Si te terheqesh vemendjen e nje djali apo besh qe te flasin dhe dashurohet

Si te terheqesh vemendjen e nje djali

Ne kete udhezues do ju shpjegojme se si te terheqesh vemendjen e nje djali (mashkulli; cuni), dmth ta besh qe te flasin vete apo dashurohet. Kjo mund te duke e veshtire por nese ndiqni keshillat me poshte, ju do e keni te thjeshte qe te beni per vete nje mashkull dhe jo vetem kaq: gjithcka do duket shume e natyrshme, duke e bere mashkullin te mendoje se eshte ai qe po ben hapin e pare.

Permbajtja

Si te terheqesh vemendjen e nje djali: Behu terheqese qe ti biesh ne sy

Si te terheqesh vemendjen e nje djali apo besh qe te flasin dhe dashurohet

1. Vishu sa me bukur por pa ekzagjeruar. Veshja juaj duhet të tregojë pikat tuaja të forta pa treguar gjithçka hapur, dmth duke lene vend edhe per imagjinaten e mashkullit. 

  • Mund te zgjidhni rroba që ju rrine me bukur, duke treguar format tuaja dhe duke tërhequr vëmendjen te të gjitha pikat e duhura. Nuk eshte e thene qe prsh fustani te jete shume i shkurter sepse mund te jepni ide te gabuar mbi veten!
  • Te lejoni qe te dukeni disa pjese të vogla të trupit tuaj mund të jetë gjithashtu efektive, por ideja kryesore është t’i lini më shumë imagjinatës. Dmth ju mund te zgjidhni një veshje të shkurter dhe ta kombinoni atë me rroba që mbulojnë më shumë. Për shembull, nese vishni një minifund, siper vishni nje bluze qe mbulon mire trupin, me qellim qe te lini pershtypjen e te bukures por edhe seriozes.

2. Vishuni me rroba të kuqe. Ngjyra e kuqe zakonisht eshte ajo me terheqesja per meshkujt.

  • Edhe ne kete rast, në vend që të visheni me të kuqe të ndezur nga koka te këmbët, shtoni pak të kuqe në veshjen tuaj. Vishni një fustan të kuq me këpucë të zeza ose këpucë të kuqe me një fustan të zi duke bere kombinime.

3. Hidhni nje parfum te mire. Pak parfum mund të jetë shumë i dobishëm, veçanërisht nëse zgjidhni aromën e duhur sepse mund të zgjojë tërheqje në një mënyrë instinktive.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web
  • Disa aroma konsiderohen më sensuale se të tjerat, si prsh trëndafil, jasemini etj.
  • Hidhni pak pika, por vetem ne pikat kyce te trupit, si prsh në kyçet e dorës, pas veshëve, ne qafe.

4. Ngadalesoni lëvizjet tuaja. Lëvizjet e ngadalta dhe të rrjedhshme mund t’ju bëjnë të dukeni më të sigurta, më femërore dhe më te bukura. Kur e dini se mashkulli në fjalë po ju shikon, përpiquni që të dukeni lozonjare.

  • Ulu ne menyren e duhur dhe mbajeni shpinën drejt duke nxjer gjoksin perpara.
  • Nëse jeni në një festë, mund te kërceni kur e dini se ai mund t’ju shikoje. 
  • Mundohuni të mos dukeni të tensionuara ose të nervozuara, edhe nëse në të vërtetë mund te ndiheni ashtu.

5. Kujdesu per higjenen. Ki parasysh qe nje femer duhet te jete gjithmon e rregullt dhe e paster. Kjo eshte thelbesore qe ti bjesh ne sy nje mashkulli. Prsh, fytyra e lare dhe e lyer (pa ekzagjeruar), floket duhet te jene te rregullt dhe te krehur, thonjte e paster apo te lyer, veshjet e lara dhe me arome te mire etj.

Si te terheqesh vemendjen e nje djali: Shikoni njeri tjetrin

Si te terheqesh vemendjen e nje djali apo besh qe te flasin dhe dashurohet

1. Shkembeni shikimet me njeri tjetrin. Kur shkembeni nje shikim, mund ti japesh edhe një buzëqeshje. Shikimi ne sy i bën të ditur mashkullit që jeni të interesuar për të, por buzëqeshja është ajo që e bën të kuptojë se interesi juaj është i mirë.

  • Për të maksimizuar më tej efektin, filloni ta shikoni me bisht te syrit.
  • Pas disa prej këtyre shikimeve, shikojeni drejtpërdrejt në sy.
  • Megjithatë, kur ai e kthen shikimin drejt jush, mund te ul sytë nga turpi dhe te buzëqeshe.
  • Pas pak shikoje serish dhe vazhdo të buzëqeshësh.
  • Ne fund mos e shiko më ne sy dhe shiko diku tjeter për disa kohe. Kjo do i terheq vemedjen dhe do vazhdoje te te shikoje sepse do doje te dije a ke vertete interes apo jo.

2. Përsëritni sjelljet e tij. Prsh nese ai pi nje pije, pini edhe ju ne te njejten kohe, apo nese ai ulet, uluni edhe ju.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web
  • Sjellja juaj mund të lidhet me të tijën pa e përsëritur drejtpërdrejt. Për shembull, nëse ai merr një tjetër pije dhe gota juaj është ende plot, ngrijeni gotën tuaj sikur po bëni dolli përpara se të pini. Kjo tregon se jeni të vëmendshme ndaj asaj që ai bën.

3. Beni disa prekje sensuale. Kur je e interesuar për një mashkull dhe di qe ai po te shikon, fillo të luash me flokët apo të prekësh veten në mënyra të tjera të ngjashme.

  • Luaj me flokët, apo kaloni gishtat nëpër flokët tuaj rastësisht.
  • Kaloni gishtat përgjatë qafës dhe shpatullave.
  • Lagni ose kafshoni buzët, por përpiquni të mos e bëni shumë te dukshme.

4. Stimuloni psikologjiken e tij. Nëse mashkulli të cilit i keni vënë syrin ende nuk ka bërë një lëvizje, atehere jepini atij mundësinë për “t’ju gjuajtur”. Pasi të keni treguar interesin tuaj për disa minuta, ndaloni dhe veproni sikur interesi juaj po pakësohet. Jepini edhe disa minuta para se të ktheheni serish tek ai.

5. Jepini atij mundësinë që të te afrohet më shumë. Mos lini përshtypjen se jeni të zëna me dicka. 

  • Në fakt mund të jetë një ide e mirë të dukeni të mërzitura ngaqe skeni si te shtyni kohen, kuptohet, kur nuk jeni duke e parë ate. Luaj me stilolaps ose gotë. Mos u merrni me telefonin. Shikoni rrotull, por pa u fokusuar në ndonjë gjë të veçantë.
  • Disa burra mund të kenë nevojë për pak më shumë inkurajim, prandaj jepini atij mundësinë që të te flasë, duke iu afruar më shumë (prsh duke u ulur ne nje tavoline afer) dhe duke qëndruar vetëm. Kaloni afer tij ose mund të përplasni shpatullën e tij me tuajën dhe të kërkoni falje me një buzëqeshje të turpshme.

Si te terheqesh vemendjen e nje djali: Filloni të flisni

1. Komplimentojeni per dicka. Pasi jeni futur ne bisede me mashkullin, mund ta komplimentoni për diçka që lidhet me pamjen e tij ose mund të prisni që biseda të përparojë për të qenë në gjendje ta komplimentoni për diçka që lidhet me personalitetin e tij. 

  • Sigurohuni që komplimentet tuaja të jenë të sinqerta.
  • Nëse e keni të vështirë të shprehni një kompliment me fjalë, mund ta komplimentoni atë në mënyrë indirekte, prsh te qeshni me shakatë e tij.
  • Një mënyrë edhe më e lehtë për të komplimentuar një mashkull është t’i kushtoni vëmendje asaj që ai thotë dhe jepini përgjigje të arsyeshme nese ju pyet. Ndonjehere kthehuni te diçka që ai përmendi më parë në bisedë, për t’i treguar atij qe ishte interesante ajo qe thote.

2. Mbajeni bisedën të lehte dhe thjeshte. Shmangni temat që duken të rënda, monotone ose dëshpëruese.

  • Takimi i parë nuk është rasti i duhur për t’i treguar atij historinë e jetës suaj, ankesat apo hallet që lidhen me punen ose frikërat tuaja.
  • Sidoqoftë, mund të flisni për ëndrrat tuaja ose të ndani histori të shkurtra qesharake. Zgjidhni tema që do t’ju vendosin në një humor të mirë
  • Megjithatë, ju duhet te shfaquni te zgjuara në përpjesëtim me llojin e bisedës. Prsh mund te ruani vëmendjen e tij shumë më mirë nëse mund të vazhdoni me atë që ai thotë, në vend që të dukeni sikur nuk ju intereson.

3. Tregni një gjuhë “të hapur” të trupit. Komunikimi joverbal është po aq i rëndësishëm sa komunikimi verbal. Futeni veten në kontekst në mënyrë që të dukeni të hapur ndaj qasjeve të mashkullit. Nëse ai mendon se po tërhiqeni pas, vëmendja e tij mund të lëkundet.

  • Prandaj shikojeni drejtpërdrejt fytyrën e tij dhe ndonjëherë përkuluni përpara drejt tij.
  • Mbajini duart dhe krahët të shtrirë duke shmangur kryqëzimin e krahëve gjatë bisedës.
  • Gjeni një justifikim për ta prekur atë. Prsh ju mund t’i prekni “rastësisht” dorën në mes të një bisede ose t’i prekni rastësisht shpatullën.
  • Kur ju shkruan ne rrjete sociale (prsh Instagram) mos ju pergjigjni direkt, por lereni ca kohe, pastaj me avancimin e bisedes pergjigjumi me shpejt. Kjo sepse meshkujt jane “gjuetare” si natyre dhe se pretë e thjeshta per tu kapur, jane vetem per te luajtur momentalisht!