Lojra per telefon android offline

Nese po kerkon lojra per telefon android offline, atehere ketu je ne vendin e duhur. Ato jane zgjidhja e duhur per tu argetuar nese nuk deshironi te konsumoni internetin.

Mund te themi pa frike se ka shume lojra per telefon android offline duke filluar nga: platform dhe aksion, lojëra me letra, tituj sportivë e kështu me radhë etj. Pra, cilado qoftë preferenca juaj, do të shihni se në fund të fundit do të jeni në gjendje të gjeni të paktën një lojë që mund t’ju argëtojë. 

Permbajtja

Platform dhe aksion

Kategoria e parë me lojra per android offline që dua t’ju sugjeroj të merrni parasysh është ajo e titujve që i përkasin lloit platform dhe aksion. Shikoni listën më poshtë dhe menjëherë shkarkoni lojërat që mendoni se janë më interesante.

 • Subway Surfers – Lojë e vlerësuar nga shumë dhe i perket lloit endless running. Protagonist është një djalë i vogël dhe vendodhja është ajo e një stacioni treni. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Temple Run 2 – Një titull praktikisht i përjetshëm. Qëllimi është që të lejoni karakterin tuaj të vrapojë në ekran duke mbledhur sa më shumë kristale dhe shpërblime të jetë e mundur, duke ndryshuar drejtimet për të shmangur grykat dhe duke kërcyer për të shmangur pengesat. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Geometry Dash – Lojë argëtuese dhe shumë e vështirë që ndërthur lloin platform me rhythm game. Eshtë strukturuar në disa nivele që gradualisht rriten në kompleksitet, secila prej të cilave karakterizohet nga një katror që leviz shpejt përgjatë një shtegu që duhet të pilotohet për të shmangur pengesat gjatë rrugës. Kushton 1,99 €.
 • Minion Rush – Nga emri që mund ta mendoni menjëherë, është lojë kushtuar Minionëve shumë të këqij të Despicable Me/Cattivissimo Me. Për të luajtur, duhet të vraponi sa më shpejt që të jetë e mundur, të kërceni, të rrokulliseni, të shpëtoni, të shmangeni pengesat në nivelet e paketuara të veprimit. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Magic Tiles 3 – Lojë e jashtëzakonshme dhe e gjitha përqendrohet në muzikë që kombinon instrumente të ndryshëm (daulle, kitarë, piano etj.) Në të cilën duhet të “prekni” thjesht pllakat e zeza dhe të shmangni ato të bardha për të grumbulluar pikë dhe për të kompozuar melodinë tuaj. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Clumsy Ninja – Titull i bukur i aftë të argëtojë për disa orë në të cilën duhet të bashkëveproni plotësisht me personazhin tuaj, një ninja, duke zgjidhur kërkimet e ndryshme të propozuara. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Hungry Shark World – Lojë zbavitëse në të cilën duhet të kontrolloni një peshkaqen të uritur dhe të gllabëroni gjithçka në oqean, nga peshqit te zogjtë më të vegjël, madje edhe balenat dhe njerëzit. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Badland – Titull i bukur, shumë i saktë për sa i përket grafikës, në të cilin duhet të drejtoni një flotë zogjsh në fund të shtigjeve të ndryshme, duke shmangur pengesat gjatë rrugës dhe duke zgjidhur enigma. Eshtë falas për tu shkarkuar.

Strategji dhe GDR

Kategoria e dyte qe dua tju sugjeroj me lojra per telefon android offline eshte strategji dhe GDR. Tani hidhini një sy përzgjedhjes më poshtë dhe do të shihni se nuk do të pendoheni. 

 • Plague Inc – Lojë strategjike me një shpirt post-apokaliptik në të cilin duhet të përpiqeni të infektoni popullatën botërore duke përdorur një nga viruset e shumtë në dispozicion. Duket e lehtë, por inteligjenca artificiale e lojës do të kujdeset vetë për ta veshtiresuar. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Plants vs Zombies 2 – Qëllimi i lojës është që të mbajë kopshtin tuaj larg nga zombit, por ka shumë variante në gameplay. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Crystalight Defense – Një tjetër tower defense në të cilën duhet të mbroni kështjellën tuaj nga sulmet e të tjerëve. Grafika disi të kujton lojërat e vjetra video. Kushton 2.09 euro.
 • Final Fantasy V – Ketu jemi në prani të një kulti të vërtetë në botën e lojërave me role. Praktikisht është versioni per telefon i lojes per play station. Kushton 16,99 euro.
 • Age of Civilizations – Lojë e bukur strategjike në të cilën qëllimi përfundimtar është të mbizotërojë të gjithë globin. Një lloj rreziku, të thuash. Kushton 1.89 euro.
 • Doom & Destiny Free – Lojë e bukur me katër nerds që fillojnë një aventurë duke menduar se janë në një lojë me role të organizuar nga një mik i tyre. Ata atëherë do të duhet të merren me magji, monsters, luftime. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Eternium – RPG e bukur aksioni, shumë qesharake dhe e bërë mirë që merr frymëzim nga klasikët e mëdhenj të kategorisë. Kontrollet janë të thjeshta dhe inovative dhe filozofia e lojës është “kurrë mos paguaj për të fituar”. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • RPG Machine Knight – Të kujton Final Fantasy-në e vjetër dhe ka një sfond të bukur dhe një histori shumë interesante për tu ndjekur. Intrigat, misteret dhe tradhtitë janë në rendin e ditës. Eshtë falas për tu shkarkuar.

Puzzle

Tani le te flasim per puzzle, kategoria e trete me lojra per telefon android offline. Jane nga me te vleresuarat persa i perket perdorimit ne telefon.

 • Mekorama – Kjo është një lojë me grafikë magjepsëse dhe të punuar mirë, në të cilën duhet të zgjidhni nivele të ndërlikuara tre-dimensionale me qëllim për ta sjellë protagonistin robot deri në pikën e kuqe të treguar. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Thomas was alone – Me një design minimal, është një nga lojërat më të vështira të enigmës për t’u përfunduar në Play Store. Qëllimi është të ndihmojë Thomas, një drejtkëndësh, dhe miqtë e tij gjeometrikë të lëvizin nëpër një botë të çuditshme. Kushton 4.59 euro.
 • Puzzle Retreat – Frymëzuar nga Sudoku, kjo lojë ofron nje gameplay interesant në të cilën duhet të rrëshqisni blloqe për të mbushur të gjitha vrimat. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Pullat dhe gërshërët – Kjo është një lojë në të cilën duhet të bashkoni pullat e qepjes me të njëjtën ngjyrë duke përfunduar nivelet e ndryshme në kohën më të shkurtër të mundshme. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Unblock me free – lojë zbavitëse në të cilën duhet të lironi disa blloqe druri të ngulura së bashku. Ka 4 mënyra të ndryshme loje dhe mbi 4000 nivele. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • 2048 – Lojë e famshme puzzle matematikore në të cilën duhet të shoqëroni pllaka të numëruara derisa të arrini shifrën e 2048. Mund të shkarkohet falas.
 • Dots: loja e lidhjes – eshtë një lojë e pazakontë në dukje e parëndësishme, por në realitet shumë intriguese dhe e bërë mirë, në të cilën duhet të lidhni pikat me të njëjtën ngjyrë. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Rocket Cube – Lojë e bukur në të cilën duhet të godisni kubet që bien nga lart duke hedhur të tjerët nga poshtë. Të kujton Tetrisin klasik. Eshtë falas për tu shkarkuar.

Sportet dhe motorët

Në një artikull shkruar mbi lojra per telefon android offline është praktikisht e pamundur të mos përmendësh tituj që i përkasin kategorisë së sporteve dhe motorëve. Pavarësisht nëse jeni adhurues i futbollit, tenisit, garave të makinave dhe të ngjashme, nuk bën asnjë ndryshim, sigurisht që do të gjeni cfar kerkoni.

 • Soccer Head – Lojë futbolli me personazhe të karakterizuara nga koka gjigande, joproporcionale me trupin, në të cilin lojtarët garojnë kundër njëri-tjetrit me goditje epike të topit. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • PBA Bowling Challenge – Loja zyrtare e PBA-së për të shijuar lojëra me bowling me grafikë mjaft të mirë. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Flick Shoot – Një lojë sportive ku duhet të gjuash penallti dhe të shënosh gola. Grafika është mbresëlënëse dhe përvoja e lojrave nuk është aspak e keqe. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Virtual Table Tennis 3D – Loje tenisi per telefonin tuaj. Grafikë shumë realiste dhe kontrolle të përgjegjshme. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Asfalt 8: Airborne – Titull i pamohueshëm kushtuar tërësisht botës së katër rrotave. Ka 95 vetura zyrtare, marka dhe modele (Lamborghini Veneno, Bugatti Veyron, Ferrari FXX etj.) Dhe 13 vende të ndryshme për të luajtur. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Bilardo 3D – Lojë kushtuar bilardos me grafikë tre-dimensionale shumë të mirë. Mund të luani si jashtë linje/Offline (kundër pajisjes) ashtu edhe në internet (kundër përdoruesve të tjerë në botë). Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Traffic Rider – Titulli kushtuar garave me motor në rrugë, siç mund të nxirret lehtësisht nga vetë emri. Grafikisht është bërë mirë. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • True Skate – Kjo është një lojë zbavitëse në të cilën ju duhet të bëni evolucione me skateboard duke përdorur gishtat tuaj. Kushton 2.09 euro.

Letra

Për te përfunduar me lojra per telefon android offline, do të doja të theksoja disa lojëra me letra, gjithnjë të disponueshme edhe jashtë linje/offline, me të cilat jam i sigurt se do të jeni në gjendje të kaloni momente argetuese. 

 • Poker Offline Online – Mund te luhet offline (por edhe në internet nëse dëshironi) që ju lejon të sfidoni smartphone-in tuaj ose kundërshtarët e tjerë në lojëra emocionuese të pokerit. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • UNO & Friends – Versioni per telefon i lojes popullore care UNO. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • 250+ Koleksion Solitaire – Koleksion i pabesueshëm i mbi 250 lojrave solitaire. Kutite e letrave janë të personalizueshme. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Burraco Jogatina – Titull kushtuar tërësisht Burracos. Ju lejon të luani 2v2 ose 4v4. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Briscola – Eshtë një lojë tërësisht kushtuar Briscola me tre nivele vështirësie dhe mbi 15 arritje për tu zhbllokuar. Eshtë gjithashtu e mundur të sfidoni miqtë pa u lidhur me internet, mjafton Bluetooth. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Tressette – Një tjetër klasik i shkëlqyeshëm me letra: loja Tressette. Ajo ofron nivele të ndryshme të vështirësisë. Eshtë falas për tu shkarkuar.
 • Canasta – Po, në mesin e lojërave jashtë linje/offline për Android ekziston edhe versioni dixhital i canasta. Argëtim dhe kujdes i mirë në grafikë. Eshtë falas për tu shkarkuar.

Google Play Pass

Disa nga lojërat e përmendura në artikull, për të cilat ka një shkarkim falas, përfshijnë blerje brenda aplikacionit për të zhbllokuar nivele shtesë dhe për të marrë përmbajtje shtesë.

Nëse doni ta korrigjoni këtë, ose po kërkoni një mënyrë për të luajtur pa shpenzuar shumë, mund të konsideroni të regjistroheni në Google Play Pass: një shërbim zyrtar i Google që, për 4.99 euro/muaj (29,99 euro/vit) pas një prove falas 1-mujore, ju lejon të aksesoni qindra lojëra dhe aplikacione pa reklama ose blerje, përveç kësaj, me aftësinë për të ndarë përmbajtjen në grupin tuaj të familjes, deri në një maksimum prej pesë anëtarësh. Për të mësuar më shumë, vizitoni faqen zyrtare të internetit ose hapni Play Store, shtypni butonin ☰ dhe zgjidhni artikullin që ka të bëjë me Google Play Pass nga menuja që ju propozohet.