Si te maresh shume like ne fotot e instagram

Instagrami eshte nje rrjet social i mrekullueshem per ndarjen e momenteve te jetes. Mjafton nje klik dhe mund te publikoni te gjitha fotot dhe videot qe deshironi, por nese fotot apo videot tuaja nuk marin nje numer te larte pelqimesh, mund te ndiqni hapat qe do ju pershkruajme me poshte per te bere nje ndryshim domethenes dhe te merni shume like ne Instagram.

Permbajtja

Mund te perdorni hashtags #

Mund të prdorni hashtags, të cilat janë një mënyrë e thjeshtë për të kategorizuar fotot, duke përdorur fjalë kyçe per secilen. Ato mund të ndihmojnë përdoruesit e tjerë të zbulojnë profilin tuaj, gje e cila shton mundesite qe te merni shume like ne instagram. Sa më shumë ashtag te perdorni kur publikoni nje foto, aq më shpesh do të shihen fotot tuaja ne instagram.

Mund të perdorni më shumë se një hashtag nëse deshironi për të marrë më shume like te secila fotografi. Për shembull, nëse bëni një fotografi të luleve, mund të përdorni # lule, # mace dhe # lepurush.

Mund te perdorni gjithashu hashtaget me te njohura per ti ber publicitet fotografive tuaja dhe ti beni qe te duken me shume online. # love #amore #kiss

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Kini parasysh qe nuk duhet te perdorni hashtag shume te famshem sepse do e bente foton tuaj qe mos te dallohej nga te tjerat.

Mund te vini filtrat e larmishem qe ofrohen

Mund te vendosni nje larmi te madhe me filtra per ti bere fotografite tuaja me te bukura dhe qe bien me shume ne sy nga larmia e fotove ne rrjet. Zgjidhni filtrat sipas preferences. Kjo me siguri i shton mundesite qe te merni me shume like ne instagram.

Mund te perdorini aplikacione te ndryshme te cilat ofrojne mundesine e modifikimit te fotografive qe i gjeni ketu.

Te vendosni fotot qe njerezit kan qejf te shikojne

Publikoni fotografitë qe njerezit kane qejf te shikojne. Njerëzit shpesh postojnë gjithçka që u shkon në mendje pa dallim, por nëse doni më shumë like ne instagram, duhet ta konsideroni Instagramin si albumin tuaj fotografik. Për këtë qëllim duhet të zgjidhni vetëm fotografitë më të mira dhe më cilësore, në mënyrë që të tërheqni më shumë pëlqime. Këtu janë disa lloje imazhesh që shumica e njerëzve do të pëlqejnë.

Postimi i fotove tuaja ne familje apo shoqeri i ben ato edhe me shume terheqese per te mare like. Kini parasysh qe eshte mire te postoni edhe fotografi panoramike te cilat jane te vecanta edhe unike ne krahasim me te tjerat. Zakonisht fotot me kafshet shtepiake jane shume terheqese ndaj nuk do benit keq nese i postoni. Nuk duhet ta teproni me fotografi te ushqimeve sepse nuk terjheqin like dhe e bejne profilin tuaj te bezdisshem.

Mund te perdorni edhe app te ndryshme si diptic per te ndertuar kolazhe me foto.

Jepni idene tuaj ne forumet e instagramit

Eshte e nevojshme qe te beheni nje anetar aktiv i instagramit. Kjo do te thote qe duhet te nderveproni me njerez te tjere, te beni komente te beni like ne instagram-et e te tjereve dhe flisni me njerez te ndryshem. Kini parasysh qe kjo do tju ndihmoj per te mare me shume like sepse me shume njerez do kene mundesi qe te shikojne fotot tuaja, gje e cila rrit edhe mundesite per te mare me shume pelqime.

Behuni follower te accounteve te ndryshem, me e mira do ishte te ndiqnit njerez qe kane me shume following sesa follower, gje e cila rrit mundesite per te mare pelqime.

Jini koherent me kohen e publikimit

Publikoni fototografite tuaja në momentet e duhura dhe kur mund te shikohen me shume. Ju mund të postoni fotografi shume te bukura por askush nuk do ti pëlqejë nëse e bëni atë në mes të natës. Pjesa më e madhe e aktivitetit do të ndodhë në orët e para të postimit. Ja kur mund t’i postoni: Gjatë javës, postojini në mes të ditës, kur njerëzit janë të lodhur nga puna dhe shkojnë në internet. Mos i postoni ato shumë herët në mëngjes, madje edhe më keq në pesë ose gjashtë, ose njerëzit do të jenë shumë të zënë për të vërejtur imazhet tuaja.

Postoni fotot menjëherë pas darkës. Njerëzit kanë tendencë të shkojnë në internet kur janë të lodhur në mbrëmje.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Publikoni imazhet tuaja në raste të veçanta. Dita e Shën Valentinit janë kohë shumë strategjike për t’i postuar ato. Ndërsa njerëzit mund të jenë shumë të zënë për të vërejtur fotografitë tuaja, ata në të vërtetë do të kenë më shumë gjasa të hedhin një vështrim.

Postimet gjete diteve te premte edhe te shtune kane me pak mundesi qe te shikohenn sepse njerezit jane te zene me aktivitete te ndryshme gjate fundjaves dhe mundesite qe te luajne ne instagram jene me te vogla.

Mos harroni te jeni aktiv duke komentuar me qellim qe te terhiqni vemendjen dhe personat e tjere te kene me shume mundesi qe te vizitojne profilin tuaj.

Lidheni accountin me facebook

Kjo eshte menyra me e thjeshte per te pasur shume follower dhe ne te njejten kohe shume pelqime ne fotografite tuaja. Klikoni ketu nese deshironi ta realizoni.