Si te gjesh te dashur ne internet

Nëse njohja e vajzave në vende publike, nuk është per ty dhe mund të dëshirosh te gjesh te dashur ne internet, pa stresin e shikimit përreth për të kuptuar se kush është beqare dhe kush jo. Dhe më mirë akoma, nuk jeni i kufizuar në regjistrimin në faqen tipike të takimeve në internet për të gjetur një partner të pershtatshem – thjesht duhet të dini se ku të shikoni dhe si t’i afroheni gocave në internet bazuar në interesat tuaja dhe interesat e tyre. Këtu janë disa këshilla për te ndihmuar të gjesh te  dashur ne internetit.

Keto jane hapat qe mund te ndiqni

1.Vendosni nëse takimi në internet është për ju. Ata janë të rehatshëm sepse ju mund ta mbani marrëdhënien plotësisht në internet, të ndjeheni në çdo kohë të ditës dhe natës (“takimet” e natës janë shumë të lehta në internet) dhe të qëndroni në pizhame nëse dëshironi! E keqja është se takimet virtuale mund të çojnë të dy në vlerësimin e meritave në kurriz të defekteve, duke zhgënjyer të dy në takimin e parë. Duke supozuar që ju mund të jeni të sinqertë dhe nuk tundoheni të nxirrni muskujt tuaj jo-ekzistues / interesat ekstreme / librat e lexuar dhe të arrini të kufizoni gënjeshtrat, duhet të jetë mirë!

2.Zgjidhni llojin e vajzës që dëshironi të takoni. Para se të fillosh të kërkosh te gjesh te dashur ne internet, mendo për atë që kërkon tek një vajzë. A po kërkoni dikë në moshën tuaj ose më të vjetër? A keni interesa të përbashkëta? Gjithashtu, vendosni nëse doni të takoni një grua që jeton afër ose nëse po kërkoni një lidhje në distancë. Sigurisht, ju madje mund të mendoni të keni marrëdhënie virtuale, në këtë rast ju mund të “rrini” me të nga kudo në botë, për sa kohë që flisni të njëjtën gjuhë.

3.Krijoni një profil të vërtetë. Ju do të duhet të punoni shumë për të treguar veten si ” partneri ideal” per dike. Çfarë lloj artikujsh dëshironi të përfshini në profilin tuaj? Edhe pse është joshëse në internet, asnjëherë mos gënjeni se kush jeni dhe çfarë bëni. Nëse vërtet ke ndërmend të gjesh te dashur në internet, duhet të jeni të sinqertë dhe të hapur për çdo aspekt të jetës dhe personalitetit tuaj. Për këtë, profili juaj duhet të jetë i zhytur në mendime dhe absolutisht realist – imagjinoni sikur i tregoni të dashurës suaj të mundshme që jeni një parashutist me përvojë, se jeni duke u ngjitur në male, jeni plot muskuj, për t’iu zbuluar më vonë se jeni një patate divan me disa paund shumë, ideja e së cilës për aventurë është të shkosh nga divani në frigorifer pa e zgjuar macen.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Postoni foton tuaj më të mirë të fundit. Mos përdorni kurrë një foto të vjetër, pasi ajo nuk përfaqëson pamjen tuaj aktuale. Nëse nuk keni ndonjë fotografi të pranueshme të kohëve të fundit, bëni një mik që të bëjë disa fotografi të reja për profilin tuaj. Këto foto mund të përdoren gjithashtu për rrjete sociale, kështu që ato janë një investim i mirë në reputacionin tuaj virtual.

4.Zgjidhni faqen tuaj të takimeve me kujdes. Kontrolloni me kujdes kredencialet e faqes. Cilat janë vlerësimet e përdoruesve në shërbimin e ofruar? A kanë gjetur njerëz takime në këtë faqe apo po fshijnë të gjithë llogarinë e tyre? Në veçanti, sa anëtarë aktivë (kryesisht femra) ka në sit? Nuk ka shumë kuptim të jesh në një sit ku nuk takon askënd; është si të shkosh në një lokal për beqarë dhe të gjesh vetëm çifte. Gjeni një sit që ka edhe njerëz aktiv kur jeni aktiv. Për shembull, nëse punoni nga ora 9 e mëngjesit deri në ora 5 pasdite, gjeni një faqe në të cilën të gjithë hyjnë gjatë natës. Nëse punoni nga shtëpia, gjeni një faqe në të cilën njerëzit hyjnë gjatë gjithë ditës. Nëse jeni një buf nate, gjeni një sit të populluar nga të tjerë si ju (do të jetë mirë të ndani kohën e zgjimit me një partner të mundshëm!).

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Faqet ideale per te gjetur te dashur ne internet kushtojnë, sepse shërbimi do të jetë më i vlefshëm. Disa ju lejojnë të shihni disa detaje të profileve falas, por për të mësuar më shumë duhet të paguani. Prisni cilësi më të mirë në përputhje me rrethanat (përndryshe, ankoheni tek menaxherët e faqes).

5.Mësoni të lexoni profile. Mënyra se si shkruhen profilet mund të mos jetë shumë e thjeshtë, por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të mësoni të lexoni midis rreshtave. Disa artikuj për t’u shënuar përfshijnë:

Shihni profilet e anëtarëve ekzistues, përfshirë detajet dhe fotot. Mbani në mend se shumë profile nuk janë azhurnuar me vite dhe nuk janë as aktive. Shmangni këtë të fundit.

Shikoni për profile që tregojnë përpjekjen e personit për të tërhequr vëmendjen tuaj. Kjo tregon një interes aktual dhe një potencial real për takime, dhe jo vetëm me tralo.

Sigurohuni që të bëni dallimin midis atyre që kërkojnë miqësi ose dashuri. Pavarësisht nga preferenca juaj, do të ketë takime diku por mos përzieni miqësinë dhe dashurinë. Dhe jini të vetëdijshëm se shumë kërkues “vetëm për miqësi” mund të hutohen gjithashtu, kështu që shmangni problemet e mundshme duke shprehur qartë qëllimet tuaja në profilin tuaj.

Hidhni këdo që duket fanatik ose snob nga profili. Komentet e profilit të tilla si “pa dhjamë ose derra” rrezikojnë të takohen me dikë me pritshmëri të paarsyeshme dhe të paepur nga njerëzit e tjerë, të cilat janë shenjë e mirë për personin që qëndron pas maskës.

Përshkrimet e një “partneri ideal” mund t’ju japin reagime në zorrë që ndoshta duhet t’i dëgjoni. Disa partnerë të mundshëm janë thellësisht të zhgënjyer në marrëdhëniet e mëparshme dhe për këtë arsye mund të kenë një listë të pritjeve të përsosjes për takimet në të ardhmen. Nga ana tjetër, shprehja e një partneri ideal mund të shkaktojë një shkëndijë dhe sugjerime pajtueshmërie, kështu që mbani radarin tuaj në vëzhgim.

Shikoni moshën. Ndoshta nuk jeni të rreptë në lidhje me kufijtë e moshës, por duhet t’i jepni vetes disa kufij të brendshëm dhe t’i përmbaheni, në rast se ka rëndësi për ju. Edhe nëse jeni më të hapur për moshën, jini të kujdesshëm ndaj vajzave shumë më të reja se ju, pasi ato mund të kërkojnë nënndërgjegjeshëm dikë që të zëvendësojë një figurë babai, ndërsa ato shumë më të moshuara mund të jenë të ngurta në mënyra dhe jo fleksibile, apo edhe të modës së vjetër. Këto janë përgjithësime të thjeshta, por ato duhet të kihen parasysh në rast se e gjeni veten duke takuar gra të një moshe të largët; nganjëherë pajtueshmëria mund të prishet nga keqkuptimet e gjeneratave ose mungesa e përvojave të ngjashme. Gjithashtu, miqtë e tij (dhe tuajat) zakonisht do të jenë nga breza të ndryshëm dhe mund ta komplikojnë historinë edhe më vonë.

6.Kërkoni përtej faqeve të zakonshme të takimeve për të përfshirë faqet e ndryshme shoqërore dhe profesionale. Përveç klasikëve të shkëlqyeshëm, kërkoni site në përputhje me interesat tuaja. Vende hobi, shoqërore, profesionale, fetare ose sportive. Këtu janë vetëm disa këshilla që mund t’ju japin disa ide:

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Nje menyre tjeter qe te gjesh te dashur ne internet eshte te ndjekesh grupet e kolegëve: Gjeni miqtë e dikurshëm të shkollës ose kolegjit në një rrjet social. Për shembull, bëni një kërkim në internet për ndonjë grup të të diplomuarve.

Klube sportive virtuale. Shumë kanë blog dhe biseda – angazhimi në internet mund të jetë një trampolinë për takime ballë për ballë. Për shembull, nëse ju pëlqen vrapimi, bashkohuni në një klub vrapimi në internet dhe merrni pjesë në seminare virtualë. Regjistrohuni për gara lokale dhe takoni gratë me të cilat keni biseduar në vijën e fillimit.

Edhe Facebook eshte nje platforme qe ndihmon te gjesh te dashur ne internet. Miqtë tuaj të tanishëm mund t’ju ndihmojnë të takoni vajza në internet. Kontrolloni miqësitë tuaja për të parë nëse ju tërheq ndonjë nga miqtë e tyre. Nëse zbuloni profilin e një shoku të miqve dhe ju pëlqen ajo që shihni, dërgoni një mesazh privat në kontaktin tuaj dhe pyesni për mikun. Një nga mënyrat më të mira për të takuar vajzat është përmes njerëzve të tjerë. Gjithashtu, në atë mënyrë mund të zbuloni nëse vajza është e zënë, si është dhe nëse mund të jetë e interesuar të takohet me ju.

Regjistrohuni për faqet e shoqatave profesionale. Ndërsa faqet si LinkedIn mund t’ju lidhin me mijëra profesionistë në të gjithë botën, kërkoni kompani dhe shoqata specifike ku mund të ndërveproni me njerëz të tjerë në fushën tuaj. Për shembull, nëse jeni infermiere, mund të bashkoheni në grupe rekreative spitalore. Për më tepër, Dhoma juaj lokale e Tregtisë mund t’ju ofrojë mundësi për të takuar anëtare femra në internet dhe në ngjarje profesionale.

Takoni vajzat në lojërat video në internet, edhe kjo nje menyre qe te gjesh te dashur ne internet. Gjeni një vajzë që ndan pasionin tuaj për lojërat ose realitetin virtual si “World of Warcraft” ose “Second Life”. Nëse takoni një grua që duket se ju “kupton” në fushën tuaj, sigurohuni që ajo të jetë vërtet femër. Shpesh burrat mund të përdorin një avatar femër për të luajtur, kështu që sigurohuni që është vajzë para se të dashuroheni. Kur bëhet fjalë për takime me gra në jetën e dytë, praktikoni aktivitete që ju pëlqejnë dhe do të gjeni spontanisht të tjerët që ndajnë pasionet tuaja.

Provoni faqet e takimeve fetare. A po kërkoni një vajzë që ndan të njëjtin pasion për besimin? Vizitoni një nga shumë vendet e takimeve fetare për beqarët hebrenj ose të krishterë. Ashtu si faqet e tjera të takimeve, ju mund të shihni profilet dhe t’u kërkoni vajzave të shkojnë me ju.

Vende takimesh bazuar në astrologji. Takimet astrale janë me vajza që kanë shenja të përputhshme me tuajat. Padyshim që duhet të besoni në astrologji që kjo metodë të funksionojë.

Nëse e doni trillimet shkencore, kërkoni vajza në faqe të specializuara.

7.Bëni kontakt. Pasi të gjesh vajza interesante, je nje hap me afer qe te gjesh te dashur ne internet. Ndiq udhëzimet në këtë faqe për t’i kontaktuar ato. Fillimisht, merre lehtë dhe bëhu një “dëgjuese” e mirë virtuale për t’i dhënë asaj një mënyrë për t’u hapur. Mos u ngutni shumë për të ekspozuar veten dhe për të zbuluar interesat, shqetësimet dhe mënyrën tuaj të jetesës, ose mund ta trembni atë. Kuptoni se është e vështirë për të që të tregojë gjithçka në lidhje me të menjëherë, dhe as ju nuk duhet. Kufizoni detajet personale dhe mbajini ato kryesisht private. Shmangni rregullimin e gjërave, por nëse ndiheni nën presion, jini të sinqertë dhe thoni diçka si “Unë nuk ndihem gati të ekspozoj veten aq shumë akoma, por faleminderit për pyetjen.” Shumë hapje shumë shpejt mund t’ju ​​bëjë të dukeni shumë të paduruar dhe madje të dëshpëruar.

Gjeni tema të përbashkëta për të diskutuar. Nëse jeni takuar në një faqe lojrash, feje ose sporti, me siguri keni një nga ato tema. Përndryshe, nëse jeni takuar në Facebook ose në një faqe takimesh, pyeteni atë për hobet e saj dhe çfarë i pëlqen të bëjë në kohën e saj të lirë.

Mos zbuloni adresën tuaj, numrin e telefonit, adresën e postës elektronike, vendin e punës, etj. Derisa ta njihni me të vërtetë këtë person.

8.Jini të qëndrueshëm. Hyni rregullisht për të biseduar, nje aspekt i rendesishem ky nese po kerkon te gjesh te dashur ne internet. Nëse humbisni për javë të tëra, ai do t’ju shohë si të pabesueshëm dhe mund të mos dëshirojë të ndjekë një marrëdhënie virtuale. Një mënyrë për të qëndruar e qëndrueshme është të bëni takime për të biseduar. Mënyra të tjera për të treguar interes përfshijnë përditësimet e Facebook-ut, cicërimat, dhe nganjëherë ndonjë mesazh / fotografi të lezetshme në varësi të asaj që i pëlqen.

9.Bisedoni për të paktën 2 deri në 3 javë para se të dilni së bashku. Takimi në internet ka avantazhin që ju lejon të merrni një ide të personalitetit të tij, pavarësisht nga pamja e tij fizike. Bëni shumë pyetje gjatë bisedave dhe / ose postave tuaja elektronike për të njohur personalitetin e tij. Për shembull, zbuloni se çfarë i pëlqen ose nuk i pëlqen asaj tek një djalë. Do të ishte gjithashtu një ide e mirë të kuptonit nëse ai po kërkon një marrëdhënie. Mos harroni se njohjavirtuale për dikë mund të shndërrohet në një lloj “paraprake”, ku intimiteti vendoset shpejt dhe gjërat romantike dhe madje seksuale thuhen pothuajse menjëherë. Nëse jeni ajo që filloni, sigurohuni që ajo të jetë dakord. Nëse ajo fillon, jepi një litar dhe shiko sa rehat të bën të ndihesh. Gjërat për t’u shënuar kur komunikoni në internet përfshijnë:

A e merrni ju rolin udhëheqës në bisedë, apo ajo? Apo jeni mjaft au pair? Gjithashtu mendoni se kush përpiqet të fillojë një bisedë më shpesh për të përcaktuar se sa ka secila në tjetrën.

A ndiheni rehat të flisni për ndonjë gjë me të? Apo tashmë i keni vërejtur tema të mundshme tabu ose me gjemba?

A ka tashmë ndonjë zile alarmi? Mos i nënvlerësoni ata, ato mund të jenë të rëndësishme! Gjërat për t’u frikësuar përfshijnë ankesa të vazhdueshme në lidhje me ish-at, duke sugjeruar një paaftësi për të ecur përpara dhe shprehje të inatit ose zemërimit.

A ndiheni rehat dhe të kënaqur kur ndërveproni? Apo bëni sikur jeni dikush tjetër për tu “dukur” më interesant dhe për ta kënaqur atë? Në rastin e fundit, është e mundur që ju thjesht ta kënaqni atë edhe pse nuk jeni vërtet të pajtueshëm.

10.Organizoni takimin tuaj të parë “personalisht” në një vend neutral dhe të mbushur me njerëz. Sigurohuni që të mos jetë një takim shumë i gjatë nëse dëshironi që ajo të kthehet në një marrëdhënie të jetës reale. Sa më shumë që virtualisht e bindni veten se jeni çifti ideal, aq më e vështirë do të jetë të menaxhoni zbukurimet virtuale kur më në fund të takoheni drejtpërdrejt. Dhe sigurohuni që të zgjidhni një vend të sigurt, publik. Një kafene, restorant, palestër ose bar / pub janë vendet ideale për një takim të parë. Edhe pse keni qenë në bisedë për javë të tëra, përsëri nuk e njihni shumë mirë njëri-tjetrin. Një vend neutral do të lehtësojë tensionin (veçanërisht për të, i cili mund të shqetësohet për takimin me një të huaj) dhe do t’ju lejojë të shijoni shoqërinë e njëri-tjetrit personalisht.

Jini të vëmendshëm, të përpiktë dhe të matur. Complicatedshtë e komplikuar dhe nervozuese të takosh dikë për herë të parë pasi të kesh një bisedë në internet, e plotësuar me shaka dhe flirte virtuale.

Trajtojeni këtë person sikur të pëlqen ju. Shqetësimi i tepërt në lidhje me “kuptimin” e saj nga ju ose duke qenë mjaft në ju mund të sabotoni me lehtësi kiminë e njohurive fillestare. Relaksohu dhe supozo që asaj i pëlqen mjaftueshëm sa të dëshirojë të të njohë më mirë.

Rrini në temat neutrale, të paqarta dhe të padëmshme në takimin e parë. Shmangni bisedat për shenjat e marrëdhënies tuaj të fundit dhe nevojën tuaj për dikë që të kujdeset për ju, të përqafohet me ju ose ndonjë gjë tjetër që do ta bënte atë të ikte. Dhe lëre politikën të qetë!

11.Mos i ngrini shumë pritjet tuaja. Dashuria është një çështje e kimisë. Te njohesh dike ne internet, nuk do te thote qe do gjesh te dashur ne internet, por mund te jete thjesht nje mike e mire. Ju mund të duhet të takoni në të vërtetë ose virtualisht shumë vajza para se të ndjeni një lidhje të vërtetë me dikë. Shmangni shikimin e tij si një reflektim personal; është shumë më mirë të marrësh vendimin e duhur bazuar në tërheqjen reale të ndërsjellë sesa të detyrosh veten në një marrëdhënie që është e papërshtatshme për të dy. Merrni të gjitha takimet që mund të përballoni sa i përket kohës dhe parave. Dhe mbi të gjitha, mos i jepni shumë rëndësi mbeturinave ose mungesës së përputhshmërisë. Në të vërtetë nuk është rasti të bësh një dramë prej saj.

Jini të sjellshëm dhe dinjitozë nëse nuk funksionon. Mund të dëmtojë egon tuaj, por mos e fajësoni veten nëse nuk do të ketë shkëndijë. Nëse nuk funksionon, ndjehuni me fat që keni pasur guximin ta njihni dhe të jeni në gjendje të rifilloni kërkimin.

Nëse shkon keq, është plot site për të ndarë zhgënjimin tuaj me njerëzit e tjerë që kanë kaluar data të tmerrshme!

12.Këshilla

Ju mund të gjeni një të dashur kur nuk e prisni më shumë, në internet ose në botën reale. Mbani të gjitha dyert të hapura derisa të gjeni personin e duhur.

Nëse jeni mësuar të thoni një gjë dhe të nënkuptojë një tjetër, ndaloni atë. Isshtë një qëndrim manipulues dhe fatkeqësisht konteksti në internet e përforcon këtë zakon të keq. Bëhu konkret.

Shmangni nënvlerësimin e vetes kur dilni me këtë vajzë. Gjëja e fundit që ai dëshiron është një listë e pasigurive.

Mos u mundoni të bëheni personi që duket se po kërkoni. Nëse nuk jeni tipi i saj tashmë, asnjë trillim online nuk do ta ndryshojë realitetin. Po kështu, jini të vetëdijshëm se ai mund të ketë pritje joreale dhe mund të jetë shansi juaj të korrigjoni idetë e tij të çmendura për “njeriun e përsosur”.

Përcaktoni nëse e dashura juaj e mundshme është e martuar – mënyra më e mirë është të pyesni. Aventurat vijnë me shumë ndërlikime, kështu që shmangni ato.

Bëni kujdes për kohën që humbni duke kërkuar profilet. Ju mund të bllokoheni në informacionin në faqen e takimeve edhe pa e kuptuar. Jepni vetes një afat kohor, vendosni një alarm nëse është e nevojshme, për t’u siguruar që të mos qëndroni në sit gjithë natën!

Jini shumë të kujdesshëm – njerëz të caktuar që takoni në internet mund të duan paratë tuaja ose më keq, ata mund të dëshirojnë t’ju rrëmbejnë dhe t’ju vrasin.

Sigurohuni që vajza të jetë së paku 18 vjeç. Çdo lloj marrëdhënie me një të mitur është një krim pothuajse kudo.

Kur kërkoni dashuri virtuale, shmangni bisedat pa rregulla. Ata janë përgjegjës për reputacionin e keq të faqeve të takimeve dhe mund të fshehin të gjitha llojet e personazheve të pakëndshëm.

Nese deshironi te dini site per te realizuar takime ne internet, klikoni ketu.