Lojra Poker online falas

Ne kete udhezues do ju flasim per lojra Poker online falas. Nepermjet ketyre sherbimeve ju mund te luani poker falas, duke mos perdorur para te verteta. Lojrat jane te disponueshme online (dmth mund te luani direkt nga shfletuesi prsh Chrome), ose mund te shkarkohen ne kompjuter ose telefon.

Mjafton thjesht te regjistrohuni falas dhe pastaj te merni kredite virtuale për t’i përdorur për të luajtur. Në të njëjtën kohë, është e mundur të fitoni kredite të tjera falë bonuseve ditore që u jepen lojtarëve ose kur fitoni nje loje.

PARALAJMËRIM: lojrat poker mund të shkaktojë varësi patologjike. Prandaj, ju ftoj të mos luani me para të vërteta dhe të kufizoni kohën e kaluar në faqet dhe aplikacionet e tyre. 

Permbajtja

Lojra Poker online falas: pa shkarkim

Nese jeni duke kërkuar për portale përmes të cilave mund të luani poker falas në internet pa shkarkuar asgjë, dmth direkt nga dritarja e shfletuesit të internetit që përdorni zakonisht për të lundruar rrjetin (prsh Chrome ose Safari), atehere provoni ato që gjeni të renditura më poshtë.

Pokerist

Lojra Poker online falas

Nëse jeni duke kërkuar për një lojë të mirë falas online pokeri, atehere provoni Pokerist. Është një sajt tërësisht në gjuhën italiane që ju lejon të luani Texas Hold’em dhe variante të tjera pokeri pa kosto dhe me përdorues të tjerë nga e gjithë bota. Është gjithashtu i disponueshëm si një aplikacion desktopi për Windows, të cilin mund ta merrni nga Dyqani i Microsoft, dhe si aplikacion për Android dhe iPhone/iPadOS.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Ai bazohet në një sistem të monedhës virtuale, dmth çdo anëtar i ri merr çipa falas që mund t’i përdorë për të luajtur.

Për të hyrë në Pokerist, shkoni në faqen e internetit të lojës dhe klikoni mbi Luaj tani/Gioca ora, më pas zgjidhni nëse do të hyni përmes FacebookGoogle ose Apple, duke zgjedhur butonin e duhur dhe duke dhënë detajet tuaja të hyrjes. Përndryshe, mund të regjistroheni duke klikuar mbi Regjistrohu këtu për pak sekonda/Registrati qui in pochi secondi, të cilin e gjeni në fund të faqes, më pas shkruani adresën tuaj të emailit dhe plotësoni fushat në ekran me informacionin e kërkuar, kur të keni mbaruar klikoni në butoni Krijo profilin/Crea profilo.

Më pas, zgjidhni avatarin tuaj më pas shtypni butonin Zgjidh/Seleziona për të marrë 5000 çipat tuaja fillestare dhe klikoni OK. Për të filluar të luani menjëherë Texas Hold’em, shtypni butonin jeshil Luaj tani/Gioca ora në të djathtë të ekranit, kur jeni në tryezën e lojës përdorni butonat në fund të ekranit: Fold/LasciaPassCall/VediRaise/Rilancia. Për të dalë nga loja, klikoni në Lini tavolinen/Abbandona il tavolo lart djathtas dhe në dritaren që shfaqet klikoni mbi Po.

Përndryshe, klikoni në simbolin ≡ në krye të ekranit dhe zgjidhni variantin e lojës që dëshironi të luani, për shembull: OmahaVideo PokerSplit Bet Poker etj.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Çdo ditë në Pokerist do të merrni cipsa falas, pasi të identifikoheni, një dritare kërcyese do të shfaqet në ekranin kryesor, tani thjesht klikoni në butonin jeshil dhe do të keni monedhat tuaja ditore. Përndryshe, ju mund të blini çipa shtesë me para të vërteta, por nuk eshte e domosdoshme.

GameDistribution

Lojra Poker online falas

Nëse jeni duke kërkuar për një lojë të bukur pokeri në internet pa kosto, mund të shikoni GameDistribution, e cila ofron shumë lojëra që mund të luhen drejtpërdrejt nga shfletuesi. Ajo ka disa lojëra pokeri, të gjitha të luajtshme me çipa falas dhe pa pasur nevojë të regjistroheni.

Për të filluar të argëtoheni, lidhuni me faqen kryesore te sherbimit kushtuar lojërave të pokerit online falas me shumë lojtarë, klikoni mbi titullin e asaj që ju intereson dhe klikoni në butonin Luaj lojen/Play Games, i pranishëm në faqen e re që do t’ju shfaqet, per te filluar lojën. Vini re se në të djathtë ka edhe një përshkrim të shkurtër të lojës së zgjedhur, ndërsa në fund ka një video të shpejtë prezantimi.

Në GameDistribution mund të luani gjithashtu poker online falas me miqtë, thjesht klikoni në Poker me miqtë/Poker with friends, më pas prisni që loja të fillojë dhe shtypni Start, në fund klikoni në lojë Private/Private game.

Në dritaren kërcyese që hapet, në fushën Password zgjidhni një fjalëkalim për të hyrë në serverin privat, të cilin do t’ju duhet t’ua komunikoni miqve që duan t’i bashkohen tavolines, në fund shtypni Connect për të filluar lojën.

Miqtë tuaj thjesht do të duhet të hyjnë në lojë dhe të përsërisin të njëjtën procedurë që sapo përshkrova dhe kur të hapet dritarja e Fjalëkalimit/Password, ata do të duhet të shkruajnë fjalëkalimin që keni krijuar për tavolinen e zgjedhur. Ju kujtoj se për të filluar një lojë ju duhet të ftoni të paktën dy persona, pasi kërkohen të paktën 3 lojtarë.

PokerStars

Lojra Poker online falas

PokerStars është padyshim ndër shërbimet më të mira të pokerit online, falas ose jo, me të cilat mund të merrni pjesë në turne edhe me çipa virtuale, pa asnjë kosto dhe duke përfituar nga të gjitha veçoritë e shërbimit.

Nuk është i aksesueshëm drejtpërdrejt nga një shfletuesi i internetit, por nga ana tjetër mund të shkarkoni aplikacionin desktop për Windows dhe Mac ose PokerStars Mobile për Android (nga faqja zyrtare, si një paketë apk) dhe iPhone/iPadOS.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Për të luajtur PokerStars në kompjuterin tuaj lidhuni me faqen zyrtare te sherbimit dhe klikoni Shkarko/Scarica PokerStars për të filluar shkarkimin e aplikacionit per desktop. Më pas, nëse jeni duke përdorur Windows, ekzekutoni file.exe, shtypni Po në dritaren që shfaqet, më pas vendosni shenjen ne kutinë I pranoj kushtet/Accetto i termini dhe shtypni Instalo, kur të mbaroni klikoni Launch PokeStars.

Nëse përdorni një kompjuter Mac, hapni file.dmg dhe në dritaren kërcyese të macOS shtypni Open/Apri, më pas tërhiqni ikonën PokerStarsIT brenda dosjes në të djathtë dhe nisni programin. Në çdo nisje, softueri automatikisht do të kontrollojë dhe instalojë çdo përditësim.

Në ekranin bazë të PokerStars, klikoni Regjistrohu/Registrati dhe shkruani një emër përdoruesi, zgjidhni një fjalëkalim dhe shtypni Next/Successivo. Tani shkruani adresën tuaj të emailit në fushën përkatëse, vendosni shenjen ne kutinë pranë Zgjidh të gjitha/Seleziona tutto dhe më pas klikoni në Krijo llogari/Crea account dhe kaq.

Tani, për të luajtur falas, klikoni mbi Paratë Virtuale/Soldi Virtuali lart majtas (për të luajtur, me para të vërteta do t’ju duhet të kryeni kontrolle shtesë, si dërgimi i një kopjeje të një dokumenti identiteti dhe depozitimi).

PokerStars ju jep mundësinë për të marrë cipsa falas çdo 5 orë. Për të mbledhur shpërblime shkoni te arka lart djathtas dhe në dritaren që shfaqet klikoni Merr/Ricevi.

Lojra Poker online falas

Në këtë pikë, për të filluar menjëherë të luani Texas Hold’em, klikoni mbi Luaj/Gioca djathtas, më pas në dritaren kërcyese që hapet, vendosni shumën që do të futni në lojë, duke lëvizur butonin në shirit djathtas ose majtas dhe shtypni OK.

Pasi të jeni në tryezën e lojës, do të shihni bisedën poshte për të komunikuar me lojtarët e tjerë dhe në të djathtë butonat e zakonshëm: FoldCall/ChiamaPass dhe Raise/Rilancia me të cilët do të luani dorën tuaj.

PokerStars ju ofron një gamë të gjerë tavolinash dhe versionesh të lojës që mund t’i bashkoheni. Në ekranin bazë, ekranin e Cash Games, mund të shihni listën e të gjitha tavolinave aktive dhe nëse ka vende të lira, numri në të djathtë do të jetë ngjyrë jeshile, thjesht zgjidhni një dhe shtypni Luaj/Gioca.

Nëse vendet në tryezë janë zënë të gjitha, klikoni Lista e pritjes/Lista d’attesa dhe prisni që dikush të largohet për të hyrë; duke shtypur Vëzhgoni/Osserva do t’i shihni lojtarët e tjerë në aksion si spektatorë.

Mund ta personalizoni listën e tavolinave për t’i parë në skedën Lojë me para në dorë/Cash Games bazuar në llojin e lojës, vëllimin e parave të vena bast dhe numrin e pjesëmarrësve në lojë. Hapni menunë rënëse nën titullin Lojë/Gioco dhe zgjidhni cilat tavolina do shikoni thjesht duke shënuar kutitë pranë emrit (p.sh. Omaha, No limit Hold’em etj); në menunë Niveli/Livello, mund të zgjidhni cilat tavolina të shfaqen në lidhje me shumën minimale për hyrje; Madhësia e tavolines/Dimensioni tavolo ju lejon të zgjidhni numrin e pjesëmarrësve në tryezë.

Duke u zhvendosur në menynë horizontale në krye, mund të kaloni nga skeda Lojë me para në dorë në lloje të tjera lojërash: 6+ Hold’emStormSit & GoSpin & GoTurne.

Për të marrë pjesë në një turne, klikoni në artikullin Turne/Tornei, në krye djathtas, më pas zgjidhni tavolinen që ju intereson nga lista dhe shtypni Regjistrohu/Registra, më pas klikoni në Konfirmo/Conferma, vendosni shumën për të sjellë në lojë dhe shtypni Play/Gioca.

Lojra Poker online falas: me shkarkim ne kompjuter

Nese po kërkoni lojra poker online falas, për të shkarkuar dhe instaluar në kompjuterin tuaj, dhe per te luajtur kunder kompjutrit, atehere i gjeni ato ne listen e meposhtme.

Poker World Offline (Windows)

Lojra Poker online falas

Nëse jeni duke përdorur një kompjuter me Windows 10 ose Windows 11, mund të provoni Poker World Offline. Është një loje falas, e karakterizuar nga një ndërfaqe e këndshme e përdoruesit dhe falë të ciles është e mundur të argëtohesh duke sfiduar lojtarët fiktive të kontrolluar nga kompjuteri. Varianti i propozuar i Pokerit është ai i Texas Hold’em.

Për të filluar të luani, vizitoni Dyqanin e Microsoft, shtypni butonin Merr/Ottieni dhe në dritaren që shfaqet klikoni Hap Microsoft Store. Dritarja e Dyqanit të Microsoft do të hapet dhe në dritaren e dyqanit, klikoni përsëri në butonin Get/Ottieni dhe më pas shtypni Luaj/Gioca/Play ose si alternativë, filloni lojën duke e thirrur atë nga menuja Start.

Pasi të fillojë loja, klikoni në butonin Luaj/Gioca, më pas shtypni Buy-in dhe filloni lojën tuaj, duke përdorur butonat PassCall/VedoRaise/Rilancio, të cilët i gjeni në fund djathtas.

Për t’u larguar nga tavolina, shtypni simbolin ≡ lart djathtas dhe klikoni në Lini dhomën/Abbandona la sala. Nëse dëshironi ta mbyllni plotësisht lojën, shtypni tastin ESC në tastierën tuaj dhe më pas klikoni Po.

Texas Hold’em Poker Plus (Windows)

Lojra Poker online falas

Një program tjetër që ju lejon të luani poker offline falas kundër kompjuterit është Texas Hold’em Poker Plus, i disponueshëm për kompjuterët me Windows 10/11 direkt në Dyqanin e Microsoft. Është një lojë e thjeshtë pokeri kompjuterike që ju lejon të argëtoheni me variantin Texas Hold’em përmes grafikave të thjeshta por të mirëmbajtura.

Për ta përdorur atë, thjesht lidhuni me faqen e dyqanit, shtypni Get/Ottieni, më pas klikoni Hap Microsoft Store. Në dyqan, më pas shtypni Play/Gioca dhe do të hapet një dritare e re, ku të filloni lojën tuaj, thjesht klikoni në Start.

Më në fund, shtypni kutinë e parë të Boot Camp dhe menaxhoni lojën tuaj me butonat e mëposhtëm: Meet (Shikoj), Bet (Raise) dhe Fold.

Lojra Poker online falas: me shkarkim ne telefon

Nese po kërkoni disa lojra poker online falas për të perdorur nga smartphone ose tableti juaj, atëherë ju sugjerojme që të provoni lojrat që kemi zgjedhur për ju dhe që kemi treguar më poshtë. Ka për telefonat Android dhe iPhone/iPadOS.

Omaha Poker (Android)

Nëse jeni duke kërkuar për një lojë Poker për smartfonin ose tabletin tuaj, ju sugjeroj t’i hidhni një sy menjëherë Poker Omaha. Ky është varianti i Omaha, një i afërm i largët i Texas Hold’em, në të cilin e gjeni veten duke luajtur me katër letra te mbuluara dhe pesë letra të përbashkëta në qendër të tavolines.

Loja është pa pagesë, por ofron blerje brenda aplikacionit (me kosto duke filluar nga 0.99 euro) për të blerë çipa shtesë përveç atyre që ofrohen në baza ditore. Është i disponueshëm vetëm për Android.

Për të shkarkuar Poker Omaha në pajisjen tuaj Android, vizitoni seksionin përkatës të Play Store dhe shtypni butonin Instalo.

Pasi të ketë filluar loja, trokitni lehtë mbi ikonën Luaj Tani/Gioca ora për të filluar menjëherë një lojë ose zgjidhni ikonën Turne për të marrë pjesë në një turne. Nëse dëshironi të rregulloni cilësimet e lojës, trokitni lehtë mbi butonin e ingranazhit që ndodhet në pjesën e sipërme djathtas të ekranit kryesor, ndërsa lart majtas do të gjeni informacione në lidhje me profilin tuaj dhe statistikat e lojës.

WSOP Poker (Android/iPhone/iPad)

Një tjetër lojë e mire pokeri në internet falas për Android dhe iPhone/iPadOS që mund te provoni është WSOP Poker. Variantet e propozuara të lojës janë Texas Hold’em dhe Omaha dhe ju luani me çipa falas që mund t’i fitoni çdo katër orë.

Grafikat janë bërë shumë mirë dhe është e mundur të sfidoni lojtarë të tjerë të rastësishëm si dhe miqtë tuaj. Vini re se ofron blerje brenda aplikacionit (duke filluar nga 2,49 €) për të blerë çipa shtesë dhe për të zhbllokuar veçori të tjera shtesë.

Pasi të keni instaluar dhe nisur aplikacionin, nëse dëshironi të regjistroheni për të krijuar profilin tuaj, zgjidhni butonin për t’u identifikuar duke përdorur Facebook, kredencialet e Apple ose shtypni Email Sign-in, për t’u identifikuar me email. Nëse preferoni të kapërceni procedurën e regjistrimit, zgjidhni Më vonë (lidhuni si mysafir)/Later (connect as guest).

Pasi të fillojë loja, shkruani në dritaren që shfaqet se çfarë dëshironi të jetë pseudonimi/nickname juaj dhe shtypni OK, më pas prekni Unë jam gati/I’m Ready. Tani prekni emrin e variantit të lojës që preferoni dhe që e gjeni sipër butonit Luaj tani/Play now, më pas shtypni butonin Luaj/Play dhe prekni Buy-in për të marrë çipat tuaja virtuale, që të mund të filloni të luani.

Nëse dëshironi të filloni lojën në mënyrë të rastësishme, shtypni drejtpërdrejt butonin Luaj Tani/Play now. Ndërsa fitoni lojëra, atëherë mund të përdorni tavolinat e ndryshme të lojërave që i gjeni gjithmonë në ekranin kryesor të aplikacionit.

Në pjesën e sipërme djathtas, ka butonin në formë ingranazhi që ju lejon të përdorni opsionet, ndërsa në të majtë do të gjeni informacione në lidhje me profilin tuaj dhe konfigurimet e lojës.

Poker Online (Android)

Nje tjeter loje qe mund te luani ne paisjet Android eshte Poker Online.

Eshte falas e disponueshme në Play Store dhe ju lejon të argëtoheni me shumë variacione të ndryshme të Pokerit: Texas Hold’em, Traditional Poker, Omaha dhe American Telesina, të gjitha duke përdorur para të rreme. Grafikat nuk janë të shkëlqyera, por megjithatë ia vlen ta shikoni. Ajo gjithashtu ofron blerje brenda aplikacionit (duke filluar nga 1,09 €) për të blerë çipa shtesë dhe për të zhbllokuar veçori shtesë.

Kur të shihni ekranin kryesor të lojës, identifikohuni me llogarinë tuaj Google, zgjidhni një avatar dhe një pseudonim/nickname dhe shtypni Vazhdo/Continue.

Tani shkoni te seksioni i hapur/opened duke zgjedhur artikullin përkatës më poshtë dhe zgjidhni një nga tavolinat e hapura të lojës, më pas shtypni shigjetën në të djathtë të saj për t’u bashkuar.

Nëse dëshironi, mund të krijoni edhe tavolinen tuaj të lojës. Për ta bërë këtë, trokitni lehtë mbi artikullin Krijo lojë/Create game në fund të ekranit dhe rregulloni të gjitha cilësimet sipas nevojës.

Gjithashtu duke shkuar te seksioni Profili, mund të rregulloni cilësimet e Poker Online, profilin tuaj, etj.