Alternativa te tjera nga AdSense

Alternativa te tjera nga AdSense

Google AdSense eshte platforma qe ju lejon te fitoni para nga siti juaj i internetit, duke mundesuar vendosjen e reklamave. Nese ndodh qe te keni ndonje problem me AdSene sepse nuk eshte miratuar apo thjesht sepse kerkoni alternativa te tjera nga AdSense, atehere duhet te dini se ka shume platforma reklamimi qe do ju ndihmojne te realizoni qellimin tuaj.

Permbajtja

Çfarë është Google AdSense

Google AdSense është një program reklamimi i drejtuar nga Google dhe eshtë një nga rrjetet më të njohura të reklamave në internet per fitimin e parave.

Alternativa te tjera nga AdSense

Çdo lloj faqe interneti mund të përdorë Google AdSense, por ka disa lloje faqesh qe jane me te pershtatshme se te tjerat.

Tani te shikojme se cilat faqe janë më të pershtatshme për AdSense:

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web
  • Blogu: nëse jeni një bloger dhe postoni vazhdimisht përmbajtje me cilësi të lartë, reklamat mund të jenë një mënyrë e shkëlqyeshme për të fituar para.
  • Forumet: janë një mënyrë e shkëlqyeshme që njerëzit përdorin për të bashkëvepruar mbi nje teme, duke gjeneruar gjithashtu disa të ardhura me AdSense.
  • Shërbim Falas Online: nëse keni një sit që ofron një shërbim falas, një teknikë për të kompensuar kostot është përmes reklamave.

Pse duhet të kërkoni alternativa te tjera nga AdSense

Për shumë vite, Google AdSense ka qenë një nga mënyrat kryesore per te bere para permes faqeve te internetit, por kjo nuk do te thote qe eshte e vetmja.

Në fakt nese ka përmbajtje të mirë, faqja juaj mund të krijojë një sasi të mirë të ardhurash duke perdorur alternativa te tjera nga AdSense.

Alternativa te tjera nga AdSense

Edhe pse keni nje llogari AdSense mund te diversifikoni burimet e te ardhurave duke zgjedhur nje kompani reklamash alternative ose thjesht te shtoni reklama te tjera qe t’ju rrisin fitimet.

Alternativa te tjera nga AdSense

->Media.net   ->PropellerAds 

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

->Amazon Native Shopping Ads  ->Adversal

->Sovrn//Commerce   ->Skimlinks  ->Monumetric  ->InfoLinks

->ylliX  ->Evadav  ->PopCash  ->PopAds

->RevContent  ->Adsterra  ->SHE Media  ->AdRecover

->MadAds Media  ->Bidvertiser  ->Adbuff  ->BuySellAds

->AdClickMedia  ->Mediavine

Alternativa te tjera nga AdSense: Media.net

Alternativa te tjera nga AdSense

Nder alternativa te tjera nga AdSense mund te permendim Media.net, e cila është një konkurrent i drejtpërdrejtë i AdSense i drejtuar nga Yahoo dhe Bing. Eshtë një nga rrjetet më të mëdha të reklamave kontekstuale në botë dhe përdoret nga kompani të mirënjohura në të gjithë botën.

Reklamat e saj kontekstuale ju lejojnë të fitoni para nga përmbajtja juaj me qasje ekskluzive në kërkimet në Yahoo dhe Bing. Tregu ju jep qasje te publikuesit e orientuar drejt përmbajtjes, kështu që ju mund të maksimizoni të ardhurat tuaja nga reklamat dhe të përfitoni nga një treg i madh kërkimi.

Media.net mund të menaxhohet në një autonomi të plotë dhe me përpjekje minimale.

Alternativa te tjera nga AdSense: PropellerAds

Alternativa te tjera nga AdSense

PropellerAds është një rrjet i madh reklamash që ofron një gamë të gjerë reklamash, lidhje të sponsorizuara, njoftime push, dhe ju lejon të arrini 1 miliard përdorues.

Krijo sitin tend te Internetit me Elfa Web

Platforma eshte me vetesherbim dhe është e lehtë për t’u përdorur falë krijuesit të thjeshtuar të reklamave që ju lejon të sillni në jetë fushatat tuaja me përpjekje minimale. Me opsione të matjes së performancës ne kohe reale, ju mund të punoni në mënyrë reaktive për të përmirësuar fushatat tuaja.

Ai gjithashtu përmban optimizimin automatik të reklamave dhe këto cilësime rregullohen përmes inteligjencës artificiale, në mënyrë që t’ju japin numrin më të mirë të klikimeve për secilën reklamë, pa përpjekje manuale.

Alternativa te tjera nga AdSense: Amazon Native Shopping Ads

Alternativa te tjera nga AdSense

Shumë bloger kanë përdorur prej kohësh programin per tu bashkuar me Amazon për të gjeneruar të ardhura shtesë, por Amazon Native Shopping Ads ofrojnë një mënyrë tjetër për të fituar para në faqen tuaj të internetit.

Ngjashëm me reklamat e AdSense, reklamat e Amazon Native Shopping Ads janë kontekstuale, kështu që ato shfaqin produktet përkatëse bazuar në përmbajtjen e faqes dhe fjalët kyçe. Nëse një përdorues vazhdon të bëjë një blerje pasi klikon në reklamë, ai merr një komision nga shitja, pavarësisht nëse është artikulli mbi të cilin klikuan.

Amazon është siti më i mirë i tregtisë elektronike në botë, dhe shkalla e konvertimit të tij është shumë më e lartë se ajo e çdo konkurrenti tjetër të tregtisë elektronike. Me përpjekje minimale, ju mund të shfrytëzoni këtë trafik të pakrahasueshëm dhe normën e konvertimit për të ardhura pasive.

Alternativa te tjera nga AdSense: Adversal

Alternativa te tjera nga AdSense

Adversal është një platformë reklamimi me vetesherbim që ju lejon të vendosni reklamat tuaja në pak minuta.

Ndërfaqja e saj e zgjuar ju lejon të filloni dhe ndaloni fushatat, duke i bërë ato të lehta dhe intuitive për t’u përdorur. Pasi të keni organizuar gjithçka, mund ta lini Adversal të bëjë punën.

Vlen të përmendet se për t’u kualifikuar për Adversal, faqja juaj duhet të ketë emrin e saj të domain, të ketë të paktën 50,000 shikime në muaj dhe hyrja nuk duhet të kufizohet me një fjalëkalim.

Alternativa te tjera nga AdSense: Sovrn//Commerce

Alternativa te tjera nga AdSense

Sovrn//Commerce jep të ardhura publikuesve përmes shkëmbimit bazuar në përmbajtje dhe përfitime financiare, njohuri dhe automatizim.

Duke shndërruar linket e rregullta të produktit në linke ndjekesish, Sovrn //Commerce ju mundëson të gjeneroni të ardhura pasive nga klikimet dhe shitjet që rezultojnë.

Mjetet e fitimit të parave krijojnë konkurrencë midis reklamuesve për trafikun tuaj, duke ju lejuar të merrni çmimin më të mirë. Vështrimet mbi statistikat ju tregojnë se cilat produkte dhe reklamues fitojnë më shumë, kështu që ju mund të optimizoni performancën tuaj. Automatizimi i procesit do të thotë që mund të përqendroheni në krijimin e përmbajtjes së shkëlqyeshme në vend që të gjurmoni të ardhurat nga bashkëpunëtorët.

Plus ka Meridian e Sovrn.com, i cili është një rrjet reklamash CPM që paguan publikuesit për shfaqjen e reklames. Kjo do të thotë që ju merrni para sa herë që shfaqet reklama juaj, pavarësisht nëse është klikuar apo jo.

Alternativa te tjera nga AdSense: Skimlinks

Alternativa te tjera nga AdSense

Skimlinks automatizon përkatësinë e përmbajtjes tuaj tregetare, duke ju lejuar të përqendroheni në menaxhimin e faqes tuaj të internetit pa pasur nevojë të shqetësoheni për krijimin e linkeve te ndjekjes.

Duke përditësuar automatikisht përmbajtjen tregetare me linket e ndjekjeve, ky mjet mund të përmirësojë të gjitha strategjitë tuaja tregtare, duke përfshirë sitin, celularin, mediat sociale dhe postën elektronike.

Bashkimi me Skimlinks ju jep akses të drejtpërdrejtë në një rrjet global prej 48,500 tregtarësh dhe 50 partnerë biznesi. Ju gjithashtu mund të gjeni tregtarë që ofrojnë komisione të veçanta për publikuesit e Skimlinks përmes Programit VIP dhe Partnerit të Preferuar.

Alternativa te tjera nga AdSense: Monumetric

Alternativa te tjera nga AdSense

Monumetric ju mundëson që të rrisni të ardhurat e faqes tuaj duke ruajtur përvojën më të mirë të përdoruesit për vizitorët e faqes tuaj.

Ata përdorin CPM në vend të CPC, kështu që paguhen për çdo shfaqje te reklames dhe tarifat e tyre janë ndër më të mirat për fushatat CPM. Të ardhurat shpesh raportohen të jenë shumë më të larta se AdSense, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për rritjen e të ardhurave tuaja pasive.

Sidoqoftë, kërkesa minimale e trafikut është 10,000 shikime mujore, dhe ka një kosto prej 99% të konfigurimit për faqet me pamje midis 10,000 dhe 80,000, kështu që duhet të jeni të sigurt që mund të drejtoni trafik të mjaftueshëm për të bërë investimin fitimprurës.

Alternativa te tjera nga AdSense: Infolinks

Alternativa te tjera nga AdSense

Infolinks është një platformë reklamimi globale që synon të japë mesazhe marke për përdoruesit më të angazhuar.

Reklamat janë plotësisht të personalizueshme dhe ofrojnë vendosje unike për të përmirësuar shkallën e klikimit pa prishur pamjen e faqes në internet. Duke përdorur një algoritëm të zgjuar për të përcaktuar rëndësinë dhe qëllimin, ata arrijnë të japin reklama përkatëse në kohën e duhur.

Infolinks mbështet një treg me mbi 100,000 faqe në internet që veprojnë në 128 vende dhe mund të integrohen në faqen tuaj brenda pak minutash.

Alternativa te tjera nga AdSense: ylliX

Alternativa te tjera nga AdSense

Nese kerkon alternativa te tjera nga AdSense për të marrë fitime më të mira, ylliX është padyshim një nga ata që i ofron ato. Eshtë një rrjet reklamash që ofron lloje të ndryshme reklamash si për desktop ashtu edhe për celular, duke përfshirë reklamat pop-under, ridrejtimet e celularëve, rrëshqitësit, reklamat pop-up dhe reklamat në faqe të plota.

Miratimi i llogarisë është i menjëhershëm, tarifat janë të drejta, raporte të hollësishme, pagesa ditore dhe fill rate 100%. Gjithashtu ju siguron një platformë vetëshërbimi që ju jep kontroll të plotë të fushatave tuaja. Trafiku vjen nga burime të verifikuara për të siguruar cilësinë dhe për të rritur konvertimet, dhe publikuesit nuk paguajnë asgjë për përdorimin e ylliX.

ylliX gjithashtu ofron një program bujar referimi, duke paguar deri në $ 100 për çdo publikues të ri aktiv ose reklamues referimi, plus 2% të fitimeve.

Alternativa te tjera nga AdSense: Evadav

Alternativa te tjera nga AdSense

Evadav është një rrjet reklamash që fokusohet në njoftimet push, por gjithashtu ofron shumë mundësi reklamimi, duke përfshirë video dhe reklama si për desktop ashtu edhe për celular.

Kur një përdorues regjistrohet në sistemin tuaj të njoftimit push, ata qëndrojnë të lidhur me llogarinë tuaj, duke fituar të ardhura të qëndrueshme ditore që nga momenti i regjistrimit. Evadav gjithashtu ka një program referimi që ju paguan 5% të të ardhurave të bëra nga publikuesit e raportuar, duke gjeneruar të ardhura pasive me shumë pak punë.

Të gjitha faqet e internetit janë të para-miratuara, gjë që siguron që reklamat të jenë të sigurta për markën, kështu që ju mund të përfitoni nga trafiku me cilësi të lartë dhe reklama të besueshme.

Alternativa te tjera nga AdSense: PopCash

Alternativa te tjera nga AdSense

PopCash është një rrjet reklamash pop-under që ofron shtrirje në mbarë botën, me 850 milion vizitorë mujorë dhe 50,000 publikues aktivë.

Ju mund të filloni fushatat tuaja me një depozitë prej 5 dollarësh dhe miratim të shpejtë. Statistikat e hollësishme dhe funksionet e synimit ju lejojnë të përmirësoni vazhdimisht performancën e reklamave tuaja. Publikuesit mund të fillojnë të fitojnë të ardhura shtesë në pak minuta duke zbatuar kodin pop-under në faqet e dëshiruara dhe duke paraqitur domain-in e tyre për shqyrtim.

PopCash mund të zbatohet në lidhje me AdSense ose opsione të tjera reklamimi, duke ju lejuar të përfitoni sa më shumë nga potenciali i faqes tuaj të internetit.

Alternativa te tjera nga AdSense: PopAds

Alternativa te tjera nga AdSense

Siç sugjeron edhe emri, PopAds eshte e specializuar në shpërndarjen e reklamave pop-under dhe pretendojnë të jenë rrjeti i reklamave qe paguajne me shume për këto lloj reklamash.

Rrjeti i tyre përfshin reklamues nga mbi 50 vende dhe ata ofrojnë një sistem referimi si për reklamuesit ashtu edhe për publikuesit. Ka shumë opsione të synimit që ju lejojnë të përmirësoni fushatat tuaja, plus keni kontroll të plotë mbi atë që dëshironi të paguani.

Ai përdor një sistem ofertash të teknologjisë më të avancuar që ju lejon të zgjidhni sa do të paguani për secilën pop-under. Sa më e ulët të jetë oferta, aq më pak trafik do të keni. Të gjitha faqet e publikuesve rishikohen nga njerëzit për të siguruar që ato plotësojnë vlerësime të caktuara të cilësisë.

Alternativa te tjera nga AdSense: RevContent

Alternativa te tjera nga AdSense

RevContent ndihmon reklamuesit të arrijnë shikues shumë të angazhuar përmes teknologjisë dhe partneriteteve me disa nga markat më të mëdha të mediave në botë.

Ky është një rrjet, që ofron disa nga proceset e nivelit më të lartë të reklamimit dhe miratimit në industri, kështu që të jeni të sigurtë që trafiku juaj është gjithmonë cilësor dhe i angazhuar. Reklamat duken si artikuj të ndërlidhur, integrohen mirë me faqen tuaj të internetit, nuk janë invazive në dizajn dhe përmirësojnë normat e klikimeve.

Ato ofrojnë vlerë të madhe për klikimet, dhe gjithashtu mund të përfitoni nga programi i tyre i referimit. Në fakt, duke u regjistruar përmes një lidhje referimi, RevContent do t’ju miratojë më shpejt dhe do t’ju paguajë më shumë.

Alternativa te tjera nga AdSense: Adsterra

Alternativa te tjera nga AdSense

Adsterra ofron mundësi të shkëlqyera reklamimi si për publikuesit ashtu edhe për reklamuesit, duke i lejuar ata të provojnë një qasje të ndryshme që nuk mbështetet në Google.

Eshtë një rrjet me rritje të shpejtë dhe shumë i respektuar, që gjeneron mbi 10 miliardë shikime në muaj. Me platformën e tij miqësore për përdoruesit, Adsterra e bën tepër të lehtë fitimin e parave nga trafiku i faqes suaj të internetit, kjo është arsyeja pse është një nga kompanitë kryesore në botë në reklamat dixhitale.

Përveç reklamave standarde, ajo gjithashtu ofron formate novatore si pop-unders, video pre-roll dhe njoftime push për desktop dhe celular.

Alternativa te tjera nga AdSense: SHE Media

Alternativa te tjera nga AdSense

Rrjeti partner i SHE Media është i specializuar në fitimin e parave nga blogjet dhe faqet e internetit që synojnë audiencat femra.

E krijuar nga dhe për gratë, rrjeti SHE Media sheh më shumë se 50 milionë vizitorë unikë në muaj, duke u siguruar publikuesve një audiencë të madhe. Përmes faqeve të tij kryesore si SheKnows.com dhe #BlogHer, dhe programeve kryesore si #Femvertising, rrjeti synon të krijojë një komunitet premium përmbajtjeje për gratë e të gjitha moshave.

Përveç reklamave, ata gjithashtu ofrojnë postime të sponsorizuara dhe rishikime të produkteve me pagesë, duke u dhënë botuesve edhe më shumë mundësi për përmbajtje të shkëlqyeshme dhe fitim parash.

Alternativa te tjera nga AdSense: AdRecover

Alternativa te tjera nga AdSense

Adblock ka shkaktuar shumë telashe për ata që mbështeten në të ardhurat nga reklamat. AdRecover synon ta ndryshojë këtë duke u partnerizuar me ofruesit e bllokimit të reklamave për t’u shërbyer reklamave statike, jo ndërhyrëse dhe miqësore me UX për njerëzit që përdorin këto sisteme bllokimi reklamash.

Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje të kontaktoni përdorues shumë kërkues të cilët normalisht nuk do të ishin të disponueshëm për shkak të përdorimit të bllokuesve të reklamave.

Për t’u pranuar si publikues, trafiku juaj ditor duhet të përfshijë të paktën 10.000 vizitorë duke përdorur adblock. Para se faqja juaj të miratohet, do t’ju duhet të instaloni AdRecover për rreth një javë në mënyrë që trafiku juaj të mund të analizohet.

Alternativa te tjera nga AdSense: MedAds Media

Duke punuar me mbi 100 rrjete reklamash dhe reklamuesit e markave të profilit më të lartë në internet, MadAds jep trafik me cilësi të lartë.

Ekzistojnë një sërë fushatash reklamuese në dispozicion, përfshirë CPC, CPM, CPA, CPA dhe CPL, duke e bërë MadAds një nga alternativat më të gjithanshme për AdSense. Ju gjithashtu keni mundësinë të punoni me specialistë të optimizimit për të siguruar që vendosja e reklamave të japë fitimin maksimal të mundshëm.

Për t’u pranuar, kërkohen të paktën 10,000 shikime te faqes në ditë dhe faqja juaj duhet të jetë miqësore me familjen dhe e projektuar mirë.

Alternativa te tjera nga AdSense: Bidvertiser

Bidvertiser është një rrjet i drejtpërdrejtë reklamimi që ndihmon në gjetjen e korrispondences më të mirë midis reklamuesve dhe publikuesve.

Duke përdorur burime të para-kontrolluara të trafikut që synojnë të nxisin konvertimet, Bidvertiser ju mundëson të përfitoni sa më shumë nga reklamat tuaja. I gjithë trafiku është plotësisht i segmentuar për të kontrolluar dhe optimizuar shënjestrimin tuaj të reklamave.

Ai gjithashtu ofron një program referimi që paguan për rekomandimet nga reklamuesit dhe publikuesit, që do të thotë se rrjeti juaj i reklamave do të vazhdojë të gjenerojë të ardhura pasive.

Alternativa te tjera nga AdSense: Adbuff

Ky rrjet reklamash paguan përmes CPC ose CPM, kështu që vizitorët nuk duhet të klikojnë në një reklamë për t’ju paguar. Pasi të shfaqet reklama CPM, ju merrni të ardhura thjesht se u shfaq.

Nëse jeni duke kërkuar alternativa AdSense që ofrojnë norma të mëdha pagese, Adbuff është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Publikuesit marrin 90% të të ardhurave të reklamuesve, gjë që e bën këtë produkt një nga sistemet më të paguara për të ardhurat nga reklamat në internet. Të gjitha reklamat janë të përshtatshme për një audiencë të njohur, kështu që mund të jeni të sigurt se vetëm markat e sigurta do të shfaqen në faqen tuaj.

Adbuff pranon vetëm faqe në gjuhën angleze me trafik kryesisht nga SHBA, Kanadaja, Australia dhe Britania e Madhe. Ju gjithashtu duhet të keni të paktën 2,000 vizitorë mujorë për t’u pranuar. Pranohen vetëm reklamuesit vendas me një buxhet mujor prej $ 1,000 ose më shumë.

Alternativa te tjera nga AdSense: BuySellAds

BuySellAds është një platformë që shet hapësirë ​​reklamuese në faqen tuaj në emrin tuaj. Ndërsa ju keni kontroll mbi vlerën e hapësirës suaj të reklamave, është e rëndësishme që të mos mbani çmime shume te larta.

Me kanale reklamuese të tilla si shfaqja, performanca, përmbajtja e sponsorizuar dhe email, BuySellAds ofron vendosje respektuese dhe të sigurta, duke mos u marrë me reklama pushtuese ose shpërqendruese. Duke i bërë reklamat të ndjekin rrjetin e tyre të audiencës shumë të kualifikuar, ju merrni maksimumin nga çdo shfaqe.

Kur paraqisni faqen për miratim, ajo rishikohet për kontroll të cilësisë. Pranohen vetëm faqe të cilësisë së lartë në gjuhën angleze me një minimum prej 100,000 shikimesh te faqes në muaj.

Alternativa te tjera nga AdSense: AdClickMedia

AdClickMedia është një kompani reklamuese dixhitale që ofron zgjidhje reklamimi CPM & PPC për reklamuesit dhe pronarët e faqeve në të gjithë botën.

Ai krenohet me mbi 6,200 botues, 113 partnerë të listës postare dhe 110 milion shikime mujore, kështu që ju mund të përfitoni nga një audiencë e madhe. Ata gjithashtu ofrojnë reklama me abonim, duke ju lejuar të shfaqni reklamat tuaja në mijëra bloge dhe faqe me ndikim duke filluar nga vetëm 49 dollarë në muaj.

Nuk ka kërkesa minimale të trafikut, duke e bërë atë një mundësi të shkëlqyeshme për faqet e reja ose ato me më pak vizitorë që duan të rrisin të ardhurat e tyre.

Alternativa te tjera nga AdSense: Mediavine

Deri tani pame shume alternativa te tjera nga Adsense por per te zgjedhur me te miren eshte e veshtire sepse varet sipas rastit specifik.

Por nëse doni të maksimizoni fitimet tuaja nga reklamat, mund të merrni parasysh Mediavine.

Mediavine është një alternativë private për Adesense dhe pranon vetëm faqe me cilësi të lartë me një minimum prej 30,000 shikimesh ose 25,000 seksione në muaj.

Ata menaxhojnë serverin tuaj të reklamave, duke ju ndihmuar të optimizoni vendosjen e reklamave, duke përmirësuar kontrollin e çmimeve, duke hequr ndërmjetësit dhe duke punuar drejtpërdrejt me reklamuesit në emrin tuaj.

Për shkak të faktit se ata nuk pranojnë ndermjetes, ata janë në gjendje të negociojnë marrëveshje më të mira dhe shumica e perdoruesve shohin një rritje të fitimeve kur përdorin Mediavine në vend të AdSense.

Kur bëhet fjalë për ndryshimin e rrjetit tuaj të reklamave, gjithmonë ia vlen të eksperimentoni për të parë se cila funksionon më mirë për faqen tuaj, para se të kaloni në një alternativë Adsense.

Alternativa te tjera nga AdSense per te fituar lek nga YouTube

Në përgjithësi, njerëzit integrojnë kanalin e tyre në YouTube me Google AdSense për të fituar para nga reklamat. Por është gjithashtu e mundur të përdoren alternativat e Adsense për Youtube që ju paraqesim më poshtë.

  • AdRev: kjo alternativë ndihmon në promovimin e kanalit tuaj në YouTube dhe mbrojtjen e përmbajtjes tuaj video. Ju lehtë mund të gjurmoni fitimet tuaja dhe pagesa minimale është 10 dollarë përmes PayPal.
  • Freedom: integrohet me kanalin tuaj në YouTube në platforma të shumta, si dhe lidhet me krijuesit e tjerë për të rritur biznesin tuaj. Nuk ka kontrata dhe nuk ka pagesa minimale përmes PayPal.
  • Fullscreen Media: ky rrjet global ofron mundësi për oferta që i përshtaten përmbajtjes tuaj duke përdorur një larmi formatesh reklamash. Ka një prag prej $ 50 para se të mund të paguheni.
  • Maker Studio: kjo alternativë është një rrjet dixhital që integrohet me rrjetin Disney për të fuqizuar kanalin tuaj përmes mundësive promovuese. Nuk ka asnjë angazhim për t’u bashkuar dhe pagesat dërgohen përmes PayPal.
  • Machinima: synon të dorëzojë përmbajtjen tuaj tek audienca e synuar dhe të përdorë markat për të shpërndarë përmbajtje gjerësisht. Pagesa bëhet përmes PayPal, por ekziston një kontratë 3-vjeçare për t’u bashkuar me shërbimin.