Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A01

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A01

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A01. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 150€ per 16 GB memorie dhe 2 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A01:

Emri i produktit Samsung Galaxy A01
Emrat alternativë Samsung SM-A015A
Ekrani
Madhesia e ekranit 5.7 inç ose 14,47 cm
Rezolucioni 1520 x 720 piksele, raporti 19:9, 295 PPI
Teknologjia LCD IPS
Raporti ekran/trup 78.22%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 439 SDM439 (12 nm)
Procesori Octa core, 4x 2.0 GHz Cortex-A53 + 4x 1.45 GHz Cortex-A53, 64-bit
GPU Adreno 505
RAM 2 GB LPDDR3
Memorje e brendshme 16 GB (eMMC 5.1), nga e cila 8.3 GB jane te disponueshëm për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 512 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (11, 10)
Bateria
Kapaciteti 3000 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 7.8 W
Kamera
Pas Ka 2 kamera
Kamera kryesore
13 MP (autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 28 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 3,1 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e dytë
2 MP (Informacion i thellësisë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 1920×1080 (Full HD) (30 fps)
Përpara
5 MP
Kapja e videos 1920×1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 147,5 x 70,9 x 8,3 mm
Pesha 151,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Butonat Majtas: Kontrolli i volumit; Djathtas: Butoni i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, blu, e kuqe
Celular
LTE (FDD) Banda 2 (1900), 4 (AWS-1), 5 (850), 12 (700A), 14 (700 PS)
UMTS Bandat 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850)
Shpejtësia e të dhënave LTE Cat 4 (150/50 Mbit/s), HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
Lloji SIM Ka 2 Nano SIM
Zeri HD Po
Multimedia
Kufje Ka vend per kufjet 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Radio FM
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 4.2
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, me brez të dyfishtë; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometri
Të tjera UMA (i quajtur Wi-Fi)
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M4, T3
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 17 dhjetor 2019