Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A02s

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A02s

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A02s. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 200€ per 32 GB memorie dhe 3GB RAM. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A02s:

Emri i produktit Samsung Galaxy A02s
Emrat alternativë Samsung SM-A025F/DS, Samsung Galaxy M02s
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.5 inç ose 16,51 cm
Rezolucioni 1600 x 720 piksele, raporti 20:9, 270 PPI
Teknologjia LCD IPS
Raporti ekran/trup 81.80%
Veçoritë Sensori i dritës së ambientit, sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 450 SDM450 (14 nm)
Procesori Octa core, 8x 1,8 GHz Cortex-A53, 64-bit
GPU Adreno 506
RAM 3 GB
Memorje e brendshme 32 GB (eMMC 5.1), nga e cila 20.5 GB eshte e disponueshme për përdorim
Zgjerimi i memories Po, me karte memorie microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12, 11, 10)
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Djalë Litium – Polimer, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikimi i shpejtë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 15.0W
Kamera
Pas Ka 3 kamera
Kamera kryesore
13 MP (autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e dytë
2 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e tretë
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video 1920×1080 (Full HD) (30 fps)
Përpara 5 MP
Dizajn
Dimensionet 164,2 x 75,9 x 9,1 mm
Pesha 196,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike; Korniza: Plastike
Butonat Djathtas: Kontrolli i volumit, çelësi i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, e bardhë, blu
Celular
LTE (FDD) Banda 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800 DD), 28 (700 APT)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE Cat 4 (150/50 Mbit/s), HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
SIM Ka 2 SIM
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Ka vendin e kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 4.2
Wi-Fi 802.11 b, g, n, 802.1x; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 2.0
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, ID celulare, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometri
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A02S
Varianti kryesor i produktit me 64 GB memorie
RAM 4 GB
Memorje e brendshme 64 GB