Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A32 5G

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A32 5G

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A32 5G. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 265€ per 128 GB memorie dhe 4 GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram, SIM etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A32 5G:

Emri i produktit Samsung Galaxy A32 5G
Emrat alternativë Samsung Galaxy A32 5G
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 1600 x 720 piksele, raporti 20:9, 270 PPI
Teknologjia TFT
Shpejtësia e update 60 Hz
Raporti ekran/trup 81.58%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit MediaTek Dimensity 720 MT6853 (7 nm)
Procesori Octa core, 2x 2.0 GHz Cortex-A76 + 6x 2.0 GHz Cortex-A55, 64-bit
GPU Mali-G57 MC3
RAM 4 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB (UFS 2.2)
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12, 11)
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0W
Kamera
Pas Ka 4 kamera
Kamera kryesore
48 MP (Autofokus, PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
2 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 3840×2160 (4K UHD) (30 fps)
Përpara
13 MP
Kapja e videos 1920×1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 164,2 x 76,1 x 9,1 mm
Pesha 205,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Metal
Biometria Gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë e mrekullueshme, e bardhë e mrekullueshme, blu e mrekullueshme, vjollcë e mrekullueshme
Celular
5G n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n78, n79
LTE (FDD) Bande 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 17 (700 b), 20 (800 DD), 26 (850+), 28 (700 APT), 66 (AWS-3)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM, ku njera mund te zevendesohet me karte memorie microSD
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Po, ka vend kufjesh 3.5 mm
Altoparlante Po
Veçoritë Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, BeiDou, ID celulare, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 13 janar 2021
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A32
Varianti kryesor i produktit me 128 GB memorie
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB, 106 GB në dispozicion për përdorim