Bicikleta elektrike me te mira

Bicikleta elektrike me te mira

Ne kete udhezues do ju flasim per bicikleta elektrike me te mira qe shiten aktualisht ne treg. Ky mjet po behet gjithmon e me i perdorur ne qytete, duke zevendesuar makinen apo motorrin. Shmangia e trafikut, mundesia e palosjes, futja ne mjetet publike dhe kursimi i parave me mbushjen me korent, e bejne ate nje mjet shume komod. Me poshte do ju japim disa opsione për t’u marrë në konsideratë, si dhe do t’ju tregojme për veçoritë kryesore në bazë të të cilave të vlerësoni blerjen e tyre.

Permbajtja

Bicikleta elektrike me te mira: Discovery E-bike E-4000

Bicikleta elektrike me te mira

Discovery E-bike E-4000 është një biçikletë me pedalim te asistuar ideale për udhëtime urbane dhe ekskursione në qytet. E krijuar posaçërisht për gratë, kjo biçikletë qyteti ka një dizajn elegant dhe funksional, me një trup të fortë prej çeliku.

E-4000 është i pajisur me një motor 250W të pozicionuar në rrotën e pasme, i cili ofron fuqi të mjaftueshme për të përballuar ngjitjet dhe rrugët sfiduese. Bateria 36V 7.8Ah 281Wh garanton autonomi të mjaftueshme për të mbuluar distanca të gjata pa pasur nevojë të rikarikohet shpesh. Falë shpejtësisë maksimale prej 25 km/h, ju mund të arrini shpejt destinacionin tuaj.

Një nga pikat e forta të Discovery E-bike E-4000 është sistemi i marsheve me 6 shpejtësi, i cili ju lejon të përshtatni lehtësisht pedalimin tuaj në kushte të ndryshme terreni dhe të përfitoni sa më shumë nga asistenca elektrike. Kutia e marsheve është intuitive dhe e lehtë për t’u përdorur, duke garantuar gjithmonë kombinimin e duhur të fuqisë dhe shpejtësisë.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Rrotat 26 inç ofrojnë stabilitet dhe trajtim të mirë, duke e bërë biçikletën të përshtatshme edhe për ata që nuk kanë shumë përvojë me biçikletat elektronike. Gjithashtu, E-4000 nuk ka amortizator, duke e bërë atë më të lehtë për t’u mirëmbajtur.

Për sa i përket sigurisë, Discovery E-bike E-4000 është e pajisur me frena V-Brake me funksion të fikjes, të cilat garantojnë frenim efektiv dhe në kohë në çdo situatë. Ky sistem frenimi aktivizohet automatikisht kur ndaloni pedalimin, duke siguruar kontroll optimal të shpejtësisë dhe siguri më të madhe kur jeni në lëvizje.

Discovery E-bike E-4000 është një zgjidhje praktike dhe efikase për këdo që kërkon një biçikletë cilësore me asistencë pedalimi. Falë karakteristikave teknike, kjo biçikletë qyteti është një zgjedhje e shkëlqyer për të lëvizur nëpër qytet dhe për të shijuar kënaqësinë e pedalimit pa mundim.

Revoe 551691 Dirt VTC palosshme 20″

Bicikleta elektrike me te mira

Revoe 551691 Dirt Vtc është një biçikletë elektrike e palosshme ideale për të rriturit që kërkojnë një mjet transporti ekologjik, praktik dhe të gjithanshëm. Me rrotat e saj 20 inç dhe trupin me fibër karboni, kjo biçikletë kombinon lehtësinë dhe forcën duke siguruar një perdorim të shkëlqyer.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Motori 250 W dhe bateria litium-jon 36V-10Ah e lejojnë atë të arrijë një shpejtësi maksimale prej 25 km/h dhe një distancë deri në 40 km, në varësi të kushteve të përdorimit. Përveç kësaj, bateria është e lëvizshme dhe e mbrojtur me çelës, duke lejuar rikarikimin e lehtë dhe rritjen e sigurisë.

Ndër veçoritë kryesore të Revoe 551691 Dirt Vtc, gjejmë ekranin LED që ofron tre shpejtësi të disponueshme: 6 km/h, 15 km/h dhe 25 km/h, përveç ndihmës për nisje. Kjo ju lejon të përshtatni shpejtësinë e biçikletës sipas nevojave tuaja dhe llojit të rrugës.

Rrotat e trasha për të gjithë terrenet 20×4.0′ dhe amortizatori i përparmë sigurojnë një udhëtim të rehatshëm në çdo lloj terreni, ndërsa frenat me disk para dhe pas dhe kutia e marsheve me 6 shpejtësi garantojnë mbajtje të shkëlqyer të rrugës dhe kontroll të saktë të mjetit.

Falë veçorisë së tij të palosshme, Revoe 551691 Dirt Vtc është jashtëzakonisht i lëvizshëm dhe praktik për t’u transportuar, duke e bërë atë zgjidhjen ideale për ata që duan një mjet transporti që mund të ruhet lehtësisht në shtëpi, në zyrë ose në bagazhin e makinës. Përveç kësaj, biçikleta shitet 80% e montuar, që do të thotë se montimi kërkon pak kohë dhe përpjekje.

Për të siguruar shikueshmëri dhe siguri më të madhe gjatë lëvizjes, biçikleta është e pajisur me drita LED përpara dhe të pasme, si dhe një vend bagazhesh që ju lejon të mbani me lehtësi objekte dhe çanta.

Bicikleta elektrike me te mira: Nilox E-Bike X8 Plus

Bicikleta elektrike me te mira

Nilox E-Bike X8 Plus është një biçikletë elektrike me asistencë pedalimi ideale për të rriturit që kërkojnë një mjet transporti ekologjik dhe te fuqishem. Kjo biçikletë qyteti shquhet për gomat e saj 20″ e medha, frenat me dy disqe dhe baterinë e lëvizshme 36V – 13Ah, e cila do t’ju lejojë të udhëtoni në modalitetin e asistuar deri në 70 km.

Fuqia dhe qëndrueshmëria e Nilox X8 Plus garantohen nga kutia e marsheve me 7 shpejtësi dhe motori me shpejtësi të lartë 36V – 250W, të cilët e lejojnë atë të arrijë një shpejtësi maksimale prej 25 km/h. Trupi prej celiku garanton forcë dhe qëndrueshmëri me kalimin e kohës.

Dizajni modern i kësaj biçiklete elektrike me trup të palosshem, e bën të lehtë transportin dhe ruajtjen. Për më tepër, Nilox X8 Plus është i pajisur me drita të fuqishme LED dhe një ekran LCD, përmes të cilit është e mundur të zgjidhni midis 5 mënyrave të ndryshme të drejtimit, duke iu përshtatur nevojave tuaja dhe llojit të rrugës me të cilën do të përballeni, si në rrugë të pista ashtu edhe në qendra e qytetit.

Dimensionet e Nilox X8 Plus janë 166x59x111 cm (Gjatësia x Thellësia x Lartësia) dhe ka një peshë totale prej 24 kg, duke e bërë të lehtë për t’u përdorur dhe të lehtë për t’u drejtuar. Ndër veçoritë e veçanta të kësaj biçiklete elektrike, gjejmë funksionin e palosjes, baterinë e ringarkueshme, ekranin dixhital dhe odometrin (numeruesin e kilometrave).

Schiano Brothers E-Moon 26″

Bicikleta elektrike me te mira

Schiano Brothers E-Moon 26″ është një biçikletë elektrike unisex me asistencë pedalimi, ideale për udhëtime urbane dhe për një eksperiencë të rehatshme dhe të këndshme ngasjeje. Trupi i aluminit, i lehtë dhe rezistent, garanton perdorim të mirë dhe qëndrueshmëri të shkëlqyer.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Zemra e kësaj biçiklete elektronike është motori i përparmë ANANDA M129F 250 W, i cili ofron një çift rrotullues prej 40 Nm dhe një shpejtësi maksimale të asistuar prej 25 km/h. Ky motor garanton performancë të lartë dhe jetë të gjatë, duke ju lejuar të lëvizni lehtësisht në qytet dhe të përballeni me kodrat pa lodhje.

Bateria e litiumit GREENWAY YJ145 36V, 13Ah dhe 468Wh ndodhet nën vendin e bagazhit, duke qenë kështu diskrete dhe e integruar mirë në dizajnin e biçikletës. Me një distancë prej 100 km në modalitetin ECO, do të jeni në gjendje të udhëtoni distanca të gjata pa pasur nevojë të rikarikoni shpesh baterinë.

Schiano E-Moon 26″ është i pajisur me një kuti marshash Tourney RD-TY300, e cila ju lejon të zgjidhni lehtësisht midis 7 shpejtësive, duke iu përshtatur çdo lloj terreni dhe situate udhëtimi. Frenat Shimano V-BrakePromax TX117 garantojnë siguri dhe frenim të besueshëm, ndërsa gomat Kenda ofrojnë kapje të mirë në lloje të ndryshme terreni.

Timoni i rregullueshëm dhe shala e rehatshme Selle Royal me një sistem lëshimi të shpejtë ju lejojnë të përshtatni biçikletën sipas nevojave dhe qëndrimit tuaj, duke siguruar rehati maksimale gjatë ngasjes. Përveç kësaj, piruni i ngurtë ofron stabilitet të mirë dhe trajtim shumë të mirë.

Kjo biçikletë elektronike është e pajisur me dritat e përparme dhe të pasme që mundësohen nga bateria e biçikletës, ekrani LED, mbështetësja qendrore, zile, parafangu dhe mbrojtësi i zinxhirit, duke e bërë atë praktike dhe funksionale për përdorim të përditshëm në qytet.

Bicikleta elektrike me te mira: Schiano Brothers E-Ride 28″

Bicikleta elektrike me te mira

Schiano Brothers E-Ride 28″ E-Bike është një biçikletë elektrike e qytetit e krijuar për të rriturit që kërkojnë një mjet transporti praktik, të shpejtë dhe të qëndrueshëm. Dizajni i saj elegant dhe i rafinuar, në të bardhë, e bën atë të përsosur për udhëtime të përditshme në qytet dhe për udhëtime jashtë qytetit.

Pika e fortë e kësaj biçiklete është motori i saj i fuqishëm 250 W dhe 40 Nm ANANDA RM M129H, i aftë për të arritur një shpejtësi maksimale prej 25 km/h dhe për të ofruar performancë të lartë dhe jetë të gjatë. Bateria litium 36V dhe 10,4Ah GREENWAY YJ145 garanton një autonomi prej 90 km në modalitetin ECO, duke ju lejuar të udhëtoni në distanca të gjata pa u shqetësuar se do t’ju mbarojë energjia. Për më tepër, bateria është e lëvizshme, duke i bërë më të lehtë operacionet e rikarikimit.

Për t’u përshtatur me çdo lloj rruge dhe gjendjeje, Schiano E-Ride është e pajisur me një kuti marshi ALTUS Tourney që ju lejon të zgjidhni me lehtësi 21 shpejtësi. Trupi e aluminit, frenat V-Brake dhe piruni garantojnë një udhëtim të sigurt dhe të rehatshëm në çdo terren.

Biçikleta është e pajisur me një ekran LED që ju lejon të monitoroni me lehtësi informacionin që lidhet me udhëtimin tuaj, si shpejtësia, distanca e përshkuar dhe niveli i ngarkimit të baterisë. Ndër veçoritë e tjera, Schiano E-Ride është i pajisur me dritat e përparme dhe të pasme që mundësohen nga bateria e biçikletës, mbështetësja qendrore, shalë e rehatshme Selle Royal, zile, mbrojtëse balte dhe një mburoje zinxhiri.

E-Biçikleta Schiano E-Ride 28″ është një zgjidhje ideale për ata që kërkojnë një mjet transporti eko te qëndrueshëm dhe praktik për të lëvizur nëpër qytet. Me motorin e tij të fuqishëm, baterinë me jetëgjatësi dhe 21 shpejtësi, kjo biçikleta elektrike do t’ju lejojë të trajtoni çdo rrugë me lehtësi dhe rehati. Falë përbërësve cilësorë dhe veçorive të saj shtesë, do të jeni në gjendje të shijoni një udhëtim të sigurt, të rehatshëm dhe të personalizueshëm.

Schiano Brothers Braver 27.5″

Bicikleta elektrike me te mira

Biçikleta malore elektrike Schiano Brothers Braver 27.5″ është një zgjedhje e shkëlqyer për entuziastët e çiklizmit që kërkojnë një biçikletë elektrike me cilësi të lartë me një dizajn elegant dhe sportiv. Kjo biçikletë elektrike malore është e pajisur me një motor të fuqishëm ANANDA M145CD 250W dhe 50Nm që mbështet një shpejtësi maksimale prej 25 km/h, duke siguruar një eksperiencë emocionuese dhe me performancë të lartë drejtimi.

Një nga karakteristikat kryesore të kësaj biçiklete elektrike është bateria e saj GREENWAY EEL MINI 36V, 11.6Ah, 417.6Wh litium e integruar në trup. Kjo bateri garanton një autonomi prej 90 km në modalitetin ECO, duke ju lejuar të udhëtoni në distanca të gjata pa pasur nevojë të shqetësoheni për rikarikimin.

Biçikleta malore elektrike Schiano Braver 27.5″ është e pajisur me një kuti ingranazhi Shimano Tourney që ju lejon të zgjidhni lehtësisht nga 24 shpejtësitë e disponueshme, duke e bërë atë të përshtatshme për çdo lloj terreni dhe gjendje rruge. Për më tepër, trupi i aluminit, frenat e diskut, gomat Kenda, garantojnë një përvojë të rehatshme dhe të sigurt drejtimi.

Ekrani dixhital në biçikletë ju lejon të monitoroni me lehtësi informacionin më të rëndësishëm gjatë udhëtimit tuaj, si shpejtësia, distanca e përshkuar dhe niveli i ngarkimit të baterisë. Për më tepër, falë sistemit të integruar të karikimit, ju mund ta rikarikoni biçikletën tuaj elektrike shpejt dhe lehtë.

Biçikleta elektrike malore Schiano Braver 27.5″ shpërndahet 98% e montuar, që do të thotë se mund të filloni ta përdorni pothuajse menjëherë pas marrjes së saj. Përveç kësaj, shala e rehatshme Selle Royal dhe mbështetja qendrore e bëjnë këtë biçikletë edhe më praktike dhe komode për përdorim të përditshëm.

Biçikletë elektrike e palosshme DYU 14″.

Biçikleta elektrike e palosshme DYU është një biçikletë elektrike me cilësi të lartë, me një dizajn kompakt dhe portativ, ideale për udhëtimet urbane dhe aventurat në natyrë. Kjo biçikletë elektronike unisex për të rritur është e pajisur me një motor të fuqishëm 250W dhe 36V, i cili e lejon atë të arrijë një shpejtësi maksimale prej 25 km/h dhe një pjerrësi maksimale prej 15 gradë. Bateria litium e ringarkueshme 10-Ah siguron jetëgjatësi, duke ju lejuar të udhëtoni 35-40 km në modalitetin e lehtë të biçikletës.

Trupi i biçikletës elektrike të palosshme DYU është bërë nga lidhja alumini-magnez me cilësi të lartë, i cili ka densitet të ulët, forcë të lartë dhe peshë të lehtë. Dimensionet e tij të palosura janë 116 x 21 x 74 cm, duke e bërë të lehtë transportin dhe ruajtjen. Gomat me një copë lidhje alumini 14 inç sigurojnë kapje më të fortë dhe amortizuesi i pirunit të përparmë dhe amortizuesi qendror sigurojnë një udhëtim të rehatshëm dhe të qëndrueshëm.

Biçikleta elektrike e palosshme DYU ofron tre mënyra ngasje: modaliteti i pastër elektrik, modaliteti i ngasjes së fitnesit dhe modaliteti i motoçikletave. Përveç kësaj, lartësia e sediljes dhe timonit mund të rregullohet, duke akomoduar njerëz me madhësi të ndryshme trupore për të gjetur pozicionin më të mirë për një udhëtim të rehatshëm. Frenat me dy disqe të përparme dhe të pasme dhe frenat elektronike përmirësojnë shumë performancën e frenimit, shkurtojnë distancën e ndalimit dhe ofrojnë më shumë mbrojtje gjatë drejtimit.

Siguria gjate ngasjes sigurohet nga fenerët e sigurisë LED dhe zilja e biçikletës, duke e bërë çiklistin më të dukshëm dhe të dëgjueshëm për makinat dhe këmbësorët, veçanërisht gjatë natës. Bateria e madhe e integruar, sistemi elektronik i kontrollit dhe karikuesi i integruar sigurojnë një përvojë përdorimi pa probleme.

Biçikleta elektrike e palosshme DYU dorëzohet shpejt nga magazinat e vendosura në Gjermani dhe Poloni, zakonisht brenda 5-14 ditëve. Mbështetja teknike është në dispozicion 24 orë në ditë, dhe nëse ka ndonjë problem me produktin, ofrohet asistencë teknike falas, zëvendësim ose kthim produkti.

Schiano Brothers E-Ride 28″

Schiano Brothers E-Ride 28″ është një biçikletë elektrike me cilësi të lartë për burra, ideale për udhëtime urbane dhe ekskursione në fshat. E pajisur me një motor të fuqishëm 250 W dhe 40 Nm ANANDA RM M129H, kjo biçikletë elektrike garanton performancë të lartë dhe mbështetje shpejtësi maksimale deri në 25 km/h.

Bateria litium 36V dhe 10,4Ah GREENWAY YJ145 ofron një distancë deri në 90 km në modalitetin ECO. Bateria hiqet lehtësisht, duke lejuar rimbushje të shpejtë dhe praktike.

Kutia e marsheve Shimano ALTUS Tourney ju lejon të zgjidhni lehtësisht midis 21 shpejtësive, duke e bërë Schiano E-Ride të përshtatshme për çdo lloj rruge dhe pjerrësie. Përveç kësaj, frenat Shimano V-Brake Promax TX117 sigurojnë frenim të sigurt dhe të besueshëm në çdo situatë.

Trupi i lehtë dhe rezistent i aluminit, e kombinuar me pirunin me amortizator, siguron një udhëtim të rehatshëm dhe të qëndrueshëm në sipërfaqe të ndryshme. Rrotat 28 inç dhe gomat Schwalbe ofrojnë kapje dhe qëndrueshmëri të mirë.

Ndër veçoritë e tjera të rëndësishme, Schiano E-Ride është i pajisur me një dritë të përparme dhe të pasme të mundësuar nga bateria e biçikletës, një ekran LED për të monitoruar informacionin e udhëtimit, një kamalec qendror për parkim të qëndrueshëm dhe një shalë të rehatshme Selle Royal. Për më tepër, biçikleta vjen me një zile, mbrojtëse balte dhe mrojtese zinxhiri.

Schiano E-Ride 28″ ofrohet 98% i montuar, që do të thotë se do të mund të filloni ta përdorni pothuajse menjëherë pas marrjes. Dizajni elegant e bën atë një zgjedhje elegante për të apasionuarit pas çiklizmit.

Bicikleta elektrike me te mira: Nilox E-Bike J1 Plus

Nilox E-Bike J1 Plus është një biçikletë elektrike e palosshme me asistencë pedalimi, ideale për udhëtimet urbane dhe për ata që kërkojnë një mjet transporti ekologjik dhe praktik. Struktura e saj e çelikut e bën atë të fortë dhe rezistent, duke ruajtur një peshë të ulët prej 18 kg.

Motori me shpejtësi të lartë 250 W i lejon Nilox J1 Plus të arrijë një shpejtësi maksimale prej 25 km/h, ndërkohë që garanton një distancë prej 40 km falë baterisë litium 36 V dhe 7,5 Ah. Rimbushja e plotë e baterisë zgjat vetëm 4 orë, duke ofruar kështu një zgjidhje praktike dhe efikase për udhëtimet e përditshme.

Ndihma e pedalimit mund të aktivizohet nëpërmjet një çelësi në timon, duke ju lejuar të përshtatni intensitetin e asistencës elektrike me nevojat dhe preferencat tuaja. Për më tepër, biçikleta mund të përdoret edhe pa ndihmën e motorit, për një udhëtim tradicional.

Ajo ka nje trup te palosshem qe ju lejon të ruani me lehtësi biçikletën kur nuk është në përdorim ose ta transportoni lehtësisht me makinë ose në transport publik. Rrotat 20 inç, shala ergonomike dhe dritat LED garantojnë një përvojë të rehatshme dhe të sigurt drejtimi.

Për të rritur më tej prakticitetin e përdorimit, Nilox J1 Plus është i pajisur me një shportë përpara dhe një vend bagazhesh pas, ideale për të mbajtur çanta ose objekte të vogla. Biçikleta disponohet edhe në ngjyra të ndryshme, për t’iu përshtatur shijes dhe stilit të çdo çiklisti.

Bicikleta elektrike me te mira: Eleglide M1 Plus 27,5″/29″

Eleglide M1 Plus është një biçikletë elektrike me cilësi të lartë, ideale për entuziastët e çiklizmit që kërkojnë një zgjidhje të gjithanshme dhe me performancë të lartë. Biçikleta ka një trup alumini të lehtë dhe të fortë, me dy amortizator për të siguruar një udhëtim të rehatshëm në çdo terren. Rrotat 27,5 inç dhe frenat me disk sigurojnë perdorim të shkëlqyeshëm dhe fuqi ndaluese efikase.

Një nga pikat e forta të kësaj biçiklete malore elektrike është bateria e saj e lëvizshme 36V 12.5Ah, e cila garanton një distancë prej rreth 100 km në modalitetin e ndihmës së pedalimit. Kjo veçori e bën atë të përshtatshëm për udhëtime të gjata, si për punë ashtu edhe për argëtim. Përveç kësaj, ekrani LCD me definicion të lartë ju lejon të monitoroni me lehtësi statusin e baterisë, shpejtësinë dhe mënyrën e zgjedhur të ecjes.

Eleglide M1 Plus përmban një sistem të thithjes së goditjeve me funksion bllokimi dhe zhbllokimi, i cili ndihmon për ta bërë udhëtimin edhe më të rehatshëm. Përveç kësaj, frenat me disk para dhe të pasme sigurojnë siguri më të madhe gjatë frenimit.

Kjo biçikletë elektrike ofron mënyra të ndryshme të ecjes: elektrike, e asistuar dhe manuale. Shimano derailleur me 3 shpejtësi përpara dhe 7 mbrapa ju lejon të ndryshoni shpejtësinë me lehtësi, për një total prej 21 shpejtësish të disponueshme. Ky fleksibilitet ju lejon të përshtatni biçikletën sipas nevojave dhe preferencave tuaja.

Eleglide M1 Plus dërgohet nga Polonia, me një kohë të parashikuar të dorëzimit nga 4 deri në 14 ditë. Prodhuesi ofron gjithashtu shërbimin pas shitjes në internet për të siguruar një përvojë të kënaqshme blerjeje për çdo klient.