Te dhenat teknike te Apple iPhone SE (2020)

Te dhenat teknike te Apple iPhone SE (2020)

Ne kete udhezues do te flasim per te dhenat teknike te Apple iPhone SE (2020). Ky eshte nje iPhone me nje cmim qe shkon rrotull 300€ per 64 GB memorie (cmimi varet nga sasia e memories). Me poshte do te shikoni te gjitha karakteristikat teknike te ketij telefoni, duke filluar nga ekrani, bateria, kamera etj.

Te dhenat teknike te Apple iPhone SE (2020):

Emri i produktit Apple iPhone SE (2020)
Emrat alternativë Apple iPhone SE 2
Ekrani
Madhesia e ekranit 4.7 inç ose 11,93 cm
Rezolucioni 1334 x 750 piksele, raporti 16:9, 326 PPI
Teknologjia LCD IPS
Raporti ekran/trup 65.34%
Kulmi i shkëlqimit 625 cd/m2 (natë)
Veçoritë Veshje oleofobike, Xham rezistent ndaj gërvishtjeve, Sensori i dritës së ambientit, Sensori i afërsisë
Hardware
Çipi i sistemit Apple A13 Bionic APL1W85 (7 nm)
Procesori Hexa-core, 2650 MHz, Lightning dhe Thunder, 64 bit
GPU 4 core e projektuar nga Apple
RAM 3 GB LPDDR4
Memorje e brendshme 64 GB, jo e zgjerueshme
Lloji i pajisjes Smartphone
Sistemi operativ iOS (15.x, 14.x, 13.x)
Bateria
Kapaciteti 1821 mAh
Tipi Jon litium, Jo e zëvendësueshme nga përdoruesi
Karikimi Nga USB, karikim me valë Qi
Kamera
Pas Vetem nje kamer
Kamera kryesore
12 MP (kapak i lenteve prej xhami safir, OIS, PDAF, sensor imazhi CMOS, sensor BSI)
Specifikimet Madhësia e hapjes: F1.8; Gjatësia fokale: 28 mm; Madhësia e sensorit: 1/3 ″; Madhësia e pikselit: 1.22 μm
Regjistrim video
3840×2160 (4K UHD) (60 fps), 1920×1080 (Full HD) (240 fps)
Veçoritë OIS, video me time lapse, fokusim automatik i vazhdueshëm
Përpara
7 MP (ICE, HDR)
Kapja e videos 1920×1080 (Full HD)
Dizajn
Dimensionet 138,4 x 67,3 x 7,3 mm
Pesha 148,0 g
Materiale Mbrapa: Xham; Korniza: Alumini
Rezistenca Ujë, Pluhur; IP67
Biometria Gjurmë gishtash (sensori me prekje)
Butonat Majtas: Kontrolli i volumit, Tjetër; Djathtas: Butoni i kyçjes/zhbllokimit
Ngjyrat E zezë, e bardhë, e kuqe
Celular
LTE (FDD) Bandat 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (AWS-1), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700 a), 13 (700 c), 14 (700 PS), 17 (700 b), 18 (800 poshtë), 19 (800 sipër), 20 (800 DD), 25 (1900+), 26 (850+), 29 (700 d), 30 ( 2300 WCS), 66 (AWS-3), 71 (600)
LTE (TDD) Bandat 34 (2000), 38 (2600), 39 (1900+), 40 (2300), 41 (2600+), 42 (3500), 46, 48 (3600)
UMTS Bandat 1 (2100), 2 (1900), 4 (1700/2100), 5 (850), 8 (900)
Shpejtësia e të dhënave LTE-A, HSDPA+ (4G) 42,2 Mbit/s, HSUPA 5,76 Mbit/s
Lloji SIM Nano SIM
Zeri HD Po
VoLTE Po
Multimedia
Kufje Mungon foleja 3.5 mm
Altoparlantë Po
Mirroring Ekrani Ndarja e ekranit me valë
Mikrofon shtesë Po, për anulimin e zhurmës
Lidhshmëria dhe veçoritë
Bluetooth 5.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, ax, me brez të dyfishtë; MIMO, Hotspot
USB
Rrufe/Lightning
Veçoritë Karikimi, porte per kufjet
Vendndodhja GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, pozicionimi Wi-Fi
Sensorët Akselerometër, xhiroskop, busull, barometër
Të tjera NFC, UMA (Thirrje Wi-Fi)
E përputhshme me aparatet e dëgjimit T4
Disponueshmëria
E shpallur zyrtarisht 15 prill 2020
Variantet alternative
Emri i produktit Apple iPhone SE (2020)
Varianti kryesor i produktit me 128 GB memorie
Memorje e brendshme 128 GB
Emri i produktit Apple iPhone SE (2020)
Varianti kryesor i produktit me 256 GB memorie
Memorje e brendshme 256 GB