Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S22 Ultra

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S22 Ultra

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Samsung Galaxy S22 Ultra. Ky eshte nje telefon me nje cmim qe shkon rrotull 1280€ per 128 GB memorie. Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, 5 kamera (4 pas dhe 1 para) etj.

Te dhenat teknike te Samsung Galaxy S22 Ultra:

Emri i produktit Samsung Galaxy S22 Ultra
Emrat alternativë Samsung SM-S908U
Ekrani
Madhesia e ekranit 6.8 inç ose 17,27 cm
Rezolucioni 3088 x 1440 piksele, raporti 19,3 9, 501 PPI
Teknologjia AMOLED dinamike
Shpejtësia e update 120 Hz
Raporti ekran/trup 89.72%
Kulmi i shkëlqimit 1750 cd/m2 (natë)
Veçoritë Mbështetje HDR, xhami rezistent ndaj gërvishtjeve (Corning Gorilla Glass Victus +), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SM8450 (4 nm)
Procesori Octa core, 1x 3,00 GHz Cortex-X2 + 3x 2,50 GHz Cortex-A710 + 4x 1,80 GHz Cortex-A510
GPU Adreno 730
RAM 8 GB LPDDR5
Memorje e brendshme 128 GB (UFS 3.1), e pazgjerueshme
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ Android (12)
Bateria
Kapaciteti 5000 mAh
Tipi Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Karikim i shpejtë, karikim me valë Qi, karikim i anasjellte me valë
Shpejtesia maksimale e karikimit Me kabllo: 45.0W; Me vale: 15.0 W
Kamera
Pas Ka 4 kamera
Kamera kryesore
108 MP (OIS, PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 22 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 1,33 ″; Madhësia e pikselit: 0.8 μm
Kamera e dytë
10 MP (telefoto)
Specifikimet Zmadhimi optik: 10.0x; Madhësia e hapjes: F4.9; Gjatësia fokale: 230 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 3,52 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e tretë
10 MP (telefoto)
Specifikimet Zmadhimi optik: 3.0x; Madhësia e hapjes: F2.4; Gjatësia fokale: 69 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 3,52 ″; Madhësia e pikselit: 1.12 μm
Kamera e katërt
12 MP (ultra-gjerë)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F2.2; Gjatësia fokale: 13 mm; Madhësia e sensorit: 1 / 2,55 ″; Madhësia e pikselit: 1.4 μm
Regjistrim video 7680×4320 (8K UHD) (24 fps), 3840×2160 (4K UHD) (60 fps), 1920×1080 (Full HD) (240 fps), 1280×720 (HD) (960 fps)
Përpara
40 MP (PDAF)
Kapja e videos 3840×2160 (4K UHD) (60 fps)
Dizajn
Dimensionet 163,3 x 77,9 x 8,9 mm
Pesha 229,0 g
Materiale Mbrapa: Xham (Corning Gorilla Glass Victus); Korniza: Alumini
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP68
Biometria Shkyçja me fytyrë 2D, gjurmë gishtash me ultratinguj në ekran
Butonat Majtas: Kontrolli i volumit, butoni i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, e bardhë, jeshile
Celular
5G n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n75, n77, n78, SA, NSA, Nën-6, mmWave
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 17 (700 b), 18 (800 poshtë), 19 (800 sipër), 20 (800 DD), 25 (1900+), 26 (850+), 28 (700 APT), 32 (1500 breza L), 66 (AWS-3), 71 (600)
LTE (TDD) Bandat 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s
Lloji SIM Ka 2 Nano SIM + eSIM
Multimedia
Kufje Mungon vendi per kufje 3.5 mm
Altoparlante Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.2
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6); Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Lloji-C (i kthyeshëm), USB 3.2
Veçoritë Karikimi, OTG
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 09 shkurt 2022
Variantet alternative
Emri i produktit Samsung Galaxy S22 Ultra
Varianti kryesor i produktit Me 12 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme
RAM 12 GB
Memorje e brendshme 256 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy S22 Ultra
Varianti kryesor i produktit Me 12 GB RAM dhe 512 GB memorie të brendshme
RAM 12 GB
Memorje e brendshme 512 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy S22 Ultra
Varianti kryesor i produktit Me 12 GB RAM dhe 1 TB memorie të brendshme
RAM 12 GB
Memorje e brendshme 1024 GB
Emri i produktit Samsung Galaxy S22 Ultra
Varianti kryesor i produktit SM-S908B Ndërkombëtar
RAM 12 GB
Çipi i sistemit Samsung Exynos 2200 (4 nm)
Memorje e brendshme 1024 GB
Procesori Octa core, 1x 2,8 GHz Cortex-X2 + 3x 2,50 GHz Cortex-A710 + 4x 1,7 GHz Cortex-A510
GPU Xclipse 920
Pesha 228,0 g
5G n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78, SA, NSA, Nën-6