Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Note10 Lite

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Note10 Lite

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy Note10 Lite. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 600€ per 128 GB memorie dhe bateri 4500 mAh. Eshte i paisur me nje tip lapsi per te shkruar ne ekran. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy Note10 Lite:

Emri i produktit Samsung Galaxy Note10 Lite
Emrat alternativë Samsung SM-N770F/DS, Samsung Galaxy Note 10 Lite
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.7 inç ose 17,01 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 393 PPI
Teknologjia Super AMOLED
Raporti ekran/trup 86,95%
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 3), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Samsung Exynos 9810 (10 nm)
Procesori Octa core, 2700 MHz, Exynos M3 dhe ARM Cortex-A55, 64 bit
GPU False-G72 MP18
RAM 6 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 128 GB (UFS 2.1), nga e cila 106.1 GB jane në dispozicion për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1000 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10), Samsung One UI
Bateria
Kapaciteti 4500 mAh
Tipi Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0 W
Kamera
Pas Ka 3 kamera
Kamera kryesore
12 MP (OIS, PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.7; Gjatësia fokale: 27 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 2,55 ″; Madhësia e pikselit: 1.4 μm
Kamera e dytë
12 MP (telefoto, OIS, PDAF)
Specifikimet Zmadhimi optik: 2.0x; Madhësia e hapjes: F2.4; Gjatësia fokale: 52 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 3,6 ″; Madhësia e pikselit: 1 μm
Kamera e tretë
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 13 mm
Regjistrim video
3840×2160 (4K UHD) (60 fps), 1920×1080 (Full HD) (240 fps)
Veçoritë EIS
Përpara
32 MP (HDR)
Kapja e videos 1920×1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 163,7 x 76,1 x 8,7 mm
Pesha 199,0 g
Materiale Mbrapa: Xham; Korniza: Alumini
Biometria Ka gjurmët e gishtave në ekran
Veçoritë Stylus
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat Aura shkëlqim, Aura e zezë, Aura e kuqe
Celular
LTE (FDD) Bande 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 17 (700 b), 20 (800 DD), 28 (700 APT), 66 (AWS-3)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 5 (850), 8 (900), 4 (1700/2100), 2 (1900), 1 (2100)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 Sim ku njera mund te zevendesohet me karte memorie microSD
Lloji SIM Nano SIM
VoLTE Po
Multimedia
Kufje Ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; MIMO, Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC, ANT+
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 03 janar 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy Note10 Lite
Varianti kryesor i produktit me 8 GB RAM
RAM 8 GB