Sitet me te mira per te rezervuar hotel

Ne kete udhezues do ju flasim per sitet me te mira per te rezervuar hotel. Me poshte keni disa faqe interneti që do ju ndihmojnë të gjeni oferta të mira dhe te harxhoni sa me pak para per pushimet tuaja. Ato ju lejojnë edhe të filtroni rezultatet e kërkimit, në mënyrë që të zgjidhni strukturat më të lira. Per te gjitha detajet vazhdoni te lexoni me tej.

Permbajtja

Site/Faqe interneti për hotele të lira

Le ta fillojmë këtë udhezues duke ju treguar disa faqe interneti ku mund te gjeni hotele me cmim te ulet/low cost. Gjithashtu kuptohet qe ato japin mundesine qe te vendosni ju nje filter per cmimin deri ku mund te paguani.

Sitet me te mira per te rezervuar hotel: Trivago

Sitet me te mira per te rezervuar hotel

Faqja e parë që mund të shkoni për të gjetur hotele të lira është Trivago, një portal i disponueshëm gjithashtu si aplikacion për Android dhe iPhone/iPadOS, i cili ju lejon të gjeni ofertat më të mira të momentit duke krahasuar të dhënat nga interneti.

Si fillim shkoni në faqen e tij kryesore, shkruani emrin e vendit të interesit tuaj në fushën e kërkimit në qendër të faqes dhe më pas shtypni butonin blu Kërko/Cerca. Në faqen që hapet, klikoni në fushat e tekstit Mberritja/Arrivo dhe Nisja/Partenza dhe përdorni menutë rënëse që shfaqen në ekran për të zgjedhur datat e interesit tuaj. Më pas vendosni nëse do të rezervoni një dhomë dyshe/camera doppia, një dhomë teke/camera singola, një dhomë familjare/camera familiare ose dhoma të shumta/camere multiple duke përdorur menunë rënëse që ndodhet lart djathtas.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Pasi të ketë filluar kërkimi, filtroni rezultatet që janë gjetur duke përdorur menunë në krye, në mënyrë që të vendosni parametrat në lidhje me çmimin për natë, akomodimet, vlerësimin e bërë nga përdoruesit, vendndodhjen etj. Kur të keni gjetur hotelin që është i duhuri për ju, klikoni në butonin Shiko ofertën për të shkuar në faqen e internetit që ofron çmimin më të ulët të disponueshëm dhe pastaj te rezervoni hotelin prej andej.

Sitet me te mira per te rezervuar hotel: Booking

Sitet me te mira per te rezervuar hotel

Një nga faqet me te sigurta dhe me te famshme ne bote, për të gjetur hotele me kosto të ulët është Booking, i disponueshëm edhe si aplikacion për Android dhe iPhone/iPadOS. Ajo funksionon edhe pa regjistrim, por duke krijuar një llogari falas, ju mund të gjeni cmime me zbritje.

Për ta përdorur atë, shkoni në faqen kryesore të Booking, shkruani destinacionin ku dëshironi të fushen ku dëshironi të shkoni?/Dove vuoi andare? dhe më pas plotësoni fushat e tekstit Check-in dhe Check-Out, duke specifikuar datat e dëshiruara të nisjes dhe mbërritjes. Duke përdorur menunë rënëse në anën e djathtë të faqes, zgjidhni numrin e njerëzve dhe numrin e dhomave për të rezervuar. Kur të jeni gati për ta bërë këtë, filloni kërkimin tuaj duke klikuar butonin Kërko/Cerca.

Në faqen që hapet, përdorni menunë Filter by/Filtra per në të majtë për të filtruar rezultatet e kërkimit, në mënyrë që të përcaktoni në mënyrë specifike buxhetin tuaj dhe parametrat e tjerë që janë të rëndësishëm për ju. Kur të keni gjetur hotelin e duhur për ju, klikoni në butonin Zgjidhni dhomën tuaj/Shiko disponueshmërinë; Scegli la tua camera/Vedi disponibilità për të ekzaminuar hotelin në detaje dhe nëse kjo është e duhura për ju, klikoni në butonin Rezervo tani/Prenota ora dhe ndiqni udhëzimet që shfaqen në ekran, për të përfunduar rezervimin dhe bere pagesen.

Site të tjera për hotele të lira

Sitet me te mira per te rezervuar hotel

Nese nuk ju pëlqyen zgjidhjet që ju thashë në rreshtat e mëparshëm, atehere shikoni edhe faqet e tjera për të gjetur hotele të lira, qe gjeni me poshte.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web
  • TripAdvisor: është një portal shumë i famshëm (i disponueshëm edhe si aplikacion për Android dhe iPhone/iPadOS), i cili ju lejon të identifikoni hotelet më të mira bazuar në buxhetin tuaj, duke filtruar rezultatet duke përdorur sistemin e vleresimeve, që e bëri atë të famshëm dhe që ju lejon të vlerësoni cilësinë e strukturave të ndryshme.
  • Expedia: ky shërbim ju lejon të gjeni dhe rezervoni hotele, fluturime dhe makina me qira me çmime të përshtatshme. Kjo faqe mund të përdoret gjithashtu nga celulari si aplikacion për Android dhe iPhone/iPadOS.
  • Momondo: ky portal ju lejon të gjeni dhe krahasoni çmimet e fluturimeve dhe hoteleve në një mënyrë mjaft të thjeshtë, edhe nga celulari, përmes aplikacionit të tij për Android dhe iPhone/iPadOS.
  • Airbnb: ky eshte nje portal qe sherben si ndermjetes midis privateve dhe klienteve. Ketu mund te rezervoni apartamente, shtepi, dhoma etj me cmime te uleta. Ai eshte i disponueshem edhe si nje aplikacion per telefonat Android dhe iPhone/iPadOS.

Sitet me te mira per te rezervuar hotel luksoz me ulje cmimi

Nese ëndrra juaj më e madhe eshte qe të qëndroni në një hotel luksoz edhe nëse nuk i keni parate për ta bërë këtë, atehere mund të provoni faqet e hoteleve luksoze me ulje cmimi. Nuk ju garantojme se do të gjeni një dhomë të lirë prsh ne Hotel Bellagio Las Vegas, por nuk kushton asgjë të provoni.

Secret Escapes

Secret Escapes është një portal që lejon anëtarët të marrin dhoma me zbritje në hotele luksoze, madje deri në 70%. Përveç të qenit i disponueshëm si faqe interneti, ai disponohet edhe si aplikacion, por aktualisht vetëm për iPhone/iPadOS.

Pasi të shkoni te faqja kryesore e Secret Escapes, jepni adresën tuaj të emailit në fushën e duhur të tekstit në kutinë që shfaqet në qendër të ekranit dhe më pas klikoni në butonin Vazhdo – Është falas!/Continua – È gratis!, për të vazhduar. Përndryshe, regjistrohuni me llogarinë tuaj Google ose llogarinë tuaj në Facebook, duke klikuar përkatësisht butonat Vazhdo me Google/Continua con Google ose Vazhdo me Facebook/Continua con Facebook..

Më pas, vendosni sa shpesh të merrni oferta udhëtimi, duke klikuar në butonin Rekomanduar/Consigliato ose në butonin Standard dhe më pas klikoni në butonin Vazhdo/Continua, për të vazhduar. Në këtë pikë, lëvizni nëpër faqen kryesore që përmban ofertat më të mira të momentit ose, nëse preferoni, shkruani vendndodhjen e interesit tuaj në fushën e kërkimit lart djathtas dhe shtypni Enter në tastierë.

Pasi të keni identifikuar ofertën që mund të jetë e duhura për ju, klikoni në butonin Kontrollo disponueshmërinë/Verifica disponibilità dhe nëse hoteli përmbush pritshmëritë tuaja, shtypni butonin Rezervo tani/Prenota ora dhe ndiqni udhëzimet që shihni në ekran për të përfunduar operacionin.

Groupon

Groupon është një tjetër portal ku mund të shkoni për të kerkuar oferta ne hotele luksoze. Ai gjithashtu ka aplikacionin e tij zyrtar për Android dhe iPhone/iPadOS.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Për të përdorur Groupon, shkoni në faqen e tij kryesore, lëvizni kursorin e mausit mbi linkun Hotel&Viaggi dhe zgjidhni artikullin Hotel luksoz/Hotel di Lusso nga menuja që hapet. Në këtë pikë, lëvizni nëpër përzgjedhjen e ofertave në lidhje me hotelet luksoze të disponueshme aktualisht dhe klikoni mbi çmimin e atij që ju intereson më shumë.

Nëse struktura e identifikuar është e përshtatshme për ju, hapni menunë Opsionet/Opzioni, zgjidhni paketën e interesit tuaj duke klikuar mbi çmimin e treguar pranë dhe në faqen që hapet, zgjidhni skedën Unë jam një klient i ri/Sono un nuovo cliente. Më pas tregoni, në fushat përkatëse të tekstit, të gjitha të dhënat që ju kërkohen (emrimbiemri dhe fjalëkalimi) dhe pasi të keni pranuar kushtet e përdorimit të shërbimit (duke vendosur një shenjë në kutinë përkatëse), shtypni butonin Regjistrohu/Registrati. Nëse dëshironi, mund të regjistroheni edhe në llogarinë tuaj në Facebook ose Google duke shtypur butonat përkatës.

Pasi të regjistroheni, jepni informacionin në lidhje me mënyrën e pagesës që keni zgjedhur të përdorni për të përfunduar porosinë (p.sh. kartë krediti/debiti ose PayPal) dhe shtypni butonin Konfirmo porosinë/Conferma ordine për të përfunduar operacionin dhe për të përfituar ofertën e hotelit luksoz që sapo keni gjetur.