Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A13

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A13

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A13. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 150€ per 64 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj. Ka vend kufjesh dhe ka nje bateri me kapacitet te madh.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A13:

Emri i produktit Samsung Galaxy A13
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 405 PPI
Teknologjia IPS LCD
Raporti ekran/trup 80.81%
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 5), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Еbbhoc 850 (8 nm)
Procesori Octa core, 4x 2.0 GHz Cortex-A55 + 4x 2.0 GHz Cortex-A55
GPU Mali-G52
RAM 3 GB
Memorje e brendshme 32 GB (eMMC 5.1)
Zgjerimi i memories Po, me microSDXC
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12)
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0W
Kamera
Mbrapa Ka 4 kamera
Kamera kryesore
50 MP (PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 26 mm
Kamera e dytë
5 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Madhësia e sensorit: 1/5 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e tretë
2 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video Po
Përpara 8 MP
Dizajn
Dimensionet 165,1 x 76,4 x 8,8 mm
Pesha 195,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Biometrike Ka gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Celular
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800 DD), 28 (700 APT)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 5 (850), 9 (1700)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit / s
Lloji SIM Ka 2 Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikim
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 04 mars 2022
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A13
Varianti kryesor i produktit Me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme
RAM 8 GB
Memorje e brendshme 64 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy A13
Varianti kryesor i produktit Me 4 GB RAM dhe 128 memorie të brendshme
RAM 4 GB
Memorje e brendshme 128 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy A13
Varianti kryesor i produktit Me 6 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB