Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A33 5G

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A33 5G

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy A33 5G. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe mund te shkoj nga 250€ deri ne 390€ per 128 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera, Ram etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy A33 5G:

Emri i produktit Samsung Galaxy A33 5G
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.4 inç ose 16,25 cm
Rezolucioni 2400 x 1080 piksele, raporti 20:9, 411 PPI
Teknologjia AMOLED
Shpejtësia e update 90 Hz
Raporti ekran/trup 83.74%
Veçoritë Xham rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass 5), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Exynos 1280 (5 nm)
Procesori Octa core, 2x 2,4 GHz Cortex A-78 + 6x 2,0 GHz Cortex A-55, 64-bit
GPU Po
RAM 6 GB
Memorje e brendshme 128 GB
Zgjerimi i memories Po, me microSDXC deri në 1024 GB
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12), ONE UI UI
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 25.0 W
Kamera
Mbrapa Ka 4 kamera
Kamera kryesore
48 MP (OIS, Autofokus)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8
Kamera e dytë
8 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2
Kamera e tretë
5 MP (Makro)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Kamera e katërt
2 MP (Informacion mbi thellësine)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.4
Regjistrim video Po
Përpara 13 MP
Dizajn
Dimensionet 159,7 x 74,0 x 8,1 mm
Pesha 186,0 g
Materiale Mbrapa: Plastike
Rezistenca Po; IP67
Biometrike Po, ka gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Majtas: Kontrolli i volumit, tasti i kyçjes/zhbllokimit
Celular
5G Gati për 5G
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA + (4G) 42,2 Mbit / s
Lloji SIM Nano SIM
Multimedia
Kufje Mungon vendi i kufjeve 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.1
Wifi 802.11 a, b, g, n, ac; Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm)
Veçoritë Karikimi
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 17 mars 2022
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy A33 5G
Varianti kryesor i produktit Me 8 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme
RAM 8 GB
Memorje e brendshme 256 GB