Site ku te lexosh manga

Site ku te lexosh manga

Ne kete udhezues do ju flasim per faqe – site ku te lexosh manga. Aty do te gjeni nga te gjitha llojet dhe gjithashtu ato me te famshmet. Prsh, per te lexuar One Piece apo Boruto, do ju mjaftoje nje kerkim i emrit ne faqet qe do ju japim me poshte.

Shenim: nje menyre e thjeshte per te lexuar manga mund te jete edhe nje kerkim ne google duke shtupur emrin e manga dhe fjalet read manga online free (prsh: One Piece read manga online free) dhe me pas zgjidhni nje nga rezultatet e para. Nese faqet sitet nuk hapen nga Shqiperia, perdorni Proton VPN falas per kompjuter, telefon Android ose iPhone.

Permbajtja

Site ku te lexosh manga anglisht

Nese preferoni të lexoni manga në anglisht, duhet të dini se ka disa faqe interneti që ju lejojnë të përdorni një katalog të gjere të mangave me të famshme për të lexuar në internet, falas dhe me pagesë. 

Manga Plus

Site ku te lexosh manga

Manga Plus është një shërbim online i krijuar nga Shueisha, një shtëpi botuese japoneze, e cila ju lejon të lexoni qindra manga në anglisht (dhe spanjisht) falas, si One Piece, Dragon Ball, Boruto dhe shumë të tjera. Është gjithashtu i disponueshëm si një aplikacion për telefon Android dhe iPhone/iPadOS dhe nuk kërkon regjistrim.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Për të lexuar një manga në Manga Plus, lidhuni me faqen zyrtare të shërbimit, klikoni në artikullin Manga list që ndodhet në menunë e sipërme për të parë listën e plotë të mangave të disponueshme dhe shtypni në kopertinën e asaj që ju intereson. Në faqen e sapohapur, klikoni në numrin publikimit që keni ndërmend të lexoni dhe kaq.

Crunchyroll

Site ku te lexosh manga

Crunchyroll eshte një shërbim veçanërisht i njohur për katalogun e tij të madh të anime (manga te krryera ne filma vizatimor), por ka gjithashtu një gamë të gjerë mangash, disa prej të cilave janë të disponueshme falas. Për më tepër, një aplikacion specifik është zhvilluar gjithashtu për leximin e mangave japoneze në pajisjet celulare, i pajtueshëm me Android dhe iPhone/iPadOS.

Për të parë ofertën e Crunchyroll, lidhuni me faqen e saj kryesore, më pas shtypni artikullin Manga në menynë e sipërme. Më pas gjeni një manga që ju intereson (mund të përdorni gjithashtu funksionin e renditjes alfabetike) dhe klikoni në imazhin e saj paraprak.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Së fundi, zgjidhni volumin dhe kapitullin për të hyrë në luajtësin e integruar në sajt. Megjithatë, duhet t’ju paralajmëroj se për shumë përmbajtje (konkretisht ato që shënohen nga prania e simbolit të kurorës) është e nevojshme të abonoheni në një abonim Premium, me kosto që fillon nga 4,99 euro në muaj dhe një provë 14-ditore falas.

Site te tjera ku te lexosh manga anglisht

Site ku te lexosh manga

Me poshte do ju japim disa alternativa të tjera qe mund te merni parasysh per te lexuar mang online falas. Ato mbahen me reklama prandaj beni kujdes qe te mbyllini faqet e panevojshme qe mund te hapen automatikisht.

 • MangaBat: nepermjet kesaj faqe ju mund te kerkoni per mangan tuaj te preferuar, ne fushen e kerkimit ne krye, te zgjidhni rezultatin dhe me pas te vazhdoni me leximin. Ketu mund te gjeni pothuajse cdo lloj manga.
 • Manganelo: edhe ketu mjafton qe te shkruani emrin e manga tuaj te preferuar dhe pastaj te shtypni butonin jeshil search per te pare te gjitha rezultatet e deshiruara.
 • MangaKakalot: prej shume vitesh, kjo eshte nje nga faqet me te njohura per te lexuar manga online. Aty gjeni pa dyshim edhe manga me te famshme aktualisht.
 • Mangairo: kjo eshte nje tjeter faqe e cila permban shume manga. Shkruani emrin e manga ne krye dhe menjehere do ju shfaqen te gjitha rezultatet e disponueshme.
 • Azuki: kjo faqe ofron akses falas në disa kapituj (zakonisht vetëm të parët) të disa serive të njohura manga të përkthyera në anglisht. Për të vazhduar leximin e vëllimeve të mbetura, është e nevojshme të abonoheni me kosto që fillon nga 4,99 dollarë në muaj dhe një provë falas 14-ditore. 
 • Marvel Comics: madje edhe shtëpia e famshme botuese amerikane ju lejon të lexoni kapitullin e parë të çdo manga falas, si në faqen e saj zyrtare (në seksionin Comics, në kategorinë Lexo falas/Read for free) ashtu edhe përmes aplikacionit për Android dhe iPhone/iPadOS
 • MangaPlaza: ngjashëm me burimet e dhena në paragrafët e mëparshëm, kjo faqe gjithashtu lejon, pas regjistrimit të një llogarie, të aksesojë kapitullin e parë të veprave të disponueshme të katalogut të saj. Abonimi Premium, i kërkuar për të lexuar kapitujt e tjerë, kushton 6,99 dollarë në muaj.
 • MangaToon: një faqe tjetër shumë e njohur në mesin e adhuruesve të zhanrit që ofron përmbajtje të ndryshme falas. Katalogu i tij mund të aksesohet gjithashtu nëpërmjet aplikacionit për telefon  Android dhe iPhone/iPadOS.

Site ku te lexosh manga në japonisht

Nëse jeni duke kërkuar për faqe interneti ku të lexoni manga në japonisht, atehere ka disa burime të këtij lloji online. 

 • ComicDays: kjo faqe japoneze lejon gjithashtu akses të lehtë në një gamë të gjerë përmbajtjesh falas, të gjitha në mënyrë rigoroze në gjuhën origjinale.
 • Shonen Jump: faqja në fjalë ju lejon të lexoni faqet e para të mangave në japonisht të disponueshme në katalog falas dhe të blini vëllimet e plota në versionin elektronik.

Site ku te shikosh anime

Tani do ju tregojme disa site ku mund te shikoni anime (dmth filma vizatimor si One Piece, Naruto etj) falas. Beni kujdes qe te mbyllni te gjitha reklamat e panevojshme. Nje menyre per ti hequr eshte te shkarkoni browserin Brave per kompjuter, telefon Android ose iPhone.

 • Zoro.to: kjo eshte nje faqe ku mund te shikoni anime falas. Shkruani emrin e anime dhe pastaj shtypni enter ose ikonen e xhamit zmadhues. Pastaj nga rezultatet, zgjidhni ate me nje numer te madh pas shkronjave cc ne figure. Tani shtypni Whatch now dhe me pas shkruani ne fushen e kerkimit ose zgjidhni numrin e episodit, ne listen ne te manjte.
 • 9Anime: edhe ketu mund te shikoni anime falas. Shkruani emrin e anime ne fushen ne qender dhe me pas shtypni xhamin zmadhues. Ne listen qe shfaqet zgjidhni ate me shkronjat ep dhe nje numer te madh mbas. Poshte videos qe shfaqet, keni listen me te gjitha episodet.
 • AnimeSuge: si ne faqet e tjera, shkruani emrin e anime ne fushen e kerkimit ne qender, pastaj zgjidhni rezultatin qe shfaqet. Nese shikoni shume rezultate, zgjidhni ate me shkrimin cc dhe nje numer te madh mbas. Tani qe hapet video, poshte saj keni listen me episode nga te cilet mund te zgjidhni. Mund te ndryshoni listen me episode me shenjat < ose >.
 • AnimeSaturn: kjo eshte nje faqe shume e mire qe ka nje katalog te madh me anime falas italisht. Pasi te hapni faqen kryesore, provoni linket me radhe derisa te gjeni nje qe hapet nga Shqiperia (ndryshe perdorni Proton VPN). Pastaj kerkoni emrin e anime ne fushen ne krye. Zgjidhni rezultatin qe ju intereson nga ato te shfaqura dhe pastaj zgjidhni numrin e episodit nga lista. Ne faqen e re qe hapet, shtyp Guarda lo streaming. Tani thjesht bej Play. Mund te zgjedhesh edhe server te ndryshem nese ndonje video nuk punon.