Si te lidhesh me nje femer me te madhe

Ne kete udhezues do te shpjegojme se si te lidhesh me nje femer me te madhe ne moshe, dmth do ju tregojme te gjitha menyrat qe mund te perdoresh per ta bere per vete (qofte edhe dashurohet me ty). Duke pare qe femrat e medha ne moshe dine se cfar kerkojne, atehere ki parasysh se duhet te tregosh shume siguri ne vetevete, se je i arritur dhe se nuk ke nevoje per parate apo pasurine e saj.

Permbajtja

Si te lidhesh me nje femer me te madhe: Terhiq vemendjen e saj

Si te lidhesh me nje femer me te madhe ne moshe

1. Duhet ti tregoni se jeni një person i sigurt ne vetevete. Ky eshte faktori i pare si te lidhesh me nje femer me te madhe ne moshe. Kur flisni me te, mbani kokën lart, hapni shpatullat dhe drejtoni kurrizin. Kjo do t’ju ndihmojë t’ju jepni një atmosferë besimi dhe qe t’i dukesh terheqes.

  • Femrat e medha ne moshe preferojnë një partner të sigurt sepse ato kanë pasur mjaft kohë për të përjetuar të gjitha kompleksitetet që vijnë nga pasiguria. Gjithashtu, nëse i dukesh i pasigurt, mund te mendojne se po kërkon më shumë një figurë mamaje sesa një partnere.

2. Shikojeni drejt në sy kur flisni me të. Një nga mënyrat më të mira për të treguar besim është të ruani kontaktin me sy duke mos u treguar i turpshem.

  • Dmth mos e shiko vetëm në sy, por shikojeni për disa sekonda, më pas shikoni larg për një moment. Nese ajo ju shikon vetem ne sy, ju mos ulni shikimin.
  • Per tu dukur i guximshem, shikojeni ne sy, buzëqeshni dhe më pas hidhini një sy buzëve të saj për pak sekonda, qe ajo ta kuptoje.

3. Bejini ndonje kompliment të sinqertë. Nese ju pelqen dicka te ajo, vereni ne dukje duke i bere nje kompliment unik. Mund te vini ne dukje edhe faktin se si ju ben te ndiheni me prezencen dhe personalitetin e saj. Megjithate duhet ti beni komplimente edhe per pamjen fizike, sepse i ben qe te ndihen me te reja dhe te bukura.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web
  • Për shembull, nëse ju pëlqen mënyra se si buzeqesh, mund të thoni: “Ndjej sikur nuk do të pushoj kurrë së buzëqeshuri me ty prane!”
  • Nëse dëshironi ta komplimentoni për pamjen e saj fizike, provoni të zgjidhni diçka që ka të bëjë më shumë me stilin e saj, si modeli i flokëve ose diçka që ajo ka veshur.
  • Për shembull, nëse ajo po ju tregon një histori interesante, ju mund të thoni: “Do të të dëgjoja gjithë ditën!” dhe jepini nje buzeqeshje te embel.

4. Mos përmendni moshën apo vajza te tjera me te reja. Prsh, ti thuash sa e mire dukesh per moshen qe ke: eshte gabim! Kjo mund ta ofendoje atë, ose mund të theksojë faktin që je shumë më e ri se ajo. Dmth shmangni që mosha të jetë tema kryesore në fazat fillestare të njohjes.

  • Nëse ajo përmend moshën e saj, ju mund të thoni: “Nuk dukesh apsolutisht, genjen!”
  • Nëse ju thote te gjeni moshën e saj, gjithmonë thoni nje numer me te ulet se ajo qe mendoni. Nëse mendoni se ajo është rreth 40 vjeç, do të ishte një supozim i mirë të thuash 32.
  • Kur ajo flet për moshën e saj, mund ta pyesni me buzeqeshje: “si ka mundesi qe je akoma single! Duhet te kete qene e veshtire te mbash larg gjithe admiruesit qe mund te kesh pasur!” 

Si te lidhesh me nje femer me te madhe ne moshe

5. Bëj qe te dukesh si një person i pavarur. Ato e vleresojne nje partner që mund të kujdeset për veten e tij, ndaj fol edhe per sukseset e tua dhe gjërat që ju pëlqen të bëni vetë. Nëse flisni vetem për miqtë ose familjen, ajo mund të mos ju shohë si dikë që nuk mund te eci me kembet e veta.

  • Për shembull, mund të flisni për gjërat që ju pëlqen të bëni për argëtim, sportin tuaj të preferuar, hobi etj.
  • Nëse keni një karrierë të mire, mund ti flisni per punën. Sidoqoftë, mos u mburr, sepse të qenit arrogant mund t’ju bëjë të dukeni si një person i pasigurit.
  • Nëse jetoni ende me prindërit tuaj, përpiquni të shmangni përmendjen e tyre, veçanërisht nëse mosha e saj afrohet me moshen e tyre.

6. Jini të drejtpërdrejtë dhe kërkoni që ajo të dalë në një takim me ju. Nëse biseda duket se po shkon mirë dhe ju jeni të interesuar të mësoni më shumë për të, mos i bini anes, thojani. Femrat e rritura priren të pëlqejnë një qasje më të drejtpërdrejtë.

  • Provoni të thoni diçka të tillë si: “Më pëlqeu të flas me ty, por duhet të iki. A je i lirë për darkë të shtunen tjetër?” (Caktimi i nje dite specifike te jep me shume mundesi per nje PO). Nëse ajo thotë po, kërkoni numrin e saj të telefonit. Nëse ajo thotë jo, thjesht pyeteni nëse do të dëshironte te shiheshit një natë tjetër.
  • Mos harroni të buzëqeshni dhe ta shikoni ne sy kur i kerkoni per te dale.

Si te lidhesh me nje femer me te madhe: Dilni bashke

Si te lidhesh me nje femer me te madhe ne moshe

1. Organizoni një darke të këndshme bazuar në atë që keni mësuar mbi të. Përpara takimit, kaloni pak kohë duke biseduar me të, qoftë personalisht ose me mesazhe WhatsApp (android/iPhone), në mënyrë që të merrni një ide se çfarë mund t’i pëlqejë asaj. Më pas, planifikoni një mbrëmje rreth kësaj.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web
  • Për shembull, nëse asaj i pelqen natyra, atehere mund te dilni per darke/xhiro ne ndonje park apo liqen.

2. Rregullohu, krihu, lahu dhe vishu mire për t’i bërë përshtypje asaj. Ki parasysh se vajtja në takim me pantallona me rrudha dhe flokë të prishur mund t’i japë asaj përshtypjen se nuk e merrni shumë seriozisht takimin.

  • Hidhni pak parfum për t’u siguruar që keni erë të mirë. Sidoqoftë, shmangni ekzagjerimin dhe hani edhe ndonje karamele per arome te mire ne goje.

3. Behu gentleman. Kjo është ende një shenjë respekti dhe në përgjithësi, është diçka që ato e presin. Për t’u siguruar që e deshirojne kete sjellje, ofroni t’i hapni derën e makinës, t’i mbani derën në restorant ose t’i porosisni një pije në bar. Më pas, vlerësoni reagimin e saj për të parë nëse i pëlqen ai lloj trajtimi.

  • Nëse ajo duket se e vlerëson gjestin, kërkoni çdo mundësi të vogël për të vazhduar të silleni si zotëri, prsh duke i mbajtur canten.
  • Nëse ajo refuzon, thjesht jepini asaj një buzëqeshje dhe bejini nje vlerësim që ajo është e sigurt dhe e pavarur.

4. Shmangni qe të flisni për gjëra që do të theksonin vetëm diferencën në moshë. Ky eshte nje faktor i rendesishem qe duhet pasur parasysh nese deshiron te mesosh se si te lidhesh me nje femer te madhe ne moshe. Prsh nje femer e rritur, mund të mos dije shprehjet e reja te momentit dhe ka shumë të ngjarë që nuk do të jetë shumë e impresionuar me historitë kur keni luajtur me shoket. Dmth përpiquni të bëni biseda për gjëra në përputhje me interesat e saj, të tilla si, udhetime, librat, filmat, muzika, etj.

  • Për shembull, nëse keni udhëtuar, provoni të flisni për vendet ku keni shkuar dhe çfarë ju ka bërë përshtypje për secilin vend. Nëse nuk keni udhetuar, provoni të flisni për vendet që dëshironi të vizitoni.

5. Shfrytezoni faktin qe jeni më i ri. Mos u beni me turp se jeni me i ri, por kujtoni se keni me shumë përparësi dhe qe dikush në moshën e saj mund të mos ketë, prsh shumë energji fizike dhe deshiren për të provuar gjëra të reja.

  • Kujtoni: nëse ajo ka pranuar të dalë me ju, ajo është e intriguar nga mosha juaj dhe padyshim se është e interesuar t’ju njohë më mirë. Ndoshta mund të përfitoni disi, duke u treguar më i pjekur, por mos mendoni se duhet të pretendoni të jeni dikush që nuk jeni sepse asaj i pelqeni i ri! Mosha jote, mund te jete pikerisht arsyeja kryesore pse del me ty!
  • Theksoni pikat tuaja të forta në vend që të tërhiqni vëmendjen ndaj dobësive tuaja. Shmangni të flisni për mungesën e përvojës ose planeve të punës. Flisni se sa të emocionuar jeni për atë që ju pret ne te ardhmen.

6. Flirtoni me të kur te dilni në takim. Një nga mënyrat më të mira për të krijuar tension seksual është të thyeni barrierën e kontaktit fizik, kështu që kërkoni çdo mundësi të vogël për të fërkuar dorën ose kurrizin kur jeni bashkë. Gjithashtu, bejini komplimente, shikojeni ne sy dhe buzëqeshni embel kur flet.

  • Nëse ndjeni një tërheqje të ndërsjellë, vazhdoni të rritni flirtimin. Për shembull, nëse prekni krahun e saj dhe ajo vendos dorën në gjurin tuaj, mund ta lëvizni karrigen pak më afër saj dhe t’i prekni këmbën me tuajën.
  • Nëse reagimi i tij është largimi, ka të ngjarë që qasja juaj të jetë paksa e tepruar ose ndoshta tërheqja nuk është e ndërsjellë. Mundohuni të kaloni në një ton pak më miqësor, pastaj gradualisht kthehuni te flirtimi pasi ajo te ndihet më rehat.

Si te lidhesh me nje femer me te madhe: Bejeni marredhenien intime

1. Putheni atë në fund të darkes nëse gjërat duket se po shkojnë mirë. Femrat e rritura priren të vlerësojnë një qasje të drejtpërdrejtë. Nëse gjërat duket se po shkojnë mire dhe ju dëshironi të flini me të, mund të mos jetë e nevojshme t’ja sillni anes muhabetin. Ne fund te darkes provoni ta puthni. Nëse ua kthen puthjen, vazhdojeni me pasion për disa çaste, pastaj ndaloni dhe largohuni pak.

  • Ndalimi i puthjes kur eshte ne kulm, i jep asaj një shans për të menduar për një moment, por gjithashtu e lë atë me nje deshire me te madhe per te vazhduar.
  • Nëse nuk jeni të sigurt nëse puthja është e me pasion, provoni ta afroni fytyrën te ajo ndërsa shikoni buzët e aj. Nëse ajo afrohet shumë, kjo do të thotë se ajo ju dëshiron gjithashtu. Sidoqoftë, nëse nuk jeni ende të sigurt, provoni të thoni me zë të ulët: “Dua shume te te puth tani” dhe shikoni reagimin.

2. Pyete nëse dëshiron të vazhdojë me tej mbrëmjen. Nëse e puthni dhe gjërat ende po shkojnë mirë, tregohuni të guximshëm dhe bëni lëvizjen tuaj për t’i cuar gjërat në dhomën e gjumit. Për shembull, nëse po e çoni atë në shtëpi, mund t’i thoni: “Ishte një natë e mrekullueshme dhe do të doja që të mos mbaronte. Do vish siper per nje kafe?” (do e kuptoje se nuk pihet kafe naten).

  • Disa femra preferojnë të presin të dalin me partnerin disa herë përpara se të bëhen intime. Nëse mendoni se është kështu, prisni derisa të jeni absolutisht i sigurt se ajo ka deshire përpara se të përpiqeni të flini me të.
  • Mos insistoni kurrë shumë kur përpiqeni të flini me një femer. Nëse ajo thotë jo, ose edhe nëse heziton, jepini asaj një buzëqeshje të dhe thuaji: “Cdo gje ne rregull! Mezi pres të të shoh përsëri. Më telefono nesër, ok?”
  • Mund t’i sugjeroni një dhomë hoteli nëse ajo nuk duket rehat për të ardhur në shtëpinë tuaj ose qe t’ju ftoje juve në shtëpinë e saj.

3. Futuni ne dhome nëse duket se është dakort per intimitet. Nëse ajo ju fton në shtëpinë e saj ose pranon të vijë në shtëpinë ose hotelin tuaj, putheni përsëri kur te jeni brenda. Tregojini asaj se e dini saktësisht se çfarë doni, por gjithashtu jeni të hapur qe te degjoni cfar thote.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web
  • Për shembull, disa femra të rritura kënaqen duke dhene eksperience një partneri më të ri, ndërsa të tjera preferojnë që ju të merrni kontrollin dhe te tregoni entuziazmin tuaj rinor.

4. Tregohuni mashkull i sigurte ne dhomen e gjumit. Edhe nëse nuk keni shumë përvojë, përpiquni të mos dukeni të pasigurt ose shumë të turpshem. Puthni fort dhe shijoni intimitetin. Beni te mundur qe gjithcka te zgjase sa me shume. Ne kete rast, ka me shume rendesi rruga se destinacioni.

  • Nëse diçka nuk shkon siç duhet, mos lejoni që mungesa juaj e përvojës të kthehet në paranojë.
  • Kushtojini vëmendje të gjitha sinjaleve që ai ju dërgon. Për shembull, ajo mund t’ju udhëheqë për të bërë diçka që i pëlqen ose mund t’ju thotë se nuk i pëlqen diçka në veçanti, ose mund të mos thotë asgjë fare. Në këtë rast, kushtojini vëmendje reagimeve të saj sa herë që bëni diçka. 

5. Bëj që ajo të dëshirojë qe të të kete akoma. Pasi mbaruat ne shtrat, duhet të siguroheni që nata të përfundojë ne menyre pozitive. Tregojini asaj se sa shumë ju pëlqeu të kalonit mbrëmjen me të dhe tregojini asaj se do të dëshironit ta shihnit përsëri. Më pas, cojini një mesazh ose telefonojeni ditën tjetër ose disa ditë më vonë.

  • Nëse jeni të interesuar për një lidhje serioze, telefononi të nesërmen. Nëse preferoni t’i mbani gjërat pak më të zakonshme, prisni disa ditë. Sido që të jetë, bëjini të qarta qëllimet tuaja menjëherë, keshtu qe edhe ajo t’ju thote qellimet e saj.