Te dhenat teknike te Apple iPhone SE (2022)

Te dhenat teknike te Apple iPhone SE (2022)

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Apple iPhone SE (2022). Ky eshte nje iPhone i mire qe ka nje cmim qe shkon nga 500€ deri ne 800€ (varet nga sasia e memories). Me poshte do ju tregojme te gjitha te dhenat e tij teknike duke filluar nga ekrani, bateria, kamera etj.

Te dhenat teknike te Apple iPhone SE (2022):

Emri i produktit Apple iPhone SE (2022)
Emrat alternativë Apple iPhone SE 3
Ekrani
Madhesia ekranit
4.7 inç ose 11,93 cm
Rezolucioni 1334 x 750 piksele, raporti 16:9, 326 PPI
Teknologjia LCD IPS
Raporti ekran/trup 65.34%
Kulmi i shkëlqimit 625 cd/m2 (natë)
Veçoritë Veshje oleofobike, Xham kundër gërvishtjeve (mburojë qeramike), Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Apple A15 Bionic (5 nm)
Procesori Hexa-core, 3220 MHz, Avalanche dhe Blizzard, 64 bit
GPU Apple me 4 core
RAM 4 GB
Memorje e brendshme 64 GB, jo e zgjerueshme
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ iOS (15.x)
Bateria
Kapaciteti 2018 mAh
Tipi Jon litium, Jo i zëvendësueshëm nga përdoruesi
Karikimi Nga USB ose karikim me valë Qi
Shpejtesia  maksimale e karikimit Me kabllo: 18.0 W
Kamera
Pas Kamer e vetme
Kamera kryesore
12 MP (OIS, PDAF)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8
Regjistrim video 3840×2160 (4K UHD) (60 fps), 1920×1080 (Full HD) (240 fps), 1280×720 (HD) (30 fps)
Përpara 7 MP
Dizajn
Dimensionet 138,4 x 67,3 x 7,3 mm
Pesha 144,0 g
Materiale Mbrapa: Qeramike; Korniza: Alumini
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP67
Biometria Gjurmë gishtash (sensor me prekje)
Butonat Majtas: Kontrolli i volumit, Tjetër; Djathtas: Butoni i kyçjes/zhbllokimit
Celular
5G n1, n2, n3, n5, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78, n79
LTE (FDD) Bande 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 14 (700 PS), 17 (700 b), 18 (800 Inferiore), 19 (800 Superiore), 20 (800 DD), 21 (1500 Superiore), 25 (1900+), 26 (850+), 28 ( 700 APT), 29 (700 ditë), 30 (2300 WCS), 32 (1500 brez L), 66 (AWS-3), 71 (600)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s
Lloji SIM Nano SIM
Zeri HD Po
VoLTE Po
Multimedia
Kufje Mungon foleja 3.5 mm
Altoparlantët Ka altoparlant
Mirroring te Ekranit Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6); Wi-Fi Direct, Hotspot
USB
Rrufe/Lightning
Veçoritë Per karikim ose port per kufjet
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, QZSS, ID celulare, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC
E përputhshme me aparatet e dëgjimit M3, T4
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 08 mars 2022
Variantet alternative
Emri i produktit Apple iPhone SE (2022)
Varianti kryesor i produktit Me 128 GB memorie të brendshme
Memorje e brendshme 128 GB
Emri i produktit Apple iPhone SE (2022)
Varianti kryesor i produktit Me 256 GB memorie të brendshme
Memorje e brendshme 256 GB