira të mbyllura. Për më tepër, ngjyra e zezë i jep një pamje elegante dhe diskrete, të përshtatshme për çdo ambient shtëpie.

Rowenta RH8037WA Powerline Extreme

Fshesa me korent me te mira

Rowenta RH8037WA Powerline Extreme është një fshesë elektrike me serbator dhe me kabllo, ideale për ata që kërkojnë një zgjidhje efektive pastrimi për shtëpinë e tyre. Kjo fshesë elektrike shquhet për performancën e saj të shkëlqyer, falë motorit të saj Effitech 750 W, i cili garanton performancë të lartë me konsum të ulët.

Kapaciteti i serbatorit te grumbullimit të pluhurit është 2,2 litra, duke ju lejuar të kryeni seanca të gjata pastrimi pa pasur nevojë të zbrazni shpesh enën. Për më tepër, Rowenta RH8037WA Powerline Extreme është e pajisur me një sistem filtrimi të dyfishtë që heq në mënyrë efektive deri në 99,98% të grimcave të pluhurit nga ajri, duke siguruar një mjedis më të pastër dhe më të shëndetshëm në shtëpinë tuaj.

Pavarësisht fuqisë së saj, kjo fshesë elektrike ka një nivel zhurme prej 77 dB, gjë që e bën atë mjaft të heshtur në krahasim me modelet e tjera të ngjashme në treg. Dizajni elegant dhe modern, i kombinuar me ngjyrën e bardhë, do të thotë që Rowenta RH8037WA Powerline Extreme integrohet në mënyrë perfekte në çdo mjedis shtëpie.

Ndër veçoritë e tjera të rëndësishme, gjejmë praninë e një kordoni korenti mjaft të gjatë për t’ju lejuar të lëvizni lehtësisht midis dhomave pa pasur nevojë të ndërroni vazhdimisht prizat elektrike. Për më tepër, fshesa elektrike është shumë e përshtatshme dhe e lehtë për t’u përdorur, falë formës së saj ergonomike dhe peshës së ulët.

Rowenta RH8037WA Powerline Extreme përfaqëson një zgjidhje efikase dhe praktike pastrimi për ata që duan një produkt cilësor pa sakrifikuar konsumin. Falë performancës së saj të shkëlqyer, kapacitetit të depozites dhe sistemit të dyfishtë të filtrimit, kjo fshesë elektrike do t’ju lejojë ta mbani shtëpinë tuaj gjithmonë të pastër dhe të rregullt me ​​lehtësi.

Edhe pse është i pajisur me një kabllo, Rowenta RH8037WA Powerline Extreme ende ofron liri të shkëlqyer lëvizjeje falë gjatësisë së vetë kabllit. Për më tepër, prania e depozites së grumbullimit të pluhurit mund të konsiderohet si një avantazh ose një disavantazh në varësi të preferencave personale.

Fshesa me korent me te mira: Miele Complete C2 Tango

Fshesa me korent me te mira

Miele Complete C2 Tango është një fshesë me korrent me depozite, ideale për këdo që kërkon një pajisje të fuqishme dhe efikase për pastrimin e shtëpisë. Ky model shquhet për motorin e tij Power Efficiency, i cili garanton performancë të shkëlqyer pastrimi dhe kursime të konsiderueshme të korentit.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Një nga karakteristikat kryesore të Miele Complete C2 Tango është fuqia e tij e lartë e thithjes, falë fuqisë së tij prej 890 Watt. Kjo lejon pastrimin e thellë në të gjithë shtëpinë, duke siguruar rezultate të mira në çdo lloj dyshemeje.

Perdorimi i kësaj fshesë me korrent garantohet nga gryka universale e përfshirë, e cila ju lejon të pastroni me lehtësi lloje të ndryshme dyshemesh. Për më tepër, sistemi praktik i kyçjes siguron që gryka, zorra dhe doreza të mos lirohen gjatë përdorimit, duke e bërë përvojën e pastrimit edhe më të lehtë dhe më të rehatshme.

Miele Complete C2 Tango është jashtëzakonisht komode për t’u përdorur per rreth 10 metra hapesire, gje qe ju lejon të pastroni me lehtësi zona të mëdha, si dhoma e gjumit, kuzhina ose dhoma e ndenjes, pa pasur nevojë të ndërroni vazhdimisht prizat. Aksesorët e integruar i shtojnë komoditet të mëtejshëm përdorimit të fshesës me korrent, përveç grykës universale, përfshihen një grykë tapicerie dhe një vend te integruar për ruajtjen e aksesorëve kur nuk janë në përdorim.

Dizajni i Miele Complete C2 Tango është elegant dhe funksional, me një ngjyrë të kuqe mango që e bën atë një objekt elegant brenda shtëpisë. Mbështetja e kordonit prapa dhe treguesi mekanik i qeseve të pluhurit janë detaje të mëtejshme që kontribuojnë për ta bërë këtë fshesë me korrent një produkt me cilësi të lartë dhe të lehtë për t’u përdorur.

Fshesa me korent me te mira: Philips 3000 Series Performer Compact

Fshesa me korent me te mira

Fshesa me korrent Philips 3000 Series Performer Compact është një fshesë me korrent me cilindra të fuqishme, ideale për pastrimin e dyshemeve, qilimave, mobiljeve dhe mureve. Kjo pajisje shquhet për teknologjinë e saj AirflowMax, e cila garanton thithje të fuqishme dhe të vazhdueshme pa bllokim, falë motorit 900 W.

Një nga veçoritë kryesore të kësaj fshesë me korrent është aftësia e saj për të kapur 99,9% të pluhurit, duke siguruar rezultate të shkëlqyera pastrimi në sipërfaqe të ndryshme. Rrezja prej 9 metrash ju lejon të arrini me lehtësi çdo cep të shtëpisë, ndërsa dizajni kompakt dhe i lehtë (4,6 kg) e bën përdorimin dhe ruajtjen e fshesës me korrent jashtëzakonisht të thjeshtë.

Philips 3000 Series Performer Compact është veçanërisht i përshtatshëm për ata që vuajnë nga alergjitë, falë sistemit të filtrit të mbyllur H13. Ky filtër është në gjendje të kapë polenin, qimet e kafshëve etj dhe është i certifikuar për alergji nga ECARF (Qendra Evropiane për Kërkimin e Alergjisë). Për më tepër, depozita prej 3 litrash zbrazet lehtë, duke shmangur kontaktin e drejtpërdrejtë me pluhurin e mbledhur.

Ajo është e pajisur me një grykë TriActive, e cila kombinon tre veprime pastrimi në një kalim: pastrimi i mbeturinave të mëdha, pastrimi i butë i pluhurit përgjatë mureve dhe qosheve dhe pastrim i thellë i qilimave. Paketa përfshin gjithashtu një furçë të integruar, një tub metalik me dy pjesë, një filtër alergjie, një filtër motori dhe një qese klasike me performancë të gjatë.

Pavarësisht performancës së saj të lartë, Philips 3000 Series Performer Compact ka një nivel zhurme prej 79dB, duke e bërë atë mjaft të qetë në përdorim. Ngjyra blu dhe dizajni modern gjithashtu e bëjnë atë të këndshëm estetikisht.

Hoover TELIOS PLUS TE70_TE75011

Fshesa me korent me te mira

Fshesa me korrent Hoover TELIOS PLUS TE70_TE75011 është një pajisje shtëpiake me tërheqje dhe me depozite, ideale për pastrimin e dyshemeve dhe qilimave. Falë fuqisë 700 W dhe filtrit EPA, garanton efikasitet të lartë dhe kursim energjie deri në 50%.

Filtri antibakterial EPA i lashem siguron filtrim optimal të ajrit, duke ndihmuar në mbajtjen e mjedisit të shtëpisë të pastër dhe të shëndetshëm. Kapaciteti i çantës është 3.5 litra, i mjaftueshëm për të mbledhur një sasi të madhe pluhuri dhe papastërtie pa pasur nevojë ta zbrazni shpesh. Plus, treguesi i mbushjes së depozites ju tregon se kur është koha për ta ndërruar.

Një nga veçoritë kryesore të kësaj fshesë me korrent është prania e furçës mini turbo, e krijuar posaçërisht për të hequr thellë qimet e kafshëve shtëpiake nga çdo sipërfaqe. Ky aksesor është veçanërisht i dobishëm për ata që kanë kafshë shtëpiake në shtëpi dhe duan të heqin në mënyrë efektive qimet e tyre nga divanet, qilimat dhe dyshemetë.

Për kujdesin e dyshemeve delikate si parketi apo laminati, fshesa me korrent Hoover TELIOS PLUS është e pajisur me një furçë parketi me qime të buta që parandalojnë gërvishtjet dhe dëmtimet e sipërfaqeve. Rrezja prej 9 metrash dhe pajisja e integruar e mbështjelljes së kabllos ju lejojnë të pastroni me lehtësi edhe hapësirat më të mëdha pa pasur nevojë të ndryshoni vazhdimisht prizën elektrike.

Ndër aksesorët e përfshirë, përveç furçës mini turbo dhe furçës së parketit, ka edhe paisje për të arritur në qoshet më të vështira dhe për pastrimin e mobiljeve dhe sipërfaqeve delikate.

Për sa i përket zhurmës, fshesa me korrent Hoover TELIOS PLUS është 66 dBA, një nivel i pranueshëm duke marrë parasysh performancën e saj. Klasat e efikasitetit të energjisë dhe të riemetimit të pluhurit janë të dyja A, ndërsa klasat e performancës së pastrimit në tapete dhe dysheme janë përkatësisht A dhe A.

De’Longhi XL130.21 Colombina Class

De’Longhi XL130.21 Colombina Class është një fshesë elektrike me depozite pluhuri, ideale për ata që kërkojnë një produkt të besueshëm dhe elegant që garanton praktike maksimale gjatë pastrimit të shtëpisë. Ky model shquhet për furçën e tij shumëfunksionale, e specializuar për dysheme të forta dhe e aftë për të hequr pluhurin në çdo situatë.

Një pikë tjetër e fortë e De’Longhi XL130.21 është rregullimi elektronik i fuqisë. Kjo fshesë elektrike është e pajisur me 3 nivele fuqie dhe një furçë të rregullueshme, duke ju lejuar të zgjidhni intensitetin e thithjes në bazë të sipërfaqes që do të pastrohet. Për më tepër, falë motorit të saj shumë efikas, Klasa Colombina është 75% më e qetë se modeli i mëparshëm.

De’Longhi XL130.21 është gjithashtu i pajisur me një filtër HEPA, i cili siguron 99,98% efektivitet kundër grimcave të pluhurit. Falë këtij filtri, fshesa elektrike shmang nxjerjen e pluhurit pasi të jetë pastruar, duke garantuar një mjedis të pastër dhe të shëndetshëm.

Për sa i përket mirëmbajtjes, nxjerrja e lehtë e qeses së grumbullimit të pluhurit ju lejon të zbrazni enën pa i ndotur duart, falë sistemit të përshtatshëm të zbrazjes. Kapaciteti i depozites është 1 litër, duke ofruar autonomi të madhe gjatë pastrimit.

Pajisjet e De’Longhi XL130.21 Colombina Class përfshijnë një grykë T, një mbështjellës kabllor praktik, mundësinë e pozicionimit të fshesës vertikalisht, një dorezë ergonomike, një tregues të depozites kur eshte plotë dhe rrota gome për të mbrojtur dyshemetë.

Fshesa me korent me te mira: Rowenta PowerXXL RO3171

Rowenta Power XXL RO3171 është një fshesë me korrent me depozite pluhuri, ideale për ata që kërkojnë një pajisje të fuqishme dhe të heshtur për pastrimin e shtëpisë. Falë kapacitetit prej 4,5 litrash, kjo fshesë me korrent garanton autonomi të lartë edhe në hapësira të mëdha.

Një nga veçoritë kryesore të Rowenta Power XXL është teknologjia e saj motorike EffiTech, e cila siguron performancë të shkëlqyer pastrimi me konsum më të ulët të energjisë. Për më tepër, pajisja është e pajisur me një furçë thithëse shumë efikase, e cila ofron rrëshqitje optimale në të gjitha sipërfaqet, duke ju lejuar të merrni rezultate të shkëlqyera pastrimi me përpjekje minimale.

Rowenta Power XXL shquhet gjithashtu për faktin qe ben pak zhurme, dmth 70 dBA, ju lejon të pastroni në qetësi dhe pa i shqetësuar banorët e tjerë të shtëpisë. Niveli i saj i lartë i filtrimit, falë filtrit HEPA, lejon që 99,98% e grimcave të pluhurit të ruhen, madje edhe ato më të imta, duke garantuar një mjedis më të pastër dhe më të shëndetshëm.

Qeset Hygene+ të përfshira në produkt sigurojnë performancë afatgjatë dhe higjienë të shkëlqyer, falë procesit të thjeshtë të zëvendësimit. Prakticiteti i Rowenta Power XXL rritet më tej nga kordoni 8,4 metra i gjatë, tubi teleskopik i përfshirë dhe katër rrotat me shumë drejtime, të cilat ofrojnë liri të madhe lëvizjeje gjatë pastrimit.

Ajo është e pajisur me një furçë Easy Brush, ideale për pastrimin e sipërfaqeve delikate dhe zonave të vështira për t’u arritur. Ky aksesor e bën pajisjen edhe më të gjithanshme dhe të përshtatshme për të përmbushur të gjitha nevojat për pastrimin e shtëpisë.

Rowenta Ro3927Ea Compact Power

Rowenta Ro3927Ea Compact Power është një fshesë me korrent dhe cilindër me depozite pluhuri, ideale për ata që kërkojnë një pajisje të fuqishme dhe efikase për pastrimin e shtëpisë. Ky model shquhet për kapacitetin e tij prej 3 litrash dhe fuqinë 750 W, të cilat garantojnë performancë të shkëlqyer për sa i përket thithjes dhe grumbullimit të pluhurit.

Motori Effitech i Rowenta Ro3927Ea siguron efikasitet të shkëlqyeshëm të energjisë, falë klasës së efikasitetit A. Për më tepër, kjo fshesë me korrent ka një klasë të performancës së pastrimit në dyshemetë A, duke garantuar rezultate të mira në sipërfaqe të ndryshme si parket, pllaka dhe qilima.

Një nga karakteristikat kryesore të Rowenta Ro3927Ea është sistemi i saj i filtrimit të dyfishtë, i cili heq në mënyrë efektive deri në 99,98% të grimcave të pluhurit nga ajri. Falë këtij funksioni, fshesa me korrent është në gjendje të reduktojë ndjeshëm praninë e alergeneve, duke ndihmuar në krijimin e një ambienti më të shëndetshëm dhe më të pastër në shtëpi.

Pavarësisht fuqisë së saj, Rowenta Ro3927Ea Compact Power ka një nivel zhurme prej vetëm 79 dB, duke ju lejuar ta përdorni pa shqetësuar anëtarët e tjerë të familjes ose fqinjët. Dizajni kompakt dhe i lehtë (5,4 kg) e bën këtë fshesë me korrent të lehtë për t’u manovruar dhe ruajtur, duke zënë pak hapësirë.

Rowenta Ro3927Ea vjen me një kordon të gjatë që ju lejon të arrini lehtësisht të gjitha zonat e shtëpisë pa pasur nevojë të ndryshoni vazhdimisht prizën elektrike. Përveç kësaj, sistemi i fikjes automatike siguron siguri më të madhe gjatë përdorimit të pajisjes.

Ndër aksesorët e përfshirë me fshesën me korrent Rowenta Ro3927Ea, do të gjeni një furçë dyshemeje universale, ideale për pastrimin efektiv të sipërfaqeve të ndryshme dhe një furçë qilimi, e cila do t’ju lejojë të hiqni papastërtitë më te veshtira.

Rowenta RO4871 Compact Power XL

Rowenta RO4871 Compact Power XXL është një fshesë me korrent me terheqje pa depozite, e karakterizuar nga një dizajn kompakt dhe një kapacitet grumbullimi pluhuri prej 2,5 L. Falë teknologjisë së saj të avancuar ciklonike, ky produkt garanton performancë të lartë dhe ndarje optimale midis ajrit dhe pluhurit, duke siguruar rezultate të qëndrueshme pastrimi.

Motori Effitech me efikasitet të lartë e bëjnë Rowenta RO4871 ideale për pastrimin e dyshemeve të forta, duke siguruar butësi dhe një mjedis të përsosur në shtëpi. Ndërtimi i tij pa depozite e bën atë praktik dhe të besueshëm, ndërsa kapaciteti tepër i madh i kontejnerit të pluhurit e bën atë të përshtatshëm edhe për hapësirat më të mëdha.

Një nga aksesorët e përfshirë është furça Easy Brush, e integruar në fshesën me korrent dhe gjithmonë pranë për të pastruar mobiljet, sipërfaqet delikate dhe zonat e vështira për t’u arritur. Tubi teleskopik fleksibël i përshtatshëm për përdoruesit e bën pastrimin edhe më të lehtë, ndërsa kordoni i gjatë lejon një shtrirje prej 8,8 m, duke ofruar mbulim të madh.

Rowenta RO4871 Compact Power XXL vjen me 5 aksesorë që e bëjnë atë jashtëzakonisht të zhdërvjellët: furçë dyshemeje, furçë parketi, furçë mini-turbo për kujdesin e kafshëve dhe qimet e kafshëve, grykë tapicerie dhe grykë të rrafshët. Këta aksesorë ju lejojnë të përshtatni fshesën me korrent në sipërfaqe dhe situata të ndryshme, duke garantuar gjithmonë rezultate optimale.

Ndër pikat e forta të Rowenta RO4871 Compact Power XXL, gjejmë gjithashtu nivelin e ulët të zhurmës, të barabartë me 75 dB (A), gjë që e bën atë të fuqishëm dhe të heshtur në të njëjtën kohë. Filtri i shkumës siguron filtrim efektiv, duke ndihmuar në ruajtjen e një mjedisi të pastër dhe të shëndetshëm.